221

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Man ir parasta 1.5-2m ķesele, kur ielieku zivis, kas domātas apēšanai. Visus brekšukus zem 0.8 atlaižu. Nelietoju šoklīderi, jo man pītā resna uz kadi 12-15lb. Mērtrauku nav, bet max izmantoju ap1.5-2kg gatavo barību. Nu plus vēl baltie, pa 3ls no salmo. Vienai reizei. Sistēma visvienkāršākā. Slidoša kormuška un gatavā owner pavada 70cm.
p.s. Tātad jānopērk vismaz 3m garš zivju glabājamais tīkliņš, un jāsaprot kāpēc vajadzīgs šoks. smile

222

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Boroda
vispār jau mērtrauki vajadzīgi tārpiem. Pieļaujamais tārpu daudzums uz vienu sacensību dienu-
0,5 l motiļa un džokera
2 l pārējie tārpi
barībai ir vajadzīgs spainis 15 l ar iedaļām
pieļaujamais max barības daudzums uz dienu- 12 l
Nu bet nesatraucies pirms laika, tie ir max pieļaujamie daudzumi........ big_smile big_smile

LSMK-MILO

223

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Boroda wrote:

Man ir parasta 1.5-2m ķesele, kur ielieku zivis, kas domātas apēšanai. Visus brekšukus zem 0.8 atlaižu. Nelietoju šoklīderi, jo man pītā resna uz kadi 12-15lb. Mērtrauku nav, bet max izmantoju ap1.5-2kg gatavo barību. Nu plus vēl baltie, pa 3ls no salmo. Vienai reizei. Sistēma visvienkāršākā. Slidoša kormuška un gatavā owner pavada 70cm.
p.s. Tātad jānopērk vismaz 3m garš zivju glabājamais tīkliņš, un jāsaprot kāpēc vajadzīgs šoks. smile

Nav svarīgi vai Tev vajadzīgs vai nav vajadzīgs šoks, vis atkarīgs no nolikums. Ja nolikumā šoks obligāts, tad vienalga cik resna pamataukla, šokam ir jābūt. Nekur gan nav noteikts ka šokam jābūt ar lielāku izturību nekā pamatauklai. smile

Domāju ka pats lētākais spainītis ar rūpnieciskām mēriedaļām (aptuvenā cena līdz 2Ls), nebūs nepaceļama nasta. smile

Boroda wrote:

...  Man to glauno krēslu ar visiem pribambasiem nevajag, neesmu galīgi vecs, varu arī kājās pastāvēt. smile))

smile smile smile
Neapvainojies, bet šis liek pasmaidīt. Gan jau pēc pirmajiem mačiem domas mainīsies. smile

LSMK-MILO

224

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Jan wrote:
Boroda wrote:

Man ir parasta 1.5-2m ķesele, kur ielieku zivis, kas domātas apēšanai. Visus brekšukus zem 0.8 atlaižu. Nelietoju šoklīderi, jo man pītā resna uz kadi 12-15lb. Mērtrauku nav, bet max izmantoju ap1.5-2kg gatavo barību. Nu plus vēl baltie, pa 3ls no salmo. Vienai reizei. Sistēma visvienkāršākā. Slidoša kormuška un gatavā owner pavada 70cm.
p.s. Tātad jānopērk vismaz 3m garš zivju glabājamais tīkliņš, un jāsaprot kāpēc vajadzīgs šoks. smile

Nav svarīgi vai Tev vajadzīgs vai nav vajadzīgs šoks, vis atkarīgs no nolikums. Ja nolikumā šoks obligāts, tad vienalga cik resna pamataukla, šokam ir jābūt. Nekur gan nav noteikts ka šokam jābūt ar lielāku izturību nekā pamatauklai. smile

Domāju ka pats lētākais spainītis ar rūpnieciskām mēriedaļām (aptuvenā cena līdz 2Ls), nebūs nepaceļama nasta. smile

Boroda wrote:

...  Man to glauno krēslu ar visiem pribambasiem nevajag, neesmu galīgi vecs, varu arī kājās pastāvēt. smile))

smile smile smile
Neapvainojies, bet šis liek pasmaidīt. Gan jau pēc pirmajiem mačiem domas mainīsies. smile

Es tik pasmaidu! smile)) Man patīk pasmaidīt un jokus padzīt!:))) Nekad neapvainojos, ja labs joks par mani tiek izteikts. smile)

225

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Svētdien biju Buļļupē, atbraucām diezgan agri no rīta, pirms mums bija tikai viens cilvēks. Ūdens līmenis bija normāls, pāts ūdenis gan nedaudz duļķains. Pa cik bija diezgan tumš sākām nesteidzīgi riktēt štrumus un iekārtot copes vietu. Barību biju uzjaucis mājās, jo dikti negribējās ņemties pa aukstu ūdeni. Barība Traper Expert 300gr, Magic 400gr, melnzeme 2kg un aromatix Vanilla extra, vēl klāt piejaucu fluo mix sausiņus un nedaudz motili.

http://s6.uploads.ru/OlKGu.jpg

Beidzot sariktējis štrumus un nomērījis distanci (26m ) sāku copēt. Startā iepidžināju 5 nelielas barotavas, piesēju pavadu 75cm, 0,12 mm 14 izmēra āķi, kā ēsmu izmantoju 3 - 5 motiļi un pāris pinkas, iemetiens un sāku gaidīt. Sakumā intervāls bija ap 1 minūti, rezultātu tas nedeva, pirmās 45min nekas nenotika tad izlēmu nomainīt ēsmu, jo parasti te tumša reālāk ir noķert breksēnus, tāpēz uzliku slieku ar vienu balto un ieslēdzu dubiņšika režīmu. smile Pēc aptuveni 5 minūtēm pirmais brekšens bija man rokā! big_smile Tad sekoja otrs un viens aizbēga uz copes punktā! sad man likāk ka cope uz kādu laiku būs beigta, sāku aktīvi izmantot dipus un tas man reāli deva rezultātu, pamodinājis zivju interesi pret pasniegto kumosu tekoši ķēru zivtiņas. Reāli pārsteidza vimbas interese pret manis piedāvātaiem kumosiem šajā vietā agrāk vimbas ir trāpījušās, bet ne tik aktīvi kā todien, kopsumā man bija 6 gabalas, visas zemmēra, bet tā pat patīkami. smile Turpinājumā man cope nevedās,viss dēļ nereāli ātrī mainīgā ūdens līmeņa, nācās atkāpties uz atpakaļu un tas man sabojāja visu copes apetīti, tāpēc nolēmu ka man pietiek un sāku vakt kopā mantas. Zivis nebija lielas vidēji 300 gr, kopējais svars varētu būt ap 3kg. Protams varēja saķērt arī vairāk, bet es copēju diezgan slinki turklāt ar cepumu padusē! big_smile Atpūtos kolosāli, paveicās ka vējš gandrīz visu laiku pūta mugurā, citādi nez vai tik ilgi nosēdētu. smile

P.S. Iespējams tā vēl nav pēdējā cope šogad, ceru vēl kādu dien izrauties uz sīcenes copi! smile

Visa betona apmale pēc aptuveni pusotras stundas atradās jau ūdenī! smile

http://s6.uploads.ru/qLc29.jpg

http://s6.uploads.ru/OYfGx.jpg

Un te ir Rapalas cimdi darbībā, copēts aptuveni trīs stundas, gandrīz kā jauni! smile

http://s6.uploads.ru/R4MT1.jpg

226 (edited by Boroda 2013-12-13 18:47:48)

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Ir dulla doma vēl šogad pafīderēt, plus vakarpusē pārbaudīt vēdzeļu aktivitāti. Ceru, ka ūdens līmenis vējam mainoties, nedaudz kritīsies. Jautājums - par barību. Cik daudz barot aukstajā laikā, laikam pietiek ar barība = zeme 1:2? Tā teikt, nepārcensties... Vieta - kaut kur Lielupē...
p.s. Malacis Dresden smile +

227

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Boroda wrote:

Ir dulla doma vēl šogad pafīderēt, plus vakarpusē pārbaudīt vēdzeļu aktivitāti. Ceru, ka ūdens līmenis vējam mainoties, nedaudz kritīsies. Jautājums - par barību. Cik daudz barot aukstajā laikā, laikam pietiek ar barība = zeme 1:2? Tā teikt, nepārcensties... Vieta - kaut kur Lielupē...
p.s. Malacis Dresden smile +

Var pat 1 pret 3 ar zemi, bet neaizmirsti pielikt klāt "gaļu". smile

228

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Paldies, Krišjānim par piešķirto raudu. Sēdēju uz vēdzeli. Divas mēra izvilku. Bet to ko neizvilku..... eh, puiši... cīnījos līdz galam, 3/4 ceļa atvilku. 100 gr fīderis burtiski ripā....un tad notika tas.... ēsma sažļembāta tika izspļauta.... vēl tagad rokas trīc....

229

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Eu , Večī, Sveiciens svētkos smile
IR baigā lieta -
Ir kāds veikals , kas strādā svētkos ?
Vajag baltos un Motilīti - STEIDZAMI

Īsts vīrietis nekrāpj. Viņam nav laika meklēt jaunas sievietes. Tāpēc, ka viņš makšķerē .

230

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

veči no šodienas Salmo Deglava iela -30% visai ziemas precei smile arī Heinolai,Micronam,Perch kātiņiem utt smile

Team Ēsma

231

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

vasaras precei līdz pat 50% atleide, Deglava Salmo smile

Team Ēsma

232

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Jan wrote:
Lāčuks wrote:

vasaras precei līdz pat 50% atleide, Deglava Salmo smile

Kas pieejams no Shimano spolēm ar aizmugurējo bremzi, sākot ar stradic un uz augšu, 4000 izmērā????

Cik skatiijos, viss buus izpirkts. Iespeejams kljuudos .

Pavadītais laiks pie ūdens makšķerējot, netiek atskaitīts no kopējā dzīves ilguma !!!

233

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

veči vajag vietu sačiem! cilvēki līdz 30 vismaz parasti smile 100km ap Ušakoviju. nosacījumi lai viesu nams vai guļvietas ZIEMA! ne tālāk kā pārsimt metru atālumā. un lai kkādas zivis ar ir smile ko kas noķers ir no paša atkarīgs smile plānojas februāra beigas smile

Team Ēsma

234

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Zinu drošvien liksies jums stulbs jautājums, bet 12 l gatavā barība cik ir kg sausā? Tas tā lai varētu parēķināt pa ziemas vakariem ar kādām naudām jārēķinās lai vismaz kāda no LV čempa posmiem piedalītos! Ļoti jau gribētos! Paldies jau iepriekš!

235 (edited by Maris 2014-01-26 11:37:47)

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Man no 2kg parasti sanāk 5 litri.Laikam jau 12 litros sanāks 4-5 kg.

CMS Valmiera

236

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

marchello wrote:

Zinu drošvien liksies jums stulbs jautājums, bet 12 l gatavā barība cik ir kg sausā? Tas tā lai varētu parēķināt pa ziemas vakariem ar kādām naudām jārēķinās lai vismaz kāda no LV čempa posmiem piedalītos! Ļoti jau gribētos! Paldies jau iepriekš!

Vis atkarīgs no tā kādu barību izmantosi, cik tā piebriest. Mārim taisnība un 12 litriem  samitrinātas barības ar 4kg sausās vajadzētu pilnīgi pietikt. Bet 12l jau nemaz ar nevajag, ja bez barības izmantosi arī citus komponentus, kā piemēram konservētu kukurūzu, zemi, u.t.t. jo tas vis tiek iekļauts tajos 12l. Tāpēc manuprāt vari droši rēķināt vidēji 3 kg sausās uz vienu tūri.

LSMK-MILO

237

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Paldies!

238

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Un cik vidēji naudiņās iznāk vienas tūres izmaksas lai daudz maz nopietni varētu piedalīties?

239

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

"daudz maz nopietni", tas tā ļoti nekonkrēti, bet ja rēķināsi vidēji 70 euro uz divu dienu mačiem + treniņš, tad varētu arī pietikt. Tas gan neskaitot izmaksas par aprīkojumu, transportu un dzīvošanu. smile

LSMK-MILO

240

Re: Runājam par visu/Разговор о всем

Barība aptuveni 6kg uz tūri fīderī varētu pietikt, motilis ja 1kg tas ir aptuveni 35 euro, baltie ( pinkas ) vismaz 1kg ja nemaldos maksās 15 - 20 euro, dalības maksa 15 euro. Tad vēl sliekas, atraktanti ( ja vajag ), ceļa izdevumi, sadzīve. Septiņdesmit euro tas ir minimums, ja vēlās piedalīties tā lai būtu ok, vajag 100 - 120 euro.