21

Re: Lielupe / Лиелупе

Cope notika pa dienu: no 6:00 līdz 15:00. Izbrīna tas, ka nevienu citu gadu tā nav bijis. Gadījās ka sīkie visus mušu kāpurus apžļambā, bet tik un tā trāpījās kāds vismaz 700gr breksēns. Arī kukurūzu tie neaiztika. Tagad nelīdzēja arī 4 kukurūzas uz 8nr āķa, 5 min. un āķis tukšs. 14nr ar 2 kāpuriem pat 1min nenoturējās bez uzmanības.
Straume Lielupē, pretējā virzienā, vasaras laikā, tas ir normāli. Tā pasliktina copi, bet nejau samazina zivju izmērus! sad

22

Re: Lielupe / Лиелупе

Aizvadītajās brīvdienās nolūza spiningošanas brauciens, tādēļ svētdien uz dažām stundām atkal devos uz Lielupi. Ko lai saka, breksis ir bet presings arī ir milzīgs un tas lielais bars ir izsists pamatīgi un zivis kļuvušas tramīgas.

Motilis šoreiz izpalika. Strādāju ar mušu kāpuriem, sliekām un makaroniem dažādās kombinācijās. Barība “Milo River” + kukurūzas cepumi + džokers + grieztas sliekas.

Jau pašā sākumā ieliku labu pamatu tuvajā un supertālajā distancē. Diemžēl kā vēlāk izrādījās, ar supertālo distanci biju pāršāvis pār strīpu un brīdī, kad copes sāka apsīkt, kas varēja signalizēt par lielo brekšu pienākšanu, bija sācies vējš un es vairs tālo distanci nespēju sasniegt. Par to protams ļoti žēl. Vieta bija laba. Uz vispārējā smilšu līdzenuma tur bija riktīgs grambuļu un kukužņu placis. Laikam tomēr būs kādreiz jāiegādājas tālmešanas barotavas. No tālās distances nocēlu pāris pieklājīgus plinderīšus uz 500 – 700 gr.

Savukārt tuvajā distancē viss kā parasti. Tuvā patiesībā bija otrā kante, jo vietā, kur copēju, pirmā kante bija ļoti tuvu krastam un es neticēju, ka pie šāda presinga lielais breksis pienāks tik tuvu. Nno starta tāds puskilo breksītis, tad pāris ašuki, un mazie brekšukiņi. Lielo daļu laidu pa tiešo vaļā, līdz sajutu, ka cope pamazām sāk pieklust. Tad nākamos brekšukus sāku laist zivju glabājamā tīkliņā, lai prom peldot nebiedē publiku.

UN tad notika tas:) Ļoti neraksturīga cope, ass rāviens, piecirst nebija nepieciešams. Breksis sākumā nemaz nepretojās, bet pacelts pāri kantei sāka jandalēties tā, ka man likās būs kāda cita zivs, nevis Ābrams. Taču nekā. Lielie zeltainie sāni nodeva plato. Uzmanīgi izšlepēju to laukā... lai gan uzmanīties nebija liela vajadzība. Pavada 0,13, āķis pamatīgi lūpas kaktiņā. Pēc tam izcēlu vēl dažus tādus uz 500 un devos mājās.

P.S. Interesanti, cerētais finiša spurts beidzās ar pazaudētu līderi:) Sapratu, ka palikusi pēdējā stunda, nolēmu barības paliekas izbarot un tad klusiņām pacopēt, cerībā, ka uz barību atsauksies lielais. Salādēju iekšā kādas 7 – 10 barotavas, un kārtējā stiepienā, lai atbrīvotu barību, sajutu vieglu, brīvu auklu. Līderis bija nogriezies mezglā. Jāatzīst, nebiju to mainījis kādas trīs vai četras copes reizes, un pītā arī uz tās spoles stāvēja 0,08, bet man tā gadījās pirmo reiz. Iecerētais finiša spurts izbeidzās nesākoties:))) Bet tāpat labi:)

Ielieku ne visai izteiksmīgu foto. Fočiks joprojām nav pieteicies, tādēļ bilde no telefona:) Breksis varētu būt tāds gandrīz divi, vai ap to. Nezinu, mājās neatbrauca neviena zivs:) Skaidru uzskatāms piemērs, kādi kontrasti ķeras Lielupē:)))

http://content4-foto.inbox.lv/albums/m/mirtins/2013-zivis/zivs1.jpg

23

Re: Lielupe / Лиелупе

elizabars wrote:

Lūdzu, dodiet padomu! Pie vainas ir makšķernieki, vai tas ir kāds dabas process upē?!
Šajās brīvdienās biju copēt Lielupē gan pie Kalnciema, gan pie Jelgavas. Visur viens un tas pats, kā izrādījās arī čomiem ,kas arī bija Lielupē copēt,- ķērās tikai līdz 200gr gusķorkas vai breksēni tik lieli, ka pat daži kulakā var noslēpties! Barībā izmantoju Traper Leszcz Specias un Traper Bream Turbo, kā arī uzbriedināti saulspuķu spraukumi, ,nedaudz Traper granulate kukurūza 4mm, kā arī melase tika pielieta klāt. Uz āķa liku mušu kāpurus un kukurūzu, dažādas kombinācijās kā arī atcevišķi. Kumosa izmērs neko nemainīja. Copes sākās, kad aukla vēl nebija nostiepta.
http://s5.uploads.ru/Tm0w1.jpg
Dienas iespaidīgākais loms smile

Тоже ловил в калнцемсе.Такая же ерунда,но на протяжении рыбалки,вернее под конец ее заметил что когда достаточно накидал кормушек,стоит пробовать ловить с грузиком или пустой кормушкой,возможно мелочь которая берет сразу не дает крупной рыбе даже возможности.Наверно этот шлеиф который идет после каждой заброшеной кормушки и ведет за собой мелкоту.Так вот,когда кидал уже без корма,поклевки были гораздо увереннее и рыба покрупнее.но чуть дольше ждать поклевки приходилось 2-5-10 минут дольше не ждал...

24

Re: Lielupe / Лиелупе

Мой опыт такой, что я в 7 утра собираюсь с рыбалки а не приезжаю на реку. Лично у меня днём его поймать не получается, да и если честно я особо это и не пробую не знаю таких мест, где он тусуется днём. Ловлю только по ночам. Сейчас вы все скажете, что это не фидер, зачем тогда я вообще ловлю на фидер а не на дубину и тд и тп , но поклёвок приходится ждать иногда и по 40 мин и по часу, а можно их вообще не дождаться. Правда жду по долгу если только предварительно хорошо закормлю место и нет сильного течения. С рассветом, корми место не корми, как правило подходит мелочь. Вот сегодня тоже собираюсь поймать парочку)))), потом отпишу что как.

25

Re: Lielupe / Лиелупе

Ну да так и есть,мне лично особого удовольствия не доставляет ловля на фидер ночью,потому как не видишь поклевку(сгибание самой вершинки),заброс в слепую(хоть и стоит клипса все равно не то)Пару раз пробовал ночью,но страшно не понравилось,еще частенько бывают перехлесты на вершинке,которые приводят к поломке.Если поставиль  с аккумулятором прожектор или досточку на которых штук 7-8 лед лампочек,которые все освещают еще другое дело smile))))

26

Re: Lielupe / Лиелупе

Jau ilgu laiku esmo cerējies uz nakts copi. Bet nekad pa īstam neesmu saņēmmies. Man no vakara nāk miegs. No rīta lūdzu, piecelšos kad vajag. Bet no vakara... vienkārši gāž no kātiem:) Līdz ar to... nekādas nakts copes:)))

27

Re: Lielupe / Лиелупе

Не знаете сегодня не поеду)))) по поводу поклёвки, если не брать конец августа и сентябрь, то даже и без "светлячка" обойтись можно, темноты часа 3 максимум. Я ставлю фидер так, чтобы кончик находился на уровне неба, т.е. когда на них смотрю сидя со стула  они не на фоне воды или леса, а на фоне неба, и тогда всё очень даже не плохо видно. Сейчас конечно без светляка не обойтись. При поклёвке, а как правило ночью лещ клюёт очень заметно (  хотя и бывают исключения, когда при поклевке кончик не сгибается, а наоборот выпрямляется, так и было прошлую рыбалку)
при первом колебании светляка сразу включаю дальний свет на голове в виде фонарика))) и наблюдаю за кончиком дальше. Вообщем я как то так привык и особо по этому поводу не парюсь, а то что в светлое время суток ловить приятнее согласен на 100000%, но если днём не ловиться, то приходится ночью))) По поводу заброса, там где я ловлю на против на берегу есть и вышки на которых горят фонари, и дома и тд, поэтому для ориентира есть как минимум 10 точек, и пока еще светло получается уже прид.....ться к забросу. А вот перехлестов тьфу тьфу не было, перед забросом лично я всегда подматываю кормуху к кончику, тем самым убеждаюсь леска проходит свободно по кольцам или нет, если все хорошо, то в момент отвода кормухи за спину для броска и до самого броска (5-15сек)  нужно хорошо постараться чтобы получился перехлёст. Как то так вот.

28

Re: Lielupe / Лиелупе

Ну каждому свое,ничего против не имею.=)

29

Re: Lielupe / Лиелупе

Jevgenijs wrote:

Мой опыт такой, что я в 7 утра собираюсь с рыбалки а не приезжаю на реку. Лично у меня днём его поймать не получается, да и если честно я особо это и не пробую не знаю таких мест, где он тусуется днём. Ловлю только по ночам. Сейчас вы все скажете, что это не фидер, зачем тогда я вообще ловлю на фидер а не на дубину и тд и тп , но поклёвок приходится ждать иногда и по 40 мин и по часу, а можно их вообще не дождаться. Правда жду по долгу если только предварительно хорошо закормлю место и нет сильного течения. С рассветом, корми место не корми, как правило подходит мелочь. Вот сегодня тоже собираюсь поймать парочку)))), потом отпишу что как.

Agrāk es arī pēc lielā brekša gāju uz copi naktīs. Kopš pirms pāris gadiem iepazinu fīderi, paliku par slinku, lai copētu naktīs. Lieliskus rezultātus var sasniegt arī dienas vidū. Lielupē brekšu ir daudz, presings uz tiem ir bijis vienmēr. Pazīstu dažus, kas katru pavasari būvē laipas un līdz oktobrim ķer tos tirgošanai sad Domāju, ka brekša populāciju glābj tas fakts, kad ir ļoti maz vietu kur var tikt pie upes, vainu privātīpašumi vai krastā neizbrienami džungļi, kas velkas kilometriem!

30

Re: Lielupe / Лиелупе

Осенняя Лиелупе.

Были с коллегами 06,10,2013 на очень интересном месте.

Ловить начали с часов 8 т.к. раньше лил сильный дождь и не давал вылезти из под зонта. Ловили до 17.
Было нас 4-о клевало у всех , но не одинаково. В часов 12 крайнему доночнику справа от нас (в улове с одной рыбой , на две донки) очень быстро всё надоело и он пожелав нам ни хвоста уехал. На насадке работал Мотыль , пинка , красный червь , опарыш.
Мелких подлещиков 300-400 отпускал сразу ,а стандарт как мы его тут называли грамм 600-800 складывал в садок для фото. Было около 4-5 под и за килограмм.
http://s4.uploads.ru/r4liH.jpg
Как не странно , но в это холодное время работала достаточно сладкая прикормка.

Всем хорошей трудовой недели и до встречи на водоёме , желательно всем вместе закрыть прошедший сезон.
http://s5.uploads.ru/09RUE.jpg

Team Ēsma

31

Re: Lielupe / Лиелупе

Знаете же вы места big_smile Мы ездили тоже на лелупку 06.числа, сразу за варкальским свернули нарпаво.Глубина 30-40 метров от берега метра 3-4 макс.брала плотва небольших размеров,густера и подлещик все не больше ладони.Рыбалка честно говоря получилась печальная.

32

Re: Lielupe / Лиелупе

Aleksej.Prof wrote:

Осенняя Лиелупе.

Были с коллегами 06,10,2013 на очень интересном месте.


Nu nezinu... ja tie brekši tika nomušīti apēšanai, tad ir ok, bet ja nē, tad pa smiltīm tos šitā pļeckāt nebija labi:) Tikai lūdzu neturpinam diskusiju un ņemšanos, nevienu aizvainot negribu, tas ir tikai mans viedoklis, kurš nav jāņem vērā! Mīnusu neliku, jo bailes:) Pieņemu tekstus, ka kritizēju skaudības pēc, jo man šitāds loms šosezon nav bijis:) Un puiši pastrādājuši godam. ja vēl uzrakstītu barības sastāvu, un cik intensīvi baroja, vispār būtu super truper mega vega!

33

Re: Lielupe / Лиелупе

mirtins!!!   
Если ты внимательно посмотрел на фото и обратил внимание на песок то это прекрасно. Как не странно , но в ведре рыба без песка не так ли? Вывод - что просто элементарно не хватило ведра... Прости друг я так запарился ловить рыбу , что забыл подмести полы.

Team Ēsma

34

Re: Lielupe / Лиелупе

Состав - Трапер с соревнований + мои замороченные добавки , дистанция 40 оборотов катушки П.ИКС.Р. 4000 поводок  60см. 0.09 Рефло от Престон Нр. 16 крючка от Гамакатсу 2210 В.

Team Ēsma

35

Re: Lielupe / Лиелупе

Aleksej.Prof wrote:

Состав - Трапер с соревнований + мои замороченные добавки , дистанция 40 оборотов катушки П.ИКС.Р. 4000 поводок  60см. 0.09 Рефло от Престон Нр. 16 крючка от Гамакатсу 2210 В.

Lasu un brīnos, kā ar traperi var šitā zivis ķert:) Nu nav tā mana barība:)))

A par smiltīm runājot - nu nestrīdēšos ar tevi draugs, reiz jau "oblomalsa" strīdoties ar tevi par 3 un 36 autobusu galapunktiem:))))

Bet par zivīm man reāli skauž!!!!!

36

Re: Lielupe / Лиелупе

Помокли но не зря! smile
http://s004.radikal.ru/i206/1310/4f/6ecb3935d0ed.jpg

37

Re: Lielupe / Лиелупе

Tā kā biju ierobežots laikā, setdien biju paspiningot asarīšus. Ievērtēju jaunākos ieguvumus - dažādus silikona izstrādājumus. Nereklamēšu, bet bija labi:) Sāku speķa robā jau tumsā. Pa tukšo. Līdz ar gaismiņu sāka parādīties dzīvība - nelieli, līdz 100 gr asarīši.  Lielos no vietas bija nopūtusi straume. Tā šoreiz bija krietni liela, tādēļ pārsvarā izmantoju karolīnas sistēmu, nevis parasto džigu. Vienbrīd aizcirtu kaut ko lielāku, kas norāvās. Konstatēju, ka tas bija kāds plicis, vai brekšuks, jo palika uz āķa zvīņa. Pēc tās spriežot - nu labi ja grami 300 tam kukainim bija:)

Austot lielākai gaismai, pārcēlos uz iepriekš atrasto "raudu" vietu. Akūni labi bija:) Sākumā ar mazo džigu nocēlu piekrastes armiju. Lielākais uz 150 gr. Bet mazāku par 100 arī nebija:D Tād pārgāju uz kantes čamdīšanu un nu jau pa kādam 200 - 250 varēja atrast. Asarītis bija. Salasīju precīzi divas pannas un gāju mājās.

Nočurkstināju, apēdu un aizmirsu.

Gribās vēl:)

P.S. Lietus bija, bet īpaši netraucēja. Ar fīderi būtu grūtāk.

38

Re: Lielupe / Лиелупе

Svētdien ar kolēģi bijām copēt pie Kalnciema. Distance abiem vienāda- 45m. Uz āķa mušu kāpuri + slieka. Kolēģis sataisīja saldu barību, gaišā krāsā kā vasarā. Viņam ņēma visi standarta breksīši ap 700gr. Es uzjaucu vairāk aukstam ūdenim paredzētu barību, melnu ar asu aromātu. Man ķērās 200gr gusķerkas un brekši, no 1kg līdz 1.2kg.  Brekšu copītes bija tik maigas, ka 40 gr spicīte knapi to parādīja. Kā bonuss atkal 2 velcētāji sad

39

Re: Lielupe / Лиелупе

elizabars wrote:

Svētdien ar kolēģi bijām copēt pie Kalnciema. Distance abiem vienāda- 45m. Uz āķa mušu kāpuri + slieka. Kolēģis sataisīja saldu barību, gaišā krāsā kā vasarā. Viņam ņēma visi standarta breksīši ap 700gr. Es uzjaucu vairāk aukstam ūdenim paredzētu barību, melnu ar asu aromātu. Man ķērās 200gr gusķerkas un brekši, no 1kg līdz 1.2kg.  Brekšu copītes bija tik maigas, ka 40 gr spicīte knapi to parādīja. Kā bonuss atkal 2 velcētāji sad

Bet var taču uz brīdi izvilkt makšķeri, kamēr velcētājs garām pabrauc... Es tā daru. mazāks čakars:)Ja brauc tuvu, uzprasu cik metrus auklas izlaidis un pēc brīža copēju tālāk:)

40

Re: Lielupe / Лиелупе

Es copēju parasti ar 2 kātiem. Viens paredzēts eksperimentēšanai. Abus nevienmēr var paspēt izvilkt, jo iepriekš es nezinu- vai viņš būs viens no tiem nedaudzajiem, kas neciena citus copmaņus. Lielākā daļa velcē ar motoru un sēž laivā skatoties uz priekšu, un tādā veidā var taču redzēt cik tālu es metu. Piekrītu, ja velcē ar airīšiem vai sēž atmuguriski, tad nevar redzet cik tālu iemests, vai, varbūt, es ar pludu sēžu. Otrs moments, ko darīt, ja 5 pēc kārtas brauc, necopēt vispār.