1

Topic: Nakts cope / Ночная рыбалка

Apspriežam visu kas saistīts ar nakts fīderēšanu.

2

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Man ar patīk sākt no vakara+nakts+rīta cope.Ar pāris,trīs,četrām stundām,ko var izrauties pirms vai pēc darba,man pamaz.Es tam veltu veselu brīvdienu,nu bet tad ir noguris pēc suņa. smile

3

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Если относиться к рыбалке как к спорту или тренировке или еще как то, тогда конечно мимо. А если относиться как к просто рыбалке, то это ни с чем нельзя сравнить. Природа, закат в ожидании леща, уха на костре, душевное общение с другом, отцом или сыном....восход, природа, река cool да и по мне так рыбалка на леща летом это только ночная рыбалка ИМХО ))) конечно это всё при условии что компания не больше 3 человек и без 5 литров водки ))) и мне тоже коротит 4-5 часов, вот с 7 вечера и до 8 утра уже не кажется мало)))

4

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Dienā cope ir savādāka, man lielākās zivis noķertas tieši pa nakti. Naktī cope ir ļoti aizraujoša, kas nav mēģinājis - tas diez vai sapratīs. smile

5

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Ночная рыбалка - это нечто особенное. Совершенно не для каждого. Это, наверное, какой-то особый склад души надо иметь, что бы любить это дело... smile

6

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Jan wrote:
Dresden wrote:

... Naktī cope ir ļoti aizraujoša, ...

Kur nu vēl aizraujošāk, kā grābstīties pa pustumsu, barot odus un cīnoties ar miegu blenzt uz spici kamēr raibs gar acīm metas. big_smile

Nu h.v.z. kā tu esi copējis naktī, bet man parasti ir vis kas vajadzīgs. Gaismas arī pietiek un odi reti kad traucē. smile Turklāt laba kompānija, ugunskurs, glāzīte kaut kā garda un interesantas sarunas ar biedriem.  Bez zivīm arī neesam nekad palikuši. smile

Vērot "jāņtārpiņu" uz spices arī ir aizraujoši, ne vienmēr gaišā dienas laikā var redzēt tādas copes!

7

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

и комаров кстати ночью наоборот нету wink зато есть лещи по 50 см и по 2 кг

8

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Jan wrote:
Dresden wrote:

... Naktī cope ir ļoti aizraujoša, ...

Kur nu vēl aizraujošāk, kā grābstīties pa pustumsu, barot odus un cīnoties ar miegu blenzt uz spici kamēr raibs gar acīm metas. big_smile

Pēc cīņas ar 2+kg sapaliņu pa to tumsu, tie sīkumi tevi vairs netraucēs big_smile  .

CMS Valmiera

9

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Pagaidām izskatās ka to naktsputnu ir vairāk,jātaisa nakts mači From Dusk Till Dawn tipa big_smile .

CMS Valmiera

10

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Nekad nesaki nekad big_smile ! Bija te vēl nesen vasriņas kad no rīta jau ap 3 virs 20+ un kad saulīte pēc pāris stundām izlien virs kokiem ar bēgšanu jābēg.Un tā nakts jau īstenībā vasaras vidū pāris stundiņas vien ir, bieži vien ja nekas prātīgs nenotiek un auto nav tālu eju pāris h pakimārīt.

CMS Valmiera

11 (edited by Maris 2014-03-07 22:05:14)

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Nu jau var teikt pagājušā sezonā sanāca tāds mazs rekordiņš-nosēdējām 13 naktis no vietas(bez gulēšanas iekš auto  big_smile ).Vienu nakti pasēdēju arī oktobrī-rezultāts nebija nemaz tik slikts,breksīts ņēma lidz pat diviem naktī un pietam pirmo izvilku jau tikai krēslā.Dienā tikai sīkuļi.Nēsmu atradis vēl pagaidām vietu Gaujā kur viņi ķertos pa dienu,izņemot agru pavasari un vēlu rudeni.

CMS Valmiera

12

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Примкну к тем кто ЗА ночную рыбалку и не только летом. Летом она чересчур скоротечна. Соглашусь со всеми кто тут описывал ее положительные моменты, но для меня еще один момент это своего рода медитация, когда ты один на один с природой. Можно спокойно углубиться в себя, ничего не отвлекает, есть время поразмыслить о насущном.
По поводу комаров, тыканья в ночи и т.д. Не знаю у кого как но на дворе 21 век, нет желания в потемках сидеть, делай себе дневные условия, фонари нынче такие что это совсем не трудно, ополчились комары, есть куча эффективных средств от них.

13

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Tikai un vienigi par,pamatosu kapec,es savu makakersanu dalu divos veidos:sports un tiri atputa,tad otrais variants bez nakts copes nemaz nav iedomajams,jo gribas ar nokert kadu trofeju,karpu breksi utt,tad manuprat nakti (nosaciti nakts vairak rits vai vakars) "lielie" trapas biezak,pa pasu tumsu pat laga nemakskereju,uzbaroju ta kartigak un lieku miera uz pars stundam,tad ar pats var atpusties smile
Tads mans viedoklis un vasaras nakts pie udeniem,kas var but labaks:)
Lai veicas

14

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Nakts copes neatņemama sastāvdaļa ir laba kompānija smile
Ja šis punkts ir izpildīts, tad pārējais jau ir tehnika.
Par lomiem es nevaru teikt, ka nakts mani ir lutinājusi, bet rīta un vakara krēslā gan esmu labus eksemplārus izvilcis.
Manā nakts copē intensivitāte ir zemāka nekā dienas laikā.
Par liekajām kustībām - man tas nāk tikai par labu smile smile smile

Bet protams, katram savs.

Ja runā par tehniku, tad jāpiekrīt EV vienā raidījumā teiktais - labāk spices galā likt divus spīdekļus vienu aiz otra. Tad ir lielāks apgaismotais laukums un acīm ir vieglāk.

15

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Jan palicis tīrā opozīcijā big_smile naktsputni uzbrūk viens pēc otra.Pašsaprotamie klusē.Teorija un dzīve ir reizēm dažādas lietas.Vienam māte,otram meita.Visu izšķir rezultāts,bet tur ar katram savs-vienam kilogrami,citam trofejas,bet dažiem meditācija.Vieno cope.Uz to mums atkal .......... big_smile .

CMS Valmiera

16

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Atpūta vai sports? Sports vai atpūta? Kas nu kuram saistošāks...
Es ir makšķernieks=atpūtnieks.Nav mans mērķis pēc iespējas īsākā laika sprīdī noķert maksimālu daudzumu zivju.
Ar nakts copes romantiku nevar salīdzināt ne dienu,ne rītu;ne vakaru. Klusums,miers,pieklusināta čaboņa tuvākajā zāles kušķi,pa dienu nedzirdētas skaņas...
Vai tā būtu fīdera spicīte ar gaismiņu,vai zvaniņš,vai spoles tarkšķis-tas viss pa nakti skan un izskatās tā savādāk,tā uzbudinošāk(ja tā var izteikties).
Pasnauduļošana krēslā-arī tas pieder pie lietas.
Es nejūtos īpaši vir;ak izgulējies,ja man jāceļas nakts melnumā,pēctam vēl jābrauc kusaks,jāiekārtojās utt.
P.S.Es te tagad rakstu un domās jau esmu iekš Vent uz to vimb. Patīk man tā upe,ļoti patīk. Vēl pāris nedēļas un uz Kurzem. smile
Ne asakas!

17

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Copējot pa nakti sīkuļu faktiski nav, nu vismaz man zināmās vietās. Tādēļ cope nesanāk tik intensīva, ātra kā dienas lakā. Man pārmētieni sanāk reiz 5 - 10 minūtes, bet ja brekšu barīņš nostājās copes punktā, tad ir bijis jāstrādā slapju muguru 2 - 3 stundas no vietas. smile Nakts cope lielāko ties tiešām sanāk tāds relaksācijas variants, man tā ir atpūta no visa, pat no copes kā tādas! big_smile Pa sezonu sanāk vairāk copēt vietās kuras ne vienmēr pašam patīk, jo jāgatavojas, jātrenējas mačiem. Diemžēl tādās vietas trofejas ir reta parādība un sanāk vairāk kā darbs nevis atpūta. Mači tā ir atsevišķa tēma, tur ir cits kaifs... smile

18

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Maris wrote:

Jan palicis tīrā opozīcijā big_smile naktsputni uzbrūk viens pēc otra.Uz to mums atkal .......... big_smile .

Es ar nakts copmaņiem nemaz nestrīdos, kādreiz pa naktīm ņēmos ne tikai gar ūdeņiem, bet arī pa mežu. Tagad vairs ne, nav ne laika, ne jaudas. Visp jau nav ne vainas tai nakts copei,tomēr uzskatu, ka pa nakti ir jāguļ.......
Visiem ne asakas!!!!!!!!

LSMK-MILO

19

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Jan wrote:
Maris wrote:

...Vienam māte,otram meita.Visu izšķir rezultāts,bet tur ar katram savs-vienam kilogrami,citam trofejas,bet dažiem meditācija.Vieno cope. ...

Vieno cope??? Par ko Tu runā??? big_smile

Pēc visa ko šeit sarakstījuši (itkā nakts fīder copes atbalstītāji, ar uzsvaru uz itkā), kļūst skaidrs ka ar fīder copi naktī tam nav nekāda sakara.
Tikai ļooooti neliela daļa patiešām copē naktī ar fīderi, visi pārējie nodarbojas ar visu ko, tikai ne ar fīder copi.
Vieni meditē, citi vēro dabu, bet lielākā daļa tusē pie ugunskura un grauž cepumu. Kas pats par sevi nav nekas slikts un ir pat forši, tik fīderis te lieks. smile

Biju tovakar tā labi paņēmis,gudrības nāca arā big_smile big_smile big_smile .

CMS Valmiera

20

Re: Nakts cope / Ночная рыбалка

Balvu Novads. Vilaka ezers nakts cope..5-6 augusta 2013
Kati fideri salmo diamond 120g un taifun 120g barotava 30g...Pirmaa cope fideri smile man paveicas 15kg kopa

lielakas bija 3,1kg breksi

http://savepic.net/5465113.jpg

Team Rogislavs