301

Re: Makšķeres/Удочки

Laikam pavasaris tuvojas,forumā kāda dzīvība sāk parādīties.Jautājums par pirmā kāta izvēli tiek bieži cilāts daudzos forumos un parasti dod vairāk iemeslus pakašķēties vīriem ar pieredzi nekā reālu labumu iesācējam smile .Nezinot cilvēku,viņa copes pieredzi,ūdeni kur viņš taisās copēt visai nepateicīgs pasākums. Mans pirmais kāts bija poļu Kongers par vesaliem 16 latiņiem.Vēl tagad dzīvs un darboties spējīgs.Nomakšķerēju ar viņu visu sezonu un zivis ķērās.Starp citu to pašu vimbiņu lētais un samērā mīkstais  stiklašķiedras kāts uz izvadīšanu sēja labāk nekā jau nakamais cietais grafītnieks tipa Salmo Daimond.Prasīt padomu sportsmeņiem ar laba tēma,viņi kā jau slimi cilvēki big_smile pēdējo kapeiku atdos par labu instrumentu .Principā jau viss vienkārši,izdomā budžetu,aizej uz normālu bodi,izstāsti kur copēsi,un būs OK.Sagribēsi ko labāku,veco atdosi čomam un būs ar ko kopā braukt copēt.Bļin šodien bija tāds laiciņš ka varētu jau uz vimbiņu pasēdēt smile .

CMS Valmiera

302

Re: Makšķeres/Удочки

Manā gadījumā, kad  fīderim sākšu pievērsties nopietnāk, vecos fīderkātiņus varēs atdot tēvam big_smile

303

Re: Makšķeres/Удочки

Jan - дело же не только в сломаной вершинке. Я вот тут на днях узнал, что удилища высокого класса можно испортить просто нечаянно (и не сильно) стукнув по корпусу кормушкой - это правда? Что-то мне за мой TOURNAMENT страшновато становится... smile

304

Re: Makšķeres/Удочки

Jan wrote:
Dresden wrote:

Pikritīšu ka nav vērts sakt ar pašu lētako katu, var rasties nepareizs priekšstats par fīderēšanu ka tadu! Man veikala ir fīderi arī par patsmit euro, tekšu godīgi tiem nav labs noiets, jo censos cilvekiem tomēr paskaidrot kas ir kas.  ...

Neņem ļaunā, bet štruntīgs tomēr no Tevis tirgonis, smile ar tādu pieeju Tu zaudē iespēju nopelnīt tos padsmit euro. smile

Nu kā uz to skatās, man svarīgāk ir nevis vienkārši pārdot štrumu, bet gan izdarīt to tā, lai pircējš zin kur atgriesties nākamreiz. smile
Bet lētākajiem kātiem tā pat daudzi atrod pielietojumu, un ne vienmēr tieši fīderēšanai.

305

Re: Makšķeres/Удочки

Sveiki fīderisti! Tuvojās sezona kura priekš manis, var teikt,  būs pirmā, jo pagājšgad tikai sāku apgūt pamatus, kas ir kas, un fīderēju ar parastajām gruntenēm. Spole jau ir izvēlēta, pasūtīta un ir ceļā (Shimano Exage 4000 FD), tagad gribētos paskatīties kādu pīcku. Pēc nedēļu garas ložņāšanas pa forumiem sapratu, ka tā es kātu neizvēlēšos, gribās aptaustīt, paturēt rokās un dzirdēt pieredzējuša cilvēka padomu. Pastāstiet, lūdzu, kur es varētu doties un to visu izdarīt. Budžets ir ap 50 eirām, bet droši vien ja kāds kātiņš iegulsies rokā, tā, ka negribēsies laist vaļā, tad ganjau pagaidītu nedaudz ilgāk un saskribinātu vēl 50 eiras.

306

Re: Makšķeres/Удочки

Iebrauc Esmā, pakrati Korm CS sēriju, ja patiks puikas atlaidi uztaisīs- jamācēsi sarunāt big_smile Es jau zinu ka tūlīt Jan sāks bļaustīties big_smile

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

307

Re: Makšķeres/Удочки

ir kāds konkrēts ēsmas veikals padomā kur zinoši spečuki grozās ?

308

Re: Makšķeres/Удочки

devard wrote:

ir kāds konkrēts ēsmas veikals padomā kur zinoši spečuki grozās ?

Dzelzavas 21a.

TEAM VOLVO

309

Re: Makšķeres/Удочки

Ok, rīt pieripināšu. Paldies !

310

Re: Makšķeres/Удочки

Biju šodien iebraucis, ar veikalnieku parunāties nesanāca tā kā bija daudz pircēju un pašam arī bija jāskrien, bet apčamdīju to Korum CS. Tā kā garumu es gribētu 3,6m, tam kātam ko es skatījos tests bija 60g, man gan prasītos ko nedaudz štengrāku, ap 80- 100g, patīk man dažreiz ekstrēmos apstākļos pasēdēt pie ūdens, un dažreiz sanāk arī uz jūru aizvicot. Ir kaut kas tāds kas varētu atbilst šīm prasībam pa saprātīgām naudām ? Gribētos pataustīt Salmo Diamond 100.

311

Re: Makšķeres/Удочки

Salmo Diamond 100 sezonu godam nokalpoja. Uzliku mīkstāko spici un 0,25 aukliņu. Pagaidām sūdzību nav, i vimbas ķēru, karpas un pat vēdzeles.

312

Re: Makšķeres/Удочки

Es pagājušo sezonu makšķerēju ar Salmo Diamond 150 3.9m. Nu arī tīri labi. Bet man grūti tomēr baigi objektīvi kaut ko pateikt, jo nav ar ko salīdzināt. Barotavas upēs izmantoju pavasarī ap 100gr un vasarā nu ap 50-60gr arī it kā ok bija.
Šogad ir doma paņemt kā otro fideri Team Salmo Energy feeder 120 3.6m, ar mazāko testu neredzu baigu jēgu, ja makšķerēt upēs, jo barotava + barība nu sanāks tik un tā vismaz 80-90gr vasarā un pat ap 130 pavasarī. Nezinu cik labi mani argumenti, pieredzes tomēr pamaz pagaidām, bet ja bija pieņemami ar 150gr testu, tad vasarā arī ar 120gr būs ok.
Bet šis feeder diezgan dārgs tomēr sanāk. No citas puses vieglāks.
Tā ka gaidu kad Salmo pievedis preci smile

313

Re: Makšķeres/Удочки

120 ir diezgan paciets, bet lielajām upēm mazāku nemaz nevajag. Pašam ir Salmo Competition Feeder 120 ,ir pavilktas vimbas un brekši, lai mazāk diltu nost lietoju feeder gum.

314

Re: Makšķeres/Удочки

Jā, par feedergum arī iedomājos un šajā sezonā plānoju izmantot. Jo tomēr bija  gadījumi, kad zivtiņa aiziet. Es pats vairāk uz Lielupi orientējos. Un izskatās ka 120gr būtu tīri ok.
Vēl nesen paskatījos Fadejeva filmas, viņš propogandē ka jāizmanto pēc iespējas smagākas barotavas, lai garantēti nekustas no točkas. Arī no ši viedokļa 120gr test fiderim neizskatās pa lielu pat vasarai, kad straume nav tik liela.

315

Re: Makšķeres/Удочки

devard wrote:

Sveiki fīderisti! Tuvojās sezona kura priekš manis, var teikt,  būs pirmā, jo pagājšgad tikai sāku apgūt pamatus, kas ir kas, un fīderēju ar parastajām gruntenēm. Spole jau ir izvēlēta, pasūtīta un ir ceļā (Shimano Exage 4000 FD), tagad gribētos paskatīties kādu pīcku. Pēc nedēļu garas ložņāšanas pa forumiem sapratu, ka tā es kātu neizvēlēšos, gribās aptaustīt, paturēt rokās un dzirdēt pieredzējuša cilvēka padomu. Pastāstiet, lūdzu, kur es varētu doties un to visu izdarīt. Budžets ir ap 50 eirām, bet droši vien ja kāds kātiņš iegulsies rokā, tā, ka negribēsies laist vaļā, tad ganjau pagaidītu nedaudz ilgāk un saskribinātu vēl 50 eiras.


60 gr + barība! Angļi parasti raksta vidēja barotavas izmēra testu bez barības. Universāli kāti maksā vairāk par 100 euro, gluži tā pat kā spiningā. Ja vēlies kātu gan jūrai, gan upei,ezeram un ķert ar kaifu, tad iesaku ņemt divus dažādus. Vienu vieglo ap 60gr testu un otru bomi jūrai vismaz līdz 150gr.

316

Re: Makšķeres/Удочки

Выбираю второй фидер. Основной Salmo Tournament 70.
Нужен фидер помощнее на весну. Около 100 гр. Сегодгя был в Salmo. Есть TS Tournament 90 и будет 100. Только 90 стоит 169 евро, а 100 будет под 250 Евро. Неужели они настолько принципиально отличаются? Или может посоветуйте альтернативу.

317

Re: Makšķeres/Удочки

RodStorm wrote:

Выбираю второй фидер. Основной Salmo Tournament 70.
Нужен фидер помощнее на весну. Около 100 гр. Сегодгя был в Salmo. Есть TS Tournament 90 и будет 100. Только 90 стоит 169 евро, а 100 будет под 250 Евро. Неужели они настолько принципиально отличаются? Или может посоветуйте альтернативу.

Matrix horizon 100 gr. Должен быть в эсмах,по поводу цены не знаю это к dresdenu

318

Re: Makšķeres/Удочки

Sveiki!
Neatrodu šajā forumā noteikumu sadaļu, bet ceru ka tas nav paredzēts tikai profesionāļiem un lietpratējiem.
Lūdzu iesakiet tādu vidusmēra optimālo kātiņu iesācējam fīder makšķerēšanā. Cik saprotu pēc pieejamās info analīzes, tad universālākie būs 80-100 g kātiņi un garums atkarīgs no ūdens tilpnēm. Līdz šim pamatā ir paticis makšķerēt stāvošos ūdeņos, bet noteikti ka ir vēlme nākotnē papraktizēt vairāk arī upēs, konkrētāk Lielupē un Daugavā.
Tā kā man līdz šim pazīstamāki ir tikai modeļi no Salmo klāsta (ar citu ražotāju klāstu neesmu pazīstams vispār, zinu tikai to ka ir augstākas kvalitātes brendi kā Daiwa un Shimano, bet par citiem ne ko daudz pat neesmu dzirdējis). Tātad pēc dažādajiem komentāriem un informācijas biju jau nosliecies uz Salmo Elite fīderīti, jo patīk arī smalkāki rīki un bauda ko process var sniegt, līdz ar to negribētos sākt ar primitīvākajiem rīkiem, ko gan daļā gad. atbalstu, lai saprastu kas ir tā nākamā klase un kādas ir atšķirības. Bet šim konkrētajam modelim šķiet ka nav pieejams 3,9 garums, kas man šķistu optimālāks, nepatīk īsāki kāti pēc būtības.. Noteikti ka varat ietekt kko universālāku iesācējam cenu kategorijā 50-70 naudiņām.
Cik sapratu tad veikali Milo un Ēsma ir tie kur varētu lūkoties pēc padoma un plaša piedāvājuma, bet tādam iesācējam nezinot pamat lietas varētu būt nepareizi priekšstati arī pamēģinot kātu rokā.

Bušu pateicīgs par jebkādiem ieteikumiem.

319

Re: Makšķeres/Удочки

Labvakar....Kur var nopirkt spicite nakti

Team Rogislavs

320

Re: Makšķeres/Удочки

Я себе вершинки сам красил.Краски продаются в рыболовных магазинах,в бутылочках.От 3.0 до 5 евриков. А технологию нашел здесь     http://feeder.webtalk.ru/viewtopic.php?id=6212