21

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Jan wrote:

Vajag karabīni ar griezuli, divus/trīs silikona stoperīšus un griezuli. Uz pamatauklas/šoklīdera uzveram karabīni ar griezuli (pie kuras kabināsim barotavu), pēc tam silikona stoperīšus un galā iesienam griezuli (pie kura stiprināsies pavada ar āķi). Tas arī vis. smile Šis variants vairāk piemērots stāvošiem un lēni tekošiem ūdeņiem.

http://img14.imageshost.ru/img/2013/04/29/image_517e847d17e62.jpg
http://img14.imageshost.ru/img/2013/04/29/image_517e84a9059bc.jpg

Šodien strādāju ar šādu sistēmu, trenējos priekš mačiem, bet tā kā šodien pirmo reizi es ar slīdošo sistēmu strādāju, tad laikam nebūšu kaut ko pareizi sapratis, vainu pavadiņas ir jāmet ārā big_smile Ik pēc 3 metieniem pavadiņas sāk pīties ap barotavu, (starp barotavu un griezulīti, visu laiku tajā vietā) Bet sistēma ir identiska šīm bildēm. Kāds varētu būt iemesls?
Pavadiņas izmantoju veikalā gatavās pavadas 50cm garas 0.14mm diametrā.

Kas attiecas uz pašu copi šodien, pa 4h realizētas 2 copes no 4 sad bet pusi no laika mocījos ar sistēmu, un mēģināju saprast ko daru nepareizi.

Ja kādam ir kāds ieteikums, būšu priecīgs to uzklausīt.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

22

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Jannkkelis wrote:
Jan wrote:

Vajag karabīni ar griezuli, divus/trīs silikona stoperīšus un griezuli. Uz pamatauklas/šoklīdera uzveram karabīni ar griezuli (pie kuras kabināsim barotavu), pēc tam silikona stoperīšus un galā iesienam griezuli (pie kura stiprināsies pavada ar āķi). Tas arī vis. smile Šis variants vairāk piemērots stāvošiem un lēni tekošiem ūdeņiem.

http://img14.imageshost.ru/img/2013/04/29/image_517e847d17e62.jpg
http://img14.imageshost.ru/img/2013/04/29/image_517e84a9059bc.jpg

Šodien strādāju ar šādu sistēmu, trenējos priekš mačiem, bet tā kā šodien pirmo reizi es ar slīdošo sistēmu strādāju, tad laikam nebūšu kaut ko pareizi sapratis, vainu pavadiņas ir jāmet ārā big_smile Ik pēc 3 metieniem pavadiņas sāk pīties ap barotavu, (starp barotavu un griezulīti, visu laiku tajā vietā) Bet sistēma ir identiska šīm bildēm. Kāds varētu būt iemesls?
Pavadiņas izmantoju veikalā gatavās pavadas 50cm garas 0.14mm diametrā.

Kas attiecas uz pašu copi šodien, pa 4h realizētas 2 copes no 4 sad bet pusi no laika mocījos ar sistēmu, un mēģināju saprast ko daru nepareizi.

Ja kādam ir kāds ieteikums, būšu priecīgs to uzklausīt.

Ieteiktu pamēģināt uzlikt trīs stopariņus un ja nelīdz, tad četrus. Pats lieku četrus un nekas nekur nepinās.

Pavadītais laiks pie ūdens makšķerējot, netiek atskaitīts no kopējā dzīves ilguma !!!

23

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Jan wrote:
Draiskulis wrote:

...
Ieteiktu pamēģināt uzlikt trīs stopariņus un ja nelīdz, tad četrus. Pats lieku četrus un nekas nekur nepinās.

Un griezuli priekš pavadas pēc iespējas mazāku/vieglāku.

Šis varētu būt viens no iemesliem, man griezulis diezgan liels. Nebija pa rokai ne kas maziņš, rīt eju atkal uz copi. Jāatstrādā sistēma, kuru varēs mačos izmantot. Ikdienas copē nesimetrisko lietoju, ar to problēmas nav.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

24

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Jannkkelis
http://content1-foto.inbox.lv/albums/u/uldis_pa/28-09-2011/pavasara-pu-es-165.jpg
pamēģini šo, sieta uz mono šoklīdera, starp griezuli un zaļo stoparu skrutka, sarkanais stopars lieks

LSMK-MILO

25

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Nez.. šodien man strādāja labi slīdošā sistēma, bez tās pavadiņas barotavai, barotava pa taisno pie šoklīdera starp barotavu un griezulīti 4 štoperīši. Kā to ieteica pamēģināt Draiskulis. Griezulīti šodien nopirku maksimāli maziņu kādu vien varēju sava miesta copes veikalā atrast, kas ļoti palīdzēja.
Rezultātā paldies Draiskulim un Jan, paldies jums džeki. Veiksi SALMO kausā wink

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

26

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Cik tad gara jaliek taa pavada tai gardner sisteemai,taa arii vins nepateica?!?!? sad

20-30 cm vai vairaak?!?!?

27

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

bite wrote:

Cik tad gara jaliek taa pavada tai gardner sisteemai,taa arii vins nepateica?!?!? sad

20-30 cm vai vairaak?!?!?

Viss atkarīgs no copes apstakļiem. Jo lielāka straume , jo garāka pavada.

28

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Par straumi es saproti,bet man interesee stavosh uudens,respektiivi ezers smile

29

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

bite
pie galda sēžot tā pat neko nesapratīsi, sāc ar 70 cm, ja zivis dziļi ierij āķi, tad liec īsāku. Stāvošā ūdenī garāku par 80 cm arī nav jēgas likt, straumē gan....

LSMK-MILO

30

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

siluro wrote:

bite
pie galda sēžot tā pat neko nesapratīsi, sāc ar 70 cm, ja zivis dziļi ierij āķi, tad liec īsāku. Stāvošā ūdenī garāku par 80 cm arī nav jēgas likt, straumē gan....


Nu ja,tad jau ari ta buus ka domaju,paldies par atbildem smile

31

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Tā pati problēma kas  Jannkkelis . Pavada pinās ap pamatauklu apmēram 40% gadījumu, gan slidošajai sistēmai gan nesimetriskajai cilpai, tikai nevaru saprast vai viņa apmetās dēļ iemetiena tehnikas vai izvilkšanas brīdī..... Pamataukla pītā 0.1, šoklīders flurokarbons 0.33, 4 un vēlāk 5 stoparīši, griezulis size 20 Lucky John. Pavads no 0.1 - 0,16 visāda garuma. Barotava 50g

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

32

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Mr.Snuggles
visa vaina iemetiena tehnikā. Vai auklu vispār klipsē?????????

LSMK-MILO

33

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Vai pie vainas drīzāk nevarētu būt mazais griezulis, kas īsti nepilda savu funkciju?
Pats pagājušogad bieži lietoju 16 izmēra LJ griezuļus, taču tad ļoti bieži bija problēmas ar pavadu vērpšanos (tiesa pludiņmakšķerei).
Tagad izmantoju bik lielākus un citas formas un pilnīgi nekādu problēmu nav.

34

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Potams ka klipsēju šņori smile
Nu šogad ar iemetieniem iet stipri lābāk nekā pagājušajā gadā, jaikam vēl jāpiestrādā.
Paldies par padomiem, jāiepērk laikam lielāki griezuļi.

P.S. Kolēgas te pirms tam bļaustījās ka vajaga mazākos ņemt smile

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

35

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Mr.Snuggles wrote:

Potams ka klipsēju šņori smile
Nu šogad ar iemetieniem iet stipri lābāk nekā pagājušajā gadā, jaikam vēl jāpiestrādā.
Paldies par padomiem, jāiepērk laikam lielāki griezuļi.

P.S. Kolēgas te pirms tam bļaustījās ka vajaga mazākos ņemt smile

Man stāv mikro griezuli , nekada vaina , vienīgais kad man kas piņķerējās , tas ir kad forsēju barotavas izvadīšanu (ātri iztinu auklu).

36

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Man jau likās ka tā verētu būt. jo ja būtu sapinusies pavada iemetiena laikā, tad praktisku neredzētu copes, vai ne?

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

37

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Nu vot izturēju pirmās iesvētības 1.posma mačos, faktiski disciplīnu apguvu izņemot vienu lietu - nesaprotu kad jāpiecērt. Kad jau ņem normāls plicis, brekšuks, asarītis, tad jau tesiens pa kātu ir nežēlīgs, bet kad tas mazais sūdels grabinās un nedagrabinās, tad paņemt viņu nevaru. Dodu uzreiz pa muti - garām. Gaidu ilgāk lai ierij - šis nevar ierīt. Varētu jau uzlikt lielāku kumosu un pofigā sēdēt un gaidīt, kad pienāk atbilstošais izmērs un ierij, bet kāds tur vairs sports - tāda trula donkošana. Pēc pirmām trim fīderošanas dienām vēl neesmu sapratis šī "sporta" burvību, bet nu vēl jau 2 kārtas, mož iemācīšos piecirst un vārēs izkopt šo pasākumu visās niansēs. Bet vienalga ir jautājums visiem kolēģiem - kad jāpiecērt?

Dačņiks forever

38

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Varbūt āķis pa lielu?

Team Ēsma

39

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Diez vai, es ķēru ar 14-18.nr, liku gan vienu balto gan 3 baltos un vispār bez baltiem uz motili vien un nekādas īpašās izmaiņas nebija. Copes ir visu laiku, bet paņemt nevaru. Pēc pirmās dienas aizgāju uz bodi un nopirku vēl jūtīgāku spicīti, tad otrā dienā vienā brīdī it kā sāku kaut ko ķert, bet tad zivtiņa paēda un atkal bakstījās pa tukšo. Tā pretestība spicei ir tāda it kā es makšķerētu ar 10g. pludu, kurš izsvarots tikai līdz pusei. Nu un pamēģini noķert to mazo bērzlapiņu ar tādu pretestību. Diezgan brutāls pasākums.:)

Dačņiks forever

40

Re: Fīder sistēmas/Фидерные системы

Tās nepiecērtamās copes bija daudziem , man liekas tur to sīko bija ļoti daudz. Vienkārši viņas aiz skopuma ļoti ātri lasīja kumosus kurus varēja uzreiz noēst . Nu ķipa paķer tavu ēsmu , jūt pretestību un spļauj ārā , pec idejas vajadzēja smalkus āķus un pavadiņas pēc iespējas planākas kaut kur 0,08mm . Man pašam nekas tads līdz nebija (dunduks esmu big_smile ) ta pēc izdarīju pretēji , uzliku lielaku āķi un kumosu.