1

Topic: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Viena no receptēm ko savulaik izmantoju fiderim.

Pagatavošanai ir nepieciešams: ūdens - 4 devas,miežu putraimi - 1 deva,saules puķu spraukumi - 1 deva,samalti kukurūzas putraimi - 1deva.

Ielejam ūdeni kastrolī un gaidam kad tas sāks vārīties,nogriežam mazāku liesmu.Lēnām maisot,ieberam 1 devu miežu putraimus un vārām 3 minūtes,lēnām maisot putraimus pieberam 1 devu saules puķu spraukumus,daram to tā,lai nesaiet kunkuļos.Kad esam iejaukuši spraukumus,nogriežam uguni,uzliekam vāku un ļaujam massai piebriest un nedaudz atdzist.Aptuveni pēc 15-20minūtēm piejaucam klāt kukurūzas putraimus,atstājam putru atdzist līdz galam.
Kad viss ir atdzisis piejaucam klāt gatavo barību,aptuveni tādā konsistencē lai nebūtu papildus jāsamitrina.Būtu ieteicams to visu pēc tam izsijāt caur sietu.
Rezultātā sanāk ne visai dārga barība ar lielu frakciju sastāvā,ne viens vien breksis un rauda ir noķerti uz šo sastāvu! smile

2

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Šodien pie lopbarības un minerālmēslu tirgotājiem iegādājos melasi. Cena Ls 4,50 par 18 litru kannu.

LSMK-MILO
+ Jan

3

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

siluro wrote:

Šodien pie lopbarības un minerālmēslu tirgotājiem iegādājos melasi. Cena Ls 4,50 par 18 litru kannu.

Tā arī maksā,tīrā melase,ar to var strādāt,likt klāt piemaisījumus no sevis.

4

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Pirmām kārtām es nerunāju par copes bodēm,otrām kārtām es atjaucu melasi ar ūdeni,kurā iejaucu ari liķierus. smile
Kad man nav laika ņemties ar to vissu(meklēt tos litrus) ,ņemu melasi no veikala plaukta,un daru visu to pašu ko rakstīju pirms tam.
melase ir cukurbiešu produkts,otrabotka(h.v.z. kā latviski),tā nemaksā dārgi ja ņem pie lauksaimniekiem,man laukos tādu netrukst.

P.S.Lai būtu vēl skaidrāk:jauc tīro melasi ar piedevām,vai arī pērk tīro,kuru būtu jājauc ar piedevām,vai arī pērk melasi ar piedevām,kuru faktiski var nejaukt! smile

5

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Dresden
ar kādu liķieri ieteiktu atjaukt melasi?????? Vana Tallinn varētu būt labs:D ????????

LSMK-MILO

6

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

siluro wrote:

Dresden
ar kādu liķieri ieteiktu atjaukt melasi?????? Vana Tallinn varētu būt labs:D ????????

Varētu,bet teiksim rudenī es iejauktu ar Concours,vasara ar Champion. smile

Var jau ar tīru un cerēt ka strādas viena pati,bez papildus stimula...tik man nepatīk gaidīt,labāk pielieku ko gardāku klāt. smile

Sacensībās uz tīru melasi neceru...pārbaudīts variants. smile


P.S.Liķieri - aromātika,aktivātori...smaržo labi,gluži kā liķieri. smile

7

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

es gan domāju , ka melase dod barībai lipīgumu ( netaisa duļķi) un garšu ( saldumu un rūgtumu) , vai melasi vēl vajag aromatizēt, par to gan neesmu pārliecināts, sevišķi, ja lieto Top klases barības, kurām jau tā pat ir intensīva smarža

LSMK-MILO

8

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Da nē,vienkārši esmu jau pieradis melasei jaukt klāt aromātu,bet garšvielas lieku klāt barībai. smile
Pirms kāda laika biju pārliecināts,ka aromāti ir šķidri,bet garšvielas tikai sausās.... smile
Ar laiku pārliecinājos par pretējo un sapratu cik plašas ir variācijas,kas pavēra manu domāšanu vēl plašākos mērogos! smile

9

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Ja runā par garšvielām un aromiem, tad es personīgi no tā neizmantoju gandrīz neko. Arī Latvijas sportistu aprindās ne pārāk kāds aizraujas ar tādā lietām, kaut gan ir bijis gadījums ,kaut kad ļoti labi, bezcerīgā situācijā, Lideru Pēterim sacensībās nostrādā petroleja(tas no vēstures). Arī kādā no Krievu forumiem lasīju, ka uz raudu ļoti labi strādā WD-40
Tajā pašā laikā , nešaubos, ka ļoti labus panākumus var sasniegt izvēloties tieši to smaržas buķeti, kura zivij tajā dienā tiešām patīk smile. Ir tikai viens sīkums, jāizvēlas pareizā big_smile , ja nē, rezultāts var arī būt nekāds.........
Krievijā aromātika ir ļoti populāra, tajā pašā laikā ļoti liels ir arī Krievijas tirgus, tā kā ir pamats popularizēt visu, ko var pārdot. Tās ir manas domas par šo lietu. Īsāk runājot, aromātikai diez ko neticu. Vairāk ticu gatavajās barībās iekļautajiem garšas un smaržas salikumiem.

LSMK-MILO

10

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

siluro wrote:

Ja runā par garšvielām un aromiem, tad es personīgi no tā neizmantoju gandrīz neko. Arī Latvijas sportistu aprindās ne pārāk kāds aizraujas ar tādā lietām, kaut gan ir bijis gadījums ,kaut kad ļoti labi, bezcerīgā situācijā, Lideru Pēterim sacensībās nostrādā petroleja(tas no vēstures). Arī kādā no Krievu forumiem lasīju, ka uz raudu ļoti labi strādā WD-40
Tajā pašā laikā , nešaubos, ka ļoti labus panākumus var sasniegt izvēloties tieši to smaržas buķeti, kura zivij tajā dienā tiešām patīk smile. Ir tikai viens sīkums, jāizvēlas pareizā big_smile , ja nē, rezultāts var arī būt nekāds.........
Krievijā aromātika ir ļoti populāra, tajā pašā laikā ļoti liels ir arī Krievijas tirgus, tā kā ir pamats popularizēt visu, ko var pārdot. Tās ir manas domas par šo lietu. Īsāk runājot, aromātikai diez ko neticu. Vairāk ticu gatavajās barībās iekļautajiem garšas un smaržas salikumiem.

Ne vienmēr tu atradīsi piemērotus mixus barībās,turklāt ar aromātiem to var panāk daudz mazāk ieguldot līdekļus!Paņem divus,trīs veidus barību,piemērotus copes vietai,piemēram stāvošam ūdenim explozīvus maisījumus,bet bez izteiktas aromātikas. ka tu domā,vai papildus "liķieris" dos kādu effektu? smile
Manuprāt ar aromātiku tu tikai papildināsi barību,nevis to sabojāsi,kā piemērs ir Sensas ļoti bagāts ar aromu,bet..ne vissi Sensas produkti būs piemēroti rudens vai agrā pavasara laikam! smile
Te nu atkal nonākam pie smaržas un garšas bagātinātājiem ar ko palīdzību mēs atveram barības potenciālu! smile
Pirms barību ēst,zivij tā jasajūt!Tad vēl citiem var būt tāda pati barība,bet tev pateicoties piedevām tā būs baudāmāka,pievilcīgāka... smile

11

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Dresden wrote:

Ne vienmēr tu atradīsi piemērotus mixus barībās,turklāt ar aromātiem to var panāk daudz mazāk ieguldot līdekļus!Paņem divus,trīs veidus barību,piemērotus copes vietai,piemēram stāvošam ūdenim explozīvus maisījumus,bet bez izteiktas aromātikas. ka tu domā,vai papildus "liķieris" dos kādu effektu?
Manuprāt ar aromātiku tu tikai papildināsi barību,nevis to sabojāsi,kā piemērs ir Sensas ļoti bagāts ar aromu,bet..ne vissi Sensas produkti būs piemēroti rudens vai agrā pavasara laikam!
Te nu atkal nonākam pie smaržas un garšas bagātinātājiem ar ko palīdzību mēs atveram barības potenciālu!
Pirms barību ēst,zivij tā jasajūt!Tad vēl citiem var būt tāda pati barība,bet tev pateicoties piedevām tā būs baudāmāka,pievilcīgāka...

es tā īsti nesaprotu, ko Tu te raksti, jo neesmu copes lietu tirgotājs big_smile
Neticu es aromātikai big_smile

LSMK-MILO

12

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

siluro wrote:

es tā īsti nesaprotu, ko Tu te raksti, jo neesmu copes lietu tirgotājs big_smile
Neticu es aromātikai big_smile

A kāds tur sakars ar to,ka esmu copes piederumu tirgotājs? smile
Es vienkārši dalos ar pieredzi,tā pat,kā Tu,es pirms neilga laika biju pārliecināts,ka aromātika barībā ir lieka! smile
Pēdējos mačos pārliecinājos uz 100%,ka tā štelle strādā.Rudenī man tie aromi strādāja sajaukumā ar mellnzemi! big_smile

13

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Dresden wrote:

Es vienkārši dalos ar pieredzi,tā pat,kā Tu,es pirms neilga laika biju pārliecināts,ka aromātika barībā ir lieka!
Pēdējos mačos pārliecinājos uz 100%,ka tā štelle strādā.Rudenī man tie aromi strādāja sajaukumā ar mellnzemi!

Zemei pie barības, tam gan es ticu un lielākajā daļā gadījumu arī pievienoju pie barības, lielākā vai mazākā daudzumā

LSMK-MILO

14

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

siluro wrote:
Dresden wrote:

Es vienkārši dalos ar pieredzi,tā pat,kā Tu,es pirms neilga laika biju pārliecināts,ka aromātika barībā ir lieka!
Pēdējos mačos pārliecinājos uz 100%,ka tā štelle strādā.Rudenī man tie aromi strādāja sajaukumā ar mellnzemi!

Zemei pie barības, tam gan es ticu un lielākajā daļā gadījumu arī pievienoju pie barības, lielākā vai mazākā daudzumā

Tur jau tā lieta,es vēlējos pārbaudīt vai smaka viena pati,bez barības spēs dot kaut-kādus rezultātus.Pārliecinājos,dod gan,nebija super žors,bet zivs stāvēja uz punkta,turklāt es necopēju viens,bija konkurenti.
Pēc dabas arī esmu tāds,kas visam netic,kamēr pats nepārliecinos! smile

15

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Kādui atraktori un piedevas jums ier topā! Man personīgi tieši uz brekšiem vislabāk ir strādājis carpix lai gan paredzēts itkā karpām!

16

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

marchello wrote:

Kādui atraktori un piedevas jums ier topā! Man personīgi tieši uz brekšiem vislabāk ir strādājis carpix lai gan paredzēts itkā karpām!

Breksis jau tāpati karpveidīga zivs vien ir,var arī karpu barību ar rupju frakciju izmantot un visai veiksmīgi.Ar smakām man sanāk dažādi,skatoties kāds gadalaiks un kur copē,esmu ievērojis,ka breksim vasarā ļoti patīk karamele.

17

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Un kā pavasarī! Pagaidām īsti veiksmīgas copes tieši pavasarī man diemžēl nav bijušas!

18

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

marchello wrote:

Un kā pavasarī! Pagaidām īsti veiksmīgas copes tieši pavasarī man diemžēl nav bijušas!

Koriandrs,kanēlis,čilli pipars visas smakas kas veiksmīgi strādā aukstā ūdenī.Tris manis nosauktie man ir labi strādājuši. smile

19 (edited by VIP 2013-03-12 16:28:16)

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Pagājušajā vasarā mēģināju Salmo, Stil, Traper barības un pašgatavotās.
Salmo un Stil strādāja dažreiz un bija jāpapildina ar rupjām frakcijām lielākām zivīm. Traper bija labi rezultāti visa gada garumā
Pašdarinātās (Rīvmaizes, kukurūzas putraimi, manna, grauzdētas saulespuķu sēklas, ...) labi strādāja vasarā.
Ja gribās duļķu mākuli, pielieku kakao. Ja vajag, lai barība iet uz augšu (raudām), saulespuķu seklu čaumalas.
Lipīgumam liku klāt melasi.
Garša, kuras tika liktas klāt pašdarinātajai vienmēr:
- piparkūkas
- vaniļa
- ķiploks
Ja runā par breksi, tad mani novērojumi liecināja, ka ķiploks tam garšo vasarā un rudenī.

Bet, protams, ērtēk ir strādāt ar gatavām barībām.
Braucot cauri Polijai iegādāju vcienu paku brekšu barības - spilgti dzeltena. Rokas pēc tam nevarēja nomazgāt no dzeltenās krāsas, bet brekšiem garšoja, pat ļoti. Diemžēl neatceros nosaukumu.

Nu laikam izrakstījos kā baigais spečuks wink
Kaut patiesībā tikai pagājušā gada maijā Jan man parādīja kā fīderis lietojams. Pirms tam ar to mietu mācēju tikai suņus atbaidīt big_smile big_smile big_smile

20

Re: Paštaisītās barības/Самодельная прикормка

Tirgū iegādājos šādā veidā sagatavotus ķiplokus, kurus domāju lietot kā atraktoru pavasara copē. Ir kādam pieredze ar ko līdzīgu???????
http://content27-foto.inbox.lv/albums/u/uldis_pa/17-03-2013/pavasara-pu-es-188.jpg

LSMK-MILO