61

Re: Aukla/Леска

Ingins wrote:

Vai fīderēšanai ir piemērota Pītā aukla SUFIX 832 BRAID, domāju 0.13 mm, vai viņa atbilstu visām fīderēšanas niansēm?

Ieteiktu izvēlēties pīto auklu ar lielāku metrāžu un mazāku diametru. Man zināmi vismaz trīs varianti Matrix, Preston un Varivas rulītī 150 metri un cena ap 25 eiro.

62

Re: Aukla/Леска

Dresden wrote:
Ingins wrote:

Vai fīderēšanai ir piemērota Pītā aukla SUFIX 832 BRAID, domāju 0.13 mm, vai viņa atbilstu visām fīderēšanas niansēm?

Ieteiktu izvēlēties pīto auklu ar lielāku metrāžu un mazāku diametru. Man zināmi vismaz trīs varianti Matrix, Preston un Varivas rulītī 150 metri un cena ap 25 eiro.

Tu noteikti domā par Varivas gaiši zilo auklu, ja jā, tad laba aukla, man viņa stāv virsū špiningam. Kuru tad labāk  #0.6; 9.3 lb/ 4.2kg; 0.128  vai #0.8; 11.2 lb/ 5.0kg; 0.148

Biju domājis kādu nopirkt virs 200 m.

63

Re: Aukla/Леска

Ingins wrote:
Dresden wrote:
Ingins wrote:

Vai fīderēšanai ir piemērota Pītā aukla SUFIX 832 BRAID, domāju 0.13 mm, vai viņa atbilstu visām fīderēšanas niansēm?

Ieteiktu izvēlēties pīto auklu ar lielāku metrāžu un mazāku diametru. Man zināmi vismaz trīs varianti Matrix, Preston un Varivas rulītī 150 metri un cena ap 25 eiro.

Tu noteikti domā par Varivas gaiši zilo auklu, ja jā, tad laba aukla, man viņa stāv virsū špiningam. Kuru tad labāk  #0.6; 9.3 lb/ 4.2kg; 0.128  vai #0.8; 11.2 lb/ 5.0kg; 0.148

Biju domājis kādu nopirkt virs 200 m.

Ar 4,5 - 5 kg testu ir jpietiek.

64

Re: Aukla/Леска

Ingins wrote:
Dresden wrote:
Ingins wrote:

Vai fīderēšanai ir piemērota Pītā aukla SUFIX 832 BRAID, domāju 0.13 mm, vai viņa atbilstu visām fīderēšanas niansēm?

Ieteiktu izvēlēties pīto auklu ar lielāku metrāžu un mazāku diametru. Man zināmi vismaz trīs varianti Matrix, Preston un Varivas rulītī 150 metri un cena ap 25 eiro.

Tu noteikti domā par Varivas gaiši zilo auklu, ja jā, tad laba aukla, man viņa stāv virsū špiningam. Kuru tad labāk  #0.6; 9.3 lb/ 4.2kg; 0.128  vai #0.8; 11.2 lb/ 5.0kg; 0.148

Biju domājis kādu nopirkt virs 200 m.

Pagājušo sezonu pamēģināju Varivas gaiši zilo 0.8. Man patika, nebij ne vainas. Pirku iekš JIG.lv.

65

Re: Aukla/Леска

Dresden wrote:
Ingins wrote:

Vai fīderēšanai ir piemērota Pītā aukla SUFIX 832 BRAID, domāju 0.13 mm, vai viņa atbilstu visām fīderēšanas niansēm?

Ieteiktu izvēlēties pīto auklu ar lielāku metrāžu un mazāku diametru. Man zināmi vismaz trīs varianti Matrix, Preston un Varivas rulītī 150 metri un cena ap 25 eiro.

Viņas visas maksā ap to cenu, t.i., Matrix, Preston, Varivas 150m? Kā ir ar krāsas izvēli auklai brekšu copei, auklas krāsa ietekmē copes rezultātu? Spiningošanā izmantoju gan zilu, gan rozā Varivas.

Varbūt vari nokomentēt šo auklu: http://www.neoshop.lv/atputai-un-hobija … KuXtyusVRA

66

Re: Aukla/Леска

Ingins wrote:
Dresden wrote:
Ingins wrote:

Vai fīderēšanai ir piemērota Pītā aukla SUFIX 832 BRAID, domāju 0.13 mm, vai viņa atbilstu visām fīderēšanas niansēm?

Ieteiktu izvēlēties pīto auklu ar lielāku metrāžu un mazāku diametru. Man zināmi vismaz trīs varianti Matrix, Preston un Varivas rulītī 150 metri un cena ap 25 eiro.

Viņas visas maksā ap to cenu, t.i., Matrix, Preston, Varivas 150m? Kā ir ar krāsas izvēli auklai brekšu copei, auklas krāsa ietekmē copes rezultātu? Spiningošanā izmantoju gan zilu, gan rozā Varivas.

Varbūt vari nokomentēt šo auklu: http://www.neoshop.lv/atputai-un-hobija … KuXtyusVRA

Cenas ziņā aptuveni vienādi, par Elite Bride es nemācēšu neko tev pateikt, nav bijusi man tāda. Krāsai nav nozīmes, ne fīderējot, ne spiningojot. Ja zivs būtu tik gudra tad uz āķa diez vai varētu to noķert. smile

67

Re: Aukla/Леска

Ja par krāsām, tad kaut kad pasen atpakaļ lasīju, ka vidēji lidz 5m dziļumam, Latvijas ūdeņos, zivis varot atšķirt krāsas. Bet katrai krāsai savs dziļums. Neatceros, kura bija tā dziļākā, varbūt sarkana. Bet tas gan neattiecas uz auklām, bet it kā mānekļiem špinim. Auklu krāsa atkarīga no makšķernieka individuālās gribēšanas vai vēlēšanās. Ir dzirdēts par testiem, kuri veikti ar nolūku - kāda prece (krāsa) potenciālajam pircējam patīk vislabāk. Bet tas ir marketinga speču jautājums. smile
Ne asakas!

68

Re: Aukla/Леска

Nezinu ka ir ar auklu,bet kadu laiku atpakal skatijos raidijumu par juras copi,calis nokera sarkanu asarveidigo zivi un teica,ka baigais plesejs esot,jo dziluma,proti,tumsaka vieta sarkano krasu redzet nevar vispar,cik taisnibas taja visa ir nav ne jausmas smile

69

Re: Aukla/Леска

Šodien iegādāju stream feeder 0.22 monofīlo auklu. Kāds ir lietojis šādu monofīlo auklu?

70

Re: Aukla/Леска

Sveiki, drusku padalīšos ar novērojumu.
Vakar nopirku auklu Esma veikalā, jo baigi rekomendēja pavadiņiem: Power Micron Hooklength & Rig Line - 0.145mm
Vizuāli tiešam laba.
Līdz šim biju ņemis bez visādām zamoročkām Salmo auklas 0.12 - 0.14-0.16. Pat vizuāli varēju redzēt, ka tām diametrs nav vienmērīgs.
Koroče tagad salīdzīnāju šo Micron ar tām Salmo un sajūta ka nu vai Salmo melo, nu vai Micron, par kuru ir šaubas ka melo, jo tīri vizuāli acimredzāmi Micron 0.145 izskatās tā pat kā Salmo 0.12-0.13 aptuveni smile
Mikrometra diemžēl nav.
Vot tagad domāju kurā aukla "pareizāka" smile Varbūt kādam ir pieredze, viedoklis?
Vienkārši ar auklām pieredze nekāda un nezinu uz ko orientēties.
Papildus šim visam jebkurā gadījumā gribu nopirkt Feeder gum, jo pat ar 0.14 man kaut kā plus minūs normāli (pus)brekši noravas pārāk bieži. Gaidu kad veikalos būs, jo visur, kur jautāju, pagaidām tukšums plauktos.

71

Re: Aukla/Леска

MAKz wrote:

Sveiki, drusku padalīšos ar novērojumu.
Vakar nopirku auklu Esma veikalā, jo baigi rekomendēja pavadiņiem: Power Micron Hooklength & Rig Line - 0.145mm
Vizuāli tiešam laba.
Līdz šim biju ņemis bez visādām zamoročkām Salmo auklas 0.12 - 0.14-0.16. Pat vizuāli varēju redzēt, ka tām diametrs nav vienmērīgs.
Koroče tagad salīdzīnāju šo Micron ar tām Salmo un sajūta ka nu vai Salmo melo, nu vai Micron, par kuru ir šaubas ka melo, jo tīri vizuāli acimredzāmi Micron 0.145 izskatās tā pat kā Salmo 0.12-0.13 aptuveni smile
Mikrometra diemžēl nav.
Vot tagad domāju kurā aukla "pareizāka" smile Varbūt kādam ir pieredze, viedoklis?
Vienkārši ar auklām pieredze nekāda un nezinu uz ko orientēties.
Papildus šim visam jebkurā gadījumā gribu nopirkt Feeder gum, jo pat ar 0.14 man kaut kā plus minūs normāli (pus)brekši noravas pārāk bieži. Gaidu kad veikalos būs, jo visur, kur jautāju, pagaidām tukšums plauktos.

Salīdzinājums nekorekts ,jo nav pateikts ,ar kuru SALMO auklu salidzināji... sad

TEAM VOLVO

72

Re: Aukla/Леска

MAKz wrote:

Sveiki, drusku padalīšos ar novērojumu.
Vakar nopirku auklu Esma veikalā, jo baigi rekomendēja pavadiņiem: Power Micron Hooklength & Rig Line - 0.145mm
Vizuāli tiešam laba.
Līdz šim biju ņemis bez visādām zamoročkām Salmo auklas 0.12 - 0.14-0.16. Pat vizuāli varēju redzēt, ka tām diametrs nav vienmērīgs.
Koroče tagad salīdzīnāju šo Micron ar tām Salmo un sajūta ka nu vai Salmo melo, nu vai Micron, par kuru ir šaubas ka melo, jo tīri vizuāli acimredzāmi Micron 0.145 izskatās tā pat kā Salmo 0.12-0.13 aptuveni smile
Mikrometra diemžēl nav.
Vot tagad domāju kurā aukla "pareizāka" smile Varbūt kādam ir pieredze, viedoklis?
Vienkārši ar auklām pieredze nekāda un nezinu uz ko orientēties.
Papildus šim visam jebkurā gadījumā gribu nopirkt Feeder gum, jo pat ar 0.14 man kaut kā plus minūs normāli (pus)brekši noravas pārāk bieži. Gaidu kad veikalos būs, jo visur, kur jautāju, pagaidām tukšums plauktos.

Pareizākā ir tā kas tev patīk smile tas ir apmirina visos prametros.Pašam man pagaidām tīkamākā ir Preston reflo,pamatā 0,1, zinu ka reāli viņa ir ap 0.115 bet tas man kaut kā nesatrauc.Neēsmu mērijis bet kā stāsta lielākā daļa auklu nedaudz pluso izmērā.Federgam vietā visu iepriekšējo sezonu izmantoju gumiju kas paredzēta pērļošanai 0,8 diametrā
http://i58.tinypic.com/1zn0mfr.jpg
Neredzu nekādas būtiskas atšķirības,uz aci tāds pats curspīdīgs silikona diegs.Agrāk sūtiju no čainīzeriem,šogad atradu Depo pa 50c smile .

CMS Valmiera

73

Re: Aukla/Леска

volvo wrote:

Salīdzinājums nekorekts ,jo nav pateikts ,ar kuru SALMO auklu salidzināji...

Jā, čo to neiedomājos uzreiz uzrakstīt. Nu, lūk, tā ir
Salmo Evolution 
http://www.tet.lv/ProductImages/19921.JPG

un vēl
Salmo Grand Raider
http://www.tet.lv/ProductImages/19904.JPG

Vakar vēlreiz paskatījos, nu točno kaut kā uz aci ir nesakrītības ar norādītiem diametriem, par taisot pavadus ar Micron auklu pamanīju, ka dīvaini sarežģiti iet, jo neredzu normāli auklu smile
Koleģis te solīja mikrometru atnēst, pārbaudīšu, jo man tiešam interesanti saprast, kas kur ir, lai uz nākotni pieredze būtu.

Maris wrote:

Pareizākā ir tā kas tev patīk  tas ir apmirina visos prametros.Pašam man pagaidām tīkamākā ir Preston reflo,pamatā 0,1, zinu ka reāli viņa ir ap 0.115 bet tas man kaut kā nesatrauc.Neēsmu mērijis bet kā stāsta lielākā daļa auklu nedaudz pluso izmērā.Federgam vietā visu iepriekšējo sezonu izmantoju gumiju kas paredzēta pērļošanai 0,8 diametrā

Neredzu nekādas būtiskas atšķirības,uz aci tāds pats curspīdīgs silikona diegs.Agrāk sūtiju no čainīzeriem,šogad atradu Depo pa 50c

Paldies par ideju, došos uz Depo smile
Ja cenniks ir tikai 0.50eur, tad noteikti var izmēģināt. Vienīgais paskatījos, palasīju, atsauksmēs par šim gumījām nebija pārāk labas, jo nav izturīgas. Bet cilvēki izmanto cik sapratu tad, kad dibens pieņemams un nav daudz gliemēžu utt. Noteikti piebraukšu pie viņiem un nopirkšu, vajag uz sevis notestēt smile Un auklu vēl pierakstīšu uz nākotni. Paldies!

74

Re: Aukla/Леска

Pagajuso gadu lietoju preston reflo power auklu,seju pavadas,nekadu problemu,beidzas aukla,japerk vel,veikala bija beidzies 0.15 diametrs,saku meklet kaut ko lidzigu,beigas atradu,preston precision,tiesa 50m rullitis,bet nopirku,biju parsteigts cik manama atskiriba starp siem diametriem,precision daudz tievaka un domajams precizaka.
Nakamais parsteigums,izdomaju vajag man kko starp 0.15 un .11,
Atradu,matrix micron0,135,mama skatijuma tiesam ideala pavadinu aukla diametrs uz aci loooti tuvs preston reflo power 0.11,uz papira tur tuvu 0.15 reflo power,mezglu tura ideali,un stiepjas pat uz 15 cm pavadinas.
Visas sis auklas tiesi tiek razotas pavadinam,un savu darbu vinas pilda ideali,dazadiem brendiem dazadi nosaukimi,bet doma ta pati.
Lai veicas!

75

Re: Aukla/Леска

Nu ko, dabūju šodien mikrometru, nu baigi gribējās visu noskaidrot smile
Precizitāte tam ir divas zīmes. Sanāk ka auklai 0.145 pēdējo ciparu tomēr nezinu, nu bet pietiek arī ar divām.
Pamērīju visas auklas, kas man bija diāmetros sākot no 0.12 līdz 0.335.
Nu ko varu teikt, visur viss sakrīt, izņemot Salmo Evolution, kur 0.15 auklai pēc fakta ir tomēr 0.17 gandrīz. Visām pārējām tīri okej visām.
Arī Micron paradīja 0.14, domāju ka 0.005 tur arī ir, nu bet ierice neļauj uzmērīt tik precīzi smile
Sanāk ka vizuāla atšķirība šai auklai ir tikai dēļ tā, ka Micron ir miksts un tiešam ļoti kvalitatīvi uztaisīts - materiāls ir ļoti vienmērīgs.
Tāpēc sajūta ir ka tievāks.
Nu un pašlaik nerunāju par "celtspēju", tā jau  ir cita runa smile

76

Re: Aukla/Леска

Šodien piebraucu uz šo veikalu un nopirku 0.8mm gumiju perļošanai, praktiski tādu pašu, par kuru Māris rakstīja, vienīgi uzlime Crystal Tec Korea, nezinu vai būs atšķirības. Cena 0.36eur big_smile
Veikals šitais: http://www.perlotava.lv/469/id/6339
Apbrīnoja ka apkalpošana viņiem tur pilnīgs suds. Skatās uz tevi kā it kā tu esi neredzams. Prasi palīdzēt, īsi atbild un aiziet kaut ko savu darīt. Gandrīz kā Salmo veikalos, bet vēl sliktāk big_smile

DEPO vekalā diemžēl nebija neka.

77

Re: Aukla/Леска

MAKz wrote:

Šodien piebraucu uz šo veikalu un nopirku 0.8mm gumiju perļošanai, praktiski tādu pašu, par kuru Māris rakstīja, vienīgi uzlime Crystal Tec Korea, nezinu vai būs atšķirības. Cena 0.36eur big_smile
Veikals šitais: http://www.perlotava.lv/469/id/6339
Apbrīnoja ka apkalpošana viņiem tur pilnīgs suds. Skatās uz tevi kā it kā tu esi neredzams. Prasi palīdzēt, īsi atbild un aiziet kaut ko savu darīt. Gandrīz kā Salmo veikalos, bet vēl sliktāk big_smile

DEPO vekalā diemžēl nebija neka.

Sodien nopirku vacu razojuma pa 2 eur ar kapeikam Alfas kaut kada diegu veikala pirmaja stava, pa celam uz kino. Diametrs apmeram 1mm. Bija ari kiniesu suds, bet pardeveja slaveja, ka sita vaciesu esot baigi izturiga. Kiniesu bija, 0,6, maksaja kapeikas, bet man rokas pastiepjot ta stingrak, izstiepas.

78

Re: Aukla/Леска

Ūsiņš wrote:
MAKz wrote:

Šodien piebraucu uz šo veikalu un nopirku 0.8mm gumiju perļošanai, praktiski tādu pašu, par kuru Māris rakstīja, vienīgi uzlime Crystal Tec Korea, nezinu vai būs atšķirības. Cena 0.36eur big_smile
Veikals šitais: http://www.perlotava.lv/469/id/6339
Apbrīnoja ka apkalpošana viņiem tur pilnīgs suds. Skatās uz tevi kā it kā tu esi neredzams. Prasi palīdzēt, īsi atbild un aiziet kaut ko savu darīt. Gandrīz kā Salmo veikalos, bet vēl sliktāk big_smile

DEPO vekalā diemžēl nebija neka.

Sodien nopirku vacu razojuma pa 2 eur ar kapeikam Alfas kaut kada diegu veikala pirmaja stava, pa celam uz kino. Diametrs apmeram 1mm. Bija ari kiniesu suds, bet pardeveja slaveja, ka sita vaciesu esot baigi izturiga. Kiniesu bija, 0,6, maksaja kapeikas, bet man rokas pastiepjot ta stingrak, izstiepas.

Oo, būs tad arī jāieskrien arī tur, paldies par informāciju!
Rīt ceru makšķerējot notestēt to, kuru nopirku. Vakar patestēju to, man ar rokām nesanāca viņu saraut, pirkstu tikai sagriezu smile
1.25kg tur mierīgi - ar hanteles "pankuku" pārbaudīts.
Bet jā - izstiepjās tomēr un paliek garāka, bet vienalga pilnībā nezaudē savu izstiepšanas spēju.

79

Re: Aukla/Леска

Iesācēja jautājumi.
Vai pītai auklai apakšā likt monofilo auklu, lai piepildītu kaseti optimāli ir ierasta prakse? Ja tā kā panākt to ka kasete tiek aizpildīta optimāli? Respektīvi vai vispār iespējams vadīties pēc parametriem, kas norādīti uz spoles vai labāk ņemt pīto auklas lielāka apjomā?

80

Re: Aukla/Леска

shaolin wrote:

Iesācēja jautājumi.
Vai pītai auklai apakšā likt monofilo auklu, lai piepildītu kaseti optimāli ir ierasta prakse? Ja tā kā panākt to ka kasete tiek aizpildīta optimāli? Respektīvi vai vispār iespējams vadīties pēc parametriem, kas norādīti uz spoles vai labāk ņemt pīto auklas lielāka apjomā?

Es uztinu apaksa mono, bet zinu ka citi tin izoleni. Dariju ta, uztinu pito, apskatijos, ka pietrukst 5mm lidz malai, tad notinu pito uz citas spoles, lai ertak un atrak, uztinu mono uz aci, uzseju soklidera mezglu un pietinu pilnu spoli ar pito cik vajag