81 (edited by Draiskulis 2015-04-29 06:32:27)

Re: Aukla/Леска

Ūsiņš wrote:
shaolin wrote:

Iesācēja jautājumi.
Vai pītai auklai apakšā likt monofilo auklu, lai piepildītu kaseti optimāli ir ierasta prakse? Ja tā kā panākt to ka kasete tiek aizpildīta optimāli? Respektīvi vai vispār iespējams vadīties pēc parametriem, kas norādīti uz spoles vai labāk ņemt pīto auklas lielāka apjomā?

Es uztinu apaksa mono, bet zinu ka citi tin izoleni. Dariju ta, uztinu pito, apskatijos, ka pietrukst 5mm lidz malai, tad notinu pito uz citas spoles, lai ertak un atrak, uztinu mono uz aci, uzseju soklidera mezglu un pietinu pilnu spoli ar pito cik vajag

Ir spole kurām līdzi nāk divas kasetes. Tātad, no sākuma uz vienas kasetes uztin pīto, piesien klāt mono auklu un pietin kaseti , atstājot aptuveni 0,5 - 1 mm atstarpi. Pilno kaseti noņem no spoles un uz spoles uzliek tukšo. Un pārtin visu auklu no pilnās kasetes uz tukšo. Un nav vajaqdzīgas izolenes, sanāk spoeles kasete precīzi uztīta līdz malām !

Pavadītais laiks pie ūdens makšķerējot, netiek atskaitīts no kopējā dzīves ilguma !!!

82

Re: Aukla/Леска

Interesanti, pamēģināšu, jo tāpat viss jāpaŗtin, kkur nošavu kreisi uztinot.
Vai ir kāds atslēgas vārds pēc kā atsrast šādu mezgla veidu? Internetā protams neskaitāms daudzums dažādu piemēru, bet nesaprotu īsti, kas piemērots šoklīderim vai dažādu tipa auklu savienošanai kā tādai.
varbūt kāds pie reizes var ieteikt kādu norādi par to kā piestiprināma aukla pie spoles kasetes uztinot to.

83

Re: Aukla/Леска

shaolin wrote:

Interesanti, pamēģināšu, jo tāpat viss jāpaŗtin, kkur nošavu kreisi uztinot.
Vai ir kāds atslēgas vārds pēc kā atsrast šādu mezgla veidu? Internetā protams neskaitāms daudzums dažādu piemēru, bet nesaprotu īsti, kas piemērots šoklīderim vai dažādu tipa auklu savienošanai kā tādai.
varbūt kāds pie reizes var ieteikt kādu norādi par to kā piestiprināma aukla pie spoles kasetes uztinot to.

Ea nokacaju androida pa velti programmu Zvejas mezgli Lite saucas, tur loti dazadi mezgli, paraditi siki ka uzsiet. Ta ka telefons vienmer lidzi, tad viss pa rokai, un tur vins ari ta saucas Shock leader and tippet

84

Re: Aukla/Леска

Paldies! Jau pētu mezglus un app telefonā smile

85

Re: Aukla/Леска

shaolin wrote:

Paldies! Jau pētu mezglus un app telefonā smile


Pavadītais laiks pie ūdens makšķerējot, netiek atskaitīts no kopējā dzīves ilguma !!!

86

Re: Aukla/Леска

šitas man ar patīk viss labāk.

Team Ēsma

87

Re: Aukla/Леска

Varbūt kādam, kas noderīgs arī attiecībā uz auklas stiprināšanu pie spoles kasetes to sākot uztīt?  nekad neesmu sējis neko speciālu, bet pieņemu ka tam ar ir dažadi varianti iespējami.. varbūt ir kādi atslēgas vārdi pēc kā meklēt?

88

Re: Aukla/Леска

shaolin wrote:

Varbūt kādam, kas noderīgs arī attiecībā uz auklas stiprināšanu pie spoles kasetes to sākot uztīt?  nekad neesmu sējis neko speciālu, bet pieņemu ka tam ar ir dažadi varianti iespējami.. varbūt ir kādi atslēgas vārdi pēc kā meklēt?

Es izmantoju visparastako mezglu, bet uztinu sakuma vairakas reizes, un galvenais stingri savelku, lai nerauj pec tam uz rinki

89

Re: Aukla/Леска

Teikšu kā ir, es laikam galīgs dunduks jo nomocījos 10-15 min bez jebkāda progresa gan ar šo Albright Knot, gan ar Shock leader and tippet.. tā tievā pītā aukla tik viegla ka iet visu laiku pašplūsmā.. beigās aizdomājos ka varbūt vajdzēja lielākā mērogā ņemt, lai lavāk var redzēt katru pinienu un līkumu, bet nu biju jau kko līdzīgu citam paraugam sataisījis vismaz

90 (edited by Ūsiņš 2015-04-29 22:04:03)

Re: Aukla/Леска

shaolin wrote:

Teikšu kā ir, es laikam galīgs dunduks jo nomocījos 10-15 min bez jebkāda progresa gan ar šo Albright Knot, gan ar Shock leader and tippet.. tā tievā pītā aukla tik viegla ka iet visu laiku pašplūsmā.. beigās aizdomājos ka varbūt vajdzēja lielākā mērogā ņemt, lai lavāk var redzēt katru pinienu un līkumu, bet nu biju jau kko līdzīgu citam paraugam sataisījis vismaz

Shock lidera mezglu loti smuki mak paradit Dresdens, iebrauc pie vina veikala un pajauta lai parada. Uzfilme, un tad majas darbojies. Ta dariju es, un ja, megini sakuma lielos merogos ar striki kaut vai. Ja mezgls ir pareizi, vins smuki savelkas. Bet tehnika vienkarsa. Uz vienas auklas uztaisi parasto dubulto mezglu, bet nesavelc( so es taisu no pitas, man ta skiet:)), otru auklas galu izver caur nesavilkto mezglu,  un met rinki pitajai auklai kadas 9x, un brivo galu izver cauri siem 9 apliem, samitrini, un lenam smuki savelc aiz abiem galiem.

91

Re: Aukla/Леска

Paldies Jan! Šai materiālā tiešam izskatās uzskatāmām un vnk nezin kāpēc.. būs vien jāmēģina papraktizēt vēlreiz kādā brīdī smile

92

Re: Aukla/Леска

Sveiki,
man sākumā arī ar Albright  mezglu negāja labi. Igors veikalā paradīja, mājās uztaisīju, vēl skatoties Internetā, protams.
Likās ka ir ok, bet makšķerējot pēc pirmajiem diviem metieniem bac, un čau - pazaudēju visu sistēmu un šok lideri.
Sāku skatīties, kas man bija uz otrās spoles, kur to pašu uztaisīju, atklāju, ka pie stipras slodzes aukla slid mezglā un viss...
koroče mājās pēc tam paeksperementēju un sapratu, ka ļoti svarīgi, lai monofila auklā, virsu kurai tini virsu pito auklu, būtu, kā teikt, nu tipa lai salocitā vietā tā būtu stipri salocita un piespiesta ar to pito auklu. Savdāk tiešam var slidēt.
Nezinu vai skaidri izstāstīju smile Bet pat zinot šo, man vienalga šogad jau bija 3 reizes, kad šis mezgls nesanāca no pirmās reizes.
Bet to var uzreiz saprast, kad taisi.

Vēl lieta tāda, ka Internetā ir divi varianti kā to taisīt. Augš minetajā linkā ir pirmais variants, kuru es pašlaik arī izmantoju, kad ir tikai ap 8-10 vietnēm vienā virzienā, kā paradīts. Bet ir vēl variants, kad vitnes taisi uzreiz ejot uz kreiso pusi, pēc tam atpakaļ pa virsu tiem taisi vēl vitnes atapakaļ ejot uz labo pusi, kā šeit bildēs. Abi varianti strādā, bet arī svarīgs ir cik vitnes uztaisītas.

Jebkurā gadījumā, šis mezgls ir baigi labs un ļoti vienkārši uztaisāms. Baigi izturīgs, ja pareizi uztaisīts un neslid. Arī mezgla izmērs ļoti maziņš sanāk - izlido caur gredzeniem pat bez skaņas smile Auklu apgriezu tā, ka paliek tikai 0.5-0.8mm, ne vairāk.

Biju meģinājis vēl mezglu burkans (morkovka), bet man nepatīka, gan grutāk taisīt, gan aukla traumejās, koroče man nepatika.

93

Re: Aukla/Леска

Hm, interesanti novērojumi.. es mēģināju to ar pinumu abos virzienos un sapratu ka man tur pagaidām nekas ne tuvu nesanāca. Tas pirmais variants ko minēji un ko Jan nošarēja šķiet tomēr vieglāk realizējams

Manuprāt man pašam tas mezgls izmantotajā var. nav tik nozīmīgs pirmajam kātam kur to uztinu. Jo tas ir nevis priekš šoklīdera, bet lai optimāli uztītu auklu uz spoles kasetes, šaubos ka es metīšu kaut tuvu tā lai visa pītā aukla iztītos (125 m) smile.
Man jau ne visai drošas sajūtas bija tos apt 50 m mest pirmajā īstajā copes reizē vai lai vai kāda tā distance bija smile
Biju satinis un savienojis ar cilpu cilpā , bet nu vakar pārtinu un pārtaisīju ar to workaroundu lai vai kas man tur sanāca (vadījos pēc mezgla kas atrodads šai lapā http://donfish.org/viewtopic.php?id=5757)

Man gan patreiz ir pats fīderēšanas pirmsākums, arī ar gruntenēm nekad nebiju aizrāvies, bet neesmu drošs vai es līdz tādam šoklīderim vispār nonākšu, ne visai patīk makšķerēt ļoti tālās distancē, lietot daudz elementus sistēmā un tmldz.. ja nesaprotu pielietojumu detaļās cenšos to arī nemēģināt, jo manuprāt varu tikai nepareizi pielietot un rasties nepariez priekštats..
Protams ka mazs mezgls par kuru ir drošībā un kas netraucē arī uztīts uz pašas kasetes ir jebkādi citādi labāks kā jebkas nepareizs. Gribās jau arī iemācīties darīt lietas kkā’da veidā pareizi, t.i. kkā attīstities  ja to tāvar nosaukt  tāpēc arī vakar ņemos un pārtaisīju
Savu otru feeder kātiņu iegādāšos pavisam drīz un tad jau gan jau aktuālas šis lietas būs. 

Starp citu vai pareizi sapratu ka šie mezgli ir domāti dažāda tipa auklu savienošanai? Ja vajag 2us vienas un tās pat auklas gabalus savienot, piem. ja sistēma pārtrūkusi, vai kā izmanto gatavas sistēmas priekš mačmakšķerēm (ko vispār nekad neesmu sapratis..) tad ir citi mezgli jāskatās?

94

Re: Aukla/Леска

Nu ja runa ir par šoklidera izmantošanu, tad es nonācu pie viedokļa, ka labāk to izmantot, nekā nē.
Jo:
- pita aukla netraumējās uz brovkām
- ja ir zaceps, tad zaudē šoklideri, nevis pitās auklas gabalu
- amortizē zivtiņas ravienus arī
- iemest tomēr vieglāk un drošāk, kad ir šok lideris, jo viņš ir stiprāks, nekā pitā aukla

Minuss ir tāds, ka uz stipras straumes tas veidos lielāku pretestību, nekā tieva pita aukla.

Bet viedokļu daudz un ir kādi citi plusi un minusi.

Arī neesmu mega guru - tikai 3-s sezons ar feeder būs. Bet man nav vēlmes atteikties no tā izmantošanas smile

Domāju ka Albright mezglu var izmantot arī backinga piesiešanas pamatauklai, bet varētu paguglet, kas labāks.
Vienu reizi biju izmantojis šo mezglu pitas ar pitu savienošanai, nu it kā viss turējās labi.
Mono ar mono nezinu, jāmēģinā smile

95

Re: Aukla/Леска

Jā, es vairāk noņēmos ar savu pirmo makškeru sagatavošanu un sapratu ka ar izvēlētajām auklām nepietiks, lai piepildītu kaseti, līdz ar to nepieciešams tā saucamais 'bekings' )
Vispār man mezglu lietošana vienmēr bijusi neskaidrība arī cita inverntāra sagatavošanai, piemēram gatavās sistēmas mačmakškerēm vai pat jebkura cita pludiņu sistēma, kur tiek sagatavots izsvarots pludiņš un pēcāk savienots ar pamatauklu.. bet nu tas jau ir cits topics acīmredzot

96

Re: Aukla/Леска

Sveiki fīderisti! Domāju par auklas iegādi fīderim un nevaru izšķirties, ko labāk pirkt - monofìlo vai fluorokarbona auklu?

97

Re: Aukla/Леска

Skaidrs jan, domāju, ka varētu pirkt fluorokarbonu, jo negribu zivij izraut āķi no lūpas, bet vēlos kārtīgi piecirst.

98

Re: Aukla/Леска

Всем привет,много ли кто пользуется поводками из флюрокабона? вопросик появился по поводу диаметра,они все не соответсвуют диаметру? как может леска 0.08 держать 1.7 кг и 0.10 -3.500
сегодня купил одну не из дешевых,померил 0.12 salmo micron и флюорокарбон shimano tiagra 0.08. Микрометр показал одинаковый диаметр.

99

Re: Aukla/Леска

Ak Feeder guru. Kuras ir viss labākās auklas pavadām? Matrix Micron? SLR? Top diametrs arī laikam ir 0.115mm? 0.135mm?

100

Re: Aukla/Леска

Vjachiks wrote:

Ak Feeder guru. Kuras ir viss labākās auklas pavadām? Matrix Micron? SLR? Top diametrs arī laikam ir 0.115mm? 0.135mm?

Visas kuras minēji ir labas, diametru skaties pēc apstākļiem.