261

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Man arī radies uzskats, ka to sarkanumu breksim izsit straujā spiediena maiņa kad to izrauj no bedres:) Es gan neesmu sen seklumā brekšus ķēris, tādēļ 100% neapgalvošu, ka seklumā noķerti tie arī nekļūst sarkani:)))

262

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Vai ir kāds zinošs šeit, kas varētu pateikt vai šogad ir vērts apmeklēt makšķerēšanas izstādi Ķīpsalā, kas būs šajās brīvdienās? Pagājušā gada izstādē biju vīlies (izņemot laivu un to aksesuāru izrādīšanu) sad Nē, šo to jaunu un interesantu biju ieraudzijis, un iegādājies, bet tik un tā gribējās kaut ko vairāk.

263

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Nupat savā vasaras natstārpu vietā konstatēju milzīgu aktivitāti smile
Ārā izlīduši tik lielā skaitā, ka rodas vēlēšanās tos salasīt.
Jautājums spečukiem - vai tagad pavasarī uz lielajiem, treknajiem nakteņiem arī ir cerība ko noķert?

264

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Es arī lauzu galvu par šo jautājumu smile par pagājušo gadu Tev taisnība-bija pliekani smile pat neskatoties uz to , ka mani papildus interesē arī skriešanas sports un tūrisms.

265

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Pagājušo gad copējot  Ventā četru domubiedru sastāvā,lietojot visdažādākās ēsmas,kas nedeva gribēto rezultātu,nonācām pie secinājuma,ka pa dienas vidu ņēma tikai(gandrīz tikai) naktstārpu un ļoti veiksmīgi(naktstārpu pusītes)
P.S.No rīta un vakarā-motilis,baltais,pinki,garnele utt,pa dienu tikai naktstārpi uncope krietni agresīvāka.

266

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Būšu izstādē un pārstāvēšu Amberlat Technology. Mēs ražojam stiklašķiedras laivas un motorlaivas. Ja kādam ir interese vai vēlaties vienkārši parunāt, droši nāciet, jautājiet, iesakiet utt. . Mūsu mājas lapa www.amberlat.lv.

Elizabars- izstādes vienmēr ir vērts apmeklēt, jo pats minēji, ka kaut ko jaunu un interesantu jau ieguvi vai ne? Šogad būs viss tas pats un vēl mazliet, kā jau vienmēr, un atkal varēs uzzināt kaut ko jaunu un interesantu, jo katru gadu kaut kas tiek izgudrots utt. .

Paldies.

267

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Iesācējs wrote:

Nupat savā vasaras natstārpu vietā konstatēju milzīgu aktivitāti smile
Ārā izlīduši tik lielā skaitā, ka rodas vēlēšanās tos salasīt.
Jautājums spečukiem - vai tagad pavasarī uz lielajiem, treknajiem nakteņiem arī ir cerība ko noķert?

protams ka ir cerība kaut ko noķert, tikai tad Tev fīderis jāmaina pret "donku ". Neaizmirsti arī zvaniņu uzkarināt.
Ne asakas!!!!

LSMK-MILO

268

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Iesācējs wrote:

Nupat savā vasaras natstārpu vietā konstatēju milzīgu aktivitāti smile
Ārā izlīduši tik lielā skaitā, ka rodas vēlēšanās tos salasīt.
Jautājums spečukiem - vai tagad pavasarī uz lielajiem, treknajiem nakteņiem arī ir cerība ko noķert?

Droši mēģini, cerība noķert ir vienmēr, personīgi es uzskatu, ka vajag eksperimentēt ar dažādām ēsmam. No tā tikai var iegūt, jebkura pieredze copē ir svarīga! smile Kā man kolēģis reiz teica - "otsutstvije rezultata, tože rezultat"! smile

269

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

siluro wrote:
Iesācējs wrote:

Nupat savā vasaras natstārpu vietā konstatēju milzīgu aktivitāti smile
Ārā izlīduši tik lielā skaitā, ka rodas vēlēšanās tos salasīt.
Jautājums spečukiem - vai tagad pavasarī uz lielajiem, treknajiem nakteņiem arī ir cerība ko noķert?

protams ka ir cerība kaut ko noķert, tikai tad Tev fīderis jāmaina pret "donku ". Neaizmirsti arī zvaniņu uzkarināt.
Ne asakas!!!!

Paldies, labvēli smile
Tomēr ir lietas, kas manā copes inventārā iztrūkst. Zvaniņš akurāti ir šāda lieta. Tomēr varētu arī kadu iegādāt.
Dresden - vai Tev nav kāds Preston zvaniņš?
Varbūt var sarunāt kādu Milo zvaniņu?
Vismaz būs aizpildīts robs manā inventara asortimentā smile smile smile

270

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Iesācējs wrote:
siluro wrote:
Iesācējs wrote:

Nupat savā vasaras natstārpu vietā konstatēju milzīgu aktivitāti smile
Ārā izlīduši tik lielā skaitā, ka rodas vēlēšanās tos salasīt.
Jautājums spečukiem - vai tagad pavasarī uz lielajiem, treknajiem nakteņiem arī ir cerība ko noķert?

protams ka ir cerība kaut ko noķert, tikai tad Tev fīderis jāmaina pret "donku ". Neaizmirsti arī zvaniņu uzkarināt.
Ne asakas!!!!

Paldies, labvēli smile
Tomēr ir lietas, kas manā copes inventārā iztrūkst. Zvaniņš akurāti ir šāda lieta. Tomēr varētu arī kadu iegādāt.
Dresden - vai Tev nav kāds Preston zvaniņš?
Varbūt var sarunāt kādu Milo zvaniņu?
Vismaz būs aizpildīts robs manā inventara asortimentā smile smile smile


Ir Preston cienīgs zvaniņš, savulaik maksāja 7Ls, ļoooti dzidra skaņa, ja nemaldos kaut kāds super metāls. smile

271

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Iesācējs wrote:

...
Varbūt var sarunāt kādu Milo zvaniņu?
Vismaz būs aizpildīts robs manā inventara asortimentā smile smile smile

Uzjautā Agrim, gan jau viņš Tev ko piemeklēs. smile smile smile

LSMK-MILO

272

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Iesācēj, rīt naktstārps noteikti noderētu. smile

273

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Очень понравилось в конце рпо червей , да и кармушки хорошие. smile

Team Ēsma

274

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Es te savā fīderista īsajā mūžā esmu saskāries ar vienu lietu. Man ir divi fīderīši - abi no salmo, viens līdz 100gr, otrs līdz 50gr. Abi  3.6m. Nu to līdz 50gr token vairs neražo, vai vismaz neizplata. Principā vienam lielākajam IM7, bet it kā vieglākajam IM8 grafīts. Ar abiem var mest 100gr smagumu. Jūrā pārbaudīts. Bet - copes , pat vismazākā raudele, tam 100 gramīgam notricina visu kātu, bet tam 50gr, tik spici rausta. Tas ir ok? Es te nerunāju par zivi virs 2kg, ko izvilku ar 50 gramīgo. Nu spici mazajam lieku lielāko, bet lielākam vidējo. Copēju 99 proc. upē.
Man īsti nav skaidrs, kad kāda spice jālieto, jo pie pītās auklas tas trrr notiek....

275

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Makšķerējot cenšos likt pēc iespējas jūtīgāku spici, tas jāskatās pēc straumes, stiprākā straumē gadās ar 0,75 vai 1 Oz ir par maz. No metiena nav jābaidās, spice barotavas nemet! smile

276

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Boroda wrote:

Es te savā fīderista īsajā mūžā esmu saskāries ar vienu lietu. Man ir divi fīderīši - abi no salmo, viens līdz 100gr, otrs līdz 50gr. Abi  3.6m. Nu to līdz 50gr token vairs neražo, vai vismaz neizplata. Principā vienam lielākajam IM7, bet it kā vieglākajam IM8 grafīts. Ar abiem var mest 100gr smagumu. Jūrā pārbaudīts. Bet - copes , pat vismazākā raudele, tam 100 gramīgam notricina visu kātu, bet tam 50gr, tik spici rausta. Tas ir ok? Es te nerunāju par zivi virs 2kg, ko izvilku ar 50 gramīgo. Nu spici mazajam lieku lielāko, bet lielākam vidējo. Copēju 99 proc. upē.
Man īsti nav skaidrs, kad kāda spice jālieto, jo pie pītās auklas tas trrr notiek....

Visticamāk ka lai arī simtniekam mazākas tonnāžas grafīts, tam mazāk un/vai kvalitatīvākas saistvielas, līdz ar to arī sausāks grafīts un skanīgāka blanka.

Ja vienā un tajā pašā vietā un laikā var izmantot vidējo spici tad cietākās spices izmantošanai nav pamata un attaisnojuma. smile

LSMK-MILO

277

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Paldies par atbildēm. smile

278

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

p.s. es tik domāju, ka pītā nodod jekkuru copi.  Kaut gan man 20-30 proči lielās zives izvilktas uz dullo, tobiš klāt neesot. smile

279

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Ir kāds kas intensīvi ķer uz pelletēm un boilām? Angļi ķer un noķer, bet kā Latvijā ir ar to? Kads var ieteikt kadas pelletes izmantot, gan barošanai, gan ēsmai? Kur Rīgā tās var nopirkt? Es šovasar taisos pāriet uz feeder, copēšu lielā dīķi kur ir lieli līņi un karpas...Kādu kātu pirkt, man gribētos ļoti smalku rīku, bet lai tur zivi līdz 5-6kg. Svinus smagus neizmantošu, ir doma par Method Feeder. Ja kads var padalīties ar info un vērtīgu padomu kādu kātu, spoles utt pirkt!?

280

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Fīderi noteikti mīkstāku ( parabolu ), cik garu tas jau tev pašam jāizlemj. Sistēmas un Method barotavas mūsdienās nav problēma, barības vai pelletes ar ir gandrīz katrā bodē pieejamas.
Tā pat arī gatavās pavadas matu sistēmai ir dabūnamas. Vispār jau šai jautājumā tev daudz palīdzēt nespēs, jo pie mums makšķerēšana ar method patreiz nav tik populāra kā citviet pasaulē. Bet tā manuprāt nav problēma, faktiski visiem ir pieejams internets un tur var daudz ko atrast par šo tēmu. smile Man šogad sanāks vairāk brīva laika ko atvēlēt copei un es noteikti pievērsīšos šim makšķerēšanas stilam.

P.S. Te būs speciāli veltīta tēma Method fīder http://feeder.lv/viewtopic.php?id=29