1

Topic: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Šis stāsts būs no viena angļu makšķernieka,par to kas viņam ir tuvāks method copē,par sešām labākajām ēsmām paredzētām Method Feeder!
Labākās Stīva Ringera ēsmas priekš Method copes!
http://www.gofishing.co.uk/Angling-Time … hookbaits/
Vairums makšķernieku noglabā āķi ar ēsmu iekš barības,vai-tad nav vienalga kas ir uz āķa?Stīvs Ringers uzskata,ka nav gan...tamdēļ piedāva savu "Super Six" ēsmu varīāciju.
ļoti maz makšķernieku saprot cik svarīga ir pareizas ēsmas izvēle copējot ar Method fīder.
Bieži vien jūs noglabasiet ēsmu barības bumbā tā,lai viņa nebūtu redzama,bet lai kā arī būtu,tā tomēr ūdeni atradisies blakus jūsu baribai un tad būs svarīgi kādu ēsmu jūs piedāvājat zivij!
Ja piedāvatais kumos zivij būs pa prātam,viņa noteikti to nobaudīs,pretējā gadijumā viņa to ignorēs un ēdīs daudz pievilcīgāku viņas skatījumā barību.Tāpat liela nozīme ir kontrastam,svarīgi lai ēsma atšķirtos pēc krāsas,formas un pats galvenais būtu pēc iespējas gardāks kumoss!
Svarīgs ir ne tikai ārejais izskats,svarīgs arī ir kumosa lielums!

bija  gadījums,vienā no nelielajiem komercdīķiem,jamet bija uz pretējo krastu,zem stāvas krasta līnijas.noķet neko nespēju,bet stulbākais bija tas,ka zivs klādbutne bija manāma - sitieni pa ēsmu,auklas aizķeršana ļava to noprast.bet cope kuru varētu realizēt nesekoja!Ēsma bija parasta pellete 8mm uz mata.nolēmu to mainīt pret 6mm pelleti no tā paša ražotāja.Cope sekoja nākamajā iemetienā.Sākumā likas ,ka tā ir tikai veiksme,bet pārejot uz 8mm pelleti,vēlak atgriežoties uz 6mm pelleti ļāva saprast ,ka tā ir likumsakarība.Vairs nebija šaubu par to uz ko jaturpina copēt.Bija skaidrs,ka zivs ūdenskrātuvē nav daudz un ēdamā tai pilnīgi pietiek lai neliktos ne zinis par super-gardo kumosu,ēda tik daudz cik nepieciešams.Barības sastāvā nebija pelletes 8mm,turklāt sīkā frakcija bija pārpilnam,tas zivij lika ņemt to kas pieejams.
Tas mūs noved uz pārdomām par ēsmas variācijām,katru copi ir jāmeklē optimālais variants.tad lūk būs superīgākās sešas ēsmas,tās kuras visvairāk izmanto Stīvs Ringers.

http://img13.imageshost.ru/img/2013/01/26/image_5104315a4d9e0.jpg

Miruši mušu  kāpuri
Tā bija viena no pirmajām ēsmam ko izmantoju uz Method,ši ēsma pārdzīvoja daudz izmēģinājumus un ne reizi vien ir sevi attaisnojusi copē.Kau arī tagad tā nav tik populāra,kā agrāk.
Pa šiem gadiem esmu nonācis pie secinājuma,ja cope ir smaga,sarežģīta tad nav labākas ēsmas,kā viens miris,sarkanais muškāpurs uzlikts uz āķa.Ideāla variāntā uzsēdināts uz 18 numura āķi.
Mana teorija ir sekojoša:ja zivs udenstilpnē nav daudz un uz copes punkta nav dzīvbarības(konkurences),zivs pirmāmkārtām ēdis ēsmu.Tāpēc vienam muškāpuram ir lielākas izredzes nonākt zivs mutē.Muškāpura tonis lai paliek jūsu izvēlē,bet manuprāt sarkanā krāsa zivij patiks labāk,kaut gan pats ņemu līdz dažādu krasu muškāpurus.

http://img13.imageshost.ru/img/2013/01/27/image_510438de10d69.jpg

Kā pareizi sagatavot muškāpurus copei

Daži makšķernieki vienkārši uzlej verdošu ūdeni virsū sarkaniem muš kāpuriem,bet tas bieži vien padara tos bālus.Es daru tā - ieberu nepieciešamo daudzumu baribas traukā,uzleju auksto ūdeni tik daudz,lai tas knapi pārklātu muškāpurus.Pēc tam pakāpenisk leju klāt verdošu ūdeni,lēnām pārmaisot,sekoju līdzi,lai muškāpuri nepārvāritos,līdz bridim kad tie pārstās kustēties.Tad viņi nepārvārīsies un saglabās savu sarkano toni.Noleju ūdeni un safasēju hermētiskos maisiņos vai kastītēs un ņemu līdz uz copi.

Šķiņķa gabaliņi

http://img13.imageshost.ru/img/2013/01/27/image_510442d069b2d.jpg

Tā ir ēsma pie kuras esmu nonācis pēdējos gados makšķerējot ar Method.Nezinu kāpec,bet 8mm šķiņķa gabaliņi uzlaboja copi.Vairākkārt ir bijis kad makšķerē uz kādu vienu ēsmu,bet copes izsīkst.Tad uzliec šķiņķa gabaliņu un copes atjaunojās.
Tā pat šķiņķa gabaliņu izmantošana pozitīvi ietekmē vidējo zivs lielumu.Atceroties copi kādā populārā komercdīķi,secināju,ka tie kas izmantoja šķiņķa gabaliņus ēsma ķera lielākus ekzemplārus,nekā tie kas copēja piemēram uz pinkām.Atceroties par to gadījumu,es tagad dodu priekšroku šķiņķa gabaliņam uz mata sistēmas ar āķi №14 GURU QM1.

Mīkstā pelete

Mīksta pelete - ir vēl viena lieliska ēsma copejot ar Method.Pārsvara dēļ sava viegluma un mīkstas struktūras.Viņas ir vieglas un kad zivs barojas,divas peletes uz mata sistēmas ar aķi №14 GURU QM1,daudz vieglāk nonak karpas mutē,nekā cietākas peletes,granulas.Lai katru reizi copē nebūtu jasagatavo peletes,es līdz vadāju 6mm peletes no Dynamite Baits.Es ticu,ka peletes un barība vienā krasā dod vairāk copes.Es izmantoju sekojošas peletes: Swim Stim Natural - naturāla krasā,Source – sarkanas un Green Swim Stim – zaļas.Tas dod man trīs krasu variācijas,pēc kurām pagatavot barības maisījumu.

6мм/8мм parastās peletes.

http://img13.imageshost.ru/img/2013/01/28/image_51063ca381a01.jpg

Es izmantoju 6mm un 8mm parastās peletes ar mata sistēmu un gumijas bandažu uz āķi №14-16.Dažadās udenstilpnēs zivīm ir atšķirīga gaume - vienā vieta labi copē uz 6mm,cita uz 8mm peletēm.Krāsu arī izvelos pēc izmantojamās barības toņa.Tas ir sevišķi svarīgi copējot uzmanīgu zivi komercdīķos.Vēl no plussiem var minēt cieto peletes struktūru.Tas liek neuztraukties par to,ka sīkzivis noēdis peleti,pirms pienaks lielakas zivis.

8mm boilas.

Visa šā gada garumā 8mm boilas Ringers White Shellfish ar āķi №14-16,bija nummur viens manā arsenālā.Es to saistu ar to,ka boila baltā krāsā ir labi pamanama ūdenī uz grunts.Es makšķerēju ar Method,izmantojot barības maisījumu Ringers Red un 1mm peletes,granulas no Swim Stim Natural un Dynamite Baits.Galējs barības sajaukuma tonis bija spilgti sarkans un balta boila uz barības fona izskatījas vienkārši fantastiski!Kad zivs tuvojas barības galdam,tad pirmais kas nonāk viņas redzeslokā ir balta boila.Kā man liekas,kā minimums tas zivī izraisa interesi.Tādēļ balta boila man ir pirmajā vietā,bet tikai tādā gadījumā,ja copes vietā ir daudz zivis un ir liela barības konkurence.
Savukārt ja zivij ir laiks lēnam baroties,viņa drīzak var nobīties,vai arī vienkārši ignorēt boilu.Bet ja tomēr uz barības galda ir zivis,konkurence par barību,tad visdrīzāk zivs pirmamkārt velesies uzēst tieši boilu.Tā pat ir ieteicams pie sevis turēt sarkanas un dzeltenas boilas,jo vienmēr pastāv dažādi copes varianti.

Pasta

http://img13.imageshost.ru/img/2013/01/28/image_5106472ab9c62.jpg

Vie no copes reizēm bij tāds atgadījums,es biju izmēģinājis visas iespējamās ēsmas,bet rezultātā nekas nelīdzēja.Bet zivs bija,to varēja manīt pēc minimālam spices kustībām.Beigu beigās es izveidoju no Method barības pārpalikumiem pastu,aplipināju ar to boilu un ielipināju parastā Method barībā.Pēc iemetiena sāka paradīties daudz pamanāmākas copes,bet piecirst es nespēju - likās,ka zivij patīk tikai barība,bet ne boila.Nācās to nomainīt uz parastu 8mm peleti un apsm€r€t to ar pastu.Tas deva rezultātu.Matu sistēmai izmantoju āķi №12 GURU QM1.Nākamajā copē ja ir manāma zivs klātbūtna,bet viņa nevēlās ēst piedāvāto kumosu,mēģiniet no savas Method barības vai peletsiem izgatavot pastu.iespējams tas varēs jūs patīkami pārsteigt.
Cik jums zināms makšķerējot ar Method copes mērķis ir likt zivij ēst piedāvāto barību un kopā ar to ēsmu. Tādēļ ēsma arī tiek paslēpta barībā.Atstājot ēsmu arpus barības,pat uz dažiem centimetriem no tās,jūs riskējat samazināt rezultatīvo copju daudzumu.Tas ir neticami,bet ēsma var atrasties pat 5cm attālumā no barības un palikt neskarta.Manuprāt tas var notikt dēļ augsta atmosfēras spiediena un vietās kur zivis ir pazīstama ar Method barotavām.

2

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Angļiem method feeder laikam jau number one!

3

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Starp citu cik netā esmu lasījis tad daudzi uzskata ka method rezultatīvāks par feeder parasto!:)

Tā nav,katra cope ir atšķirīga,nevar visu likt zem viena standarta! :)Method ir ok,bet ne labakais veids,ne universāls!

4

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

man liekās, ka method feeder ir kaut kas līdzīgs "dubinšķiku" padarīsanai big_smile , bet tās ir tikai manas domas big_smile .

LSMK-MILO

5

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Veči,'ņemat googl talkā!Man visu vienam nav laika darīt! smile
Pāris tēmas es notulkošu,bet godīgi runājot esmu tāds pats čaiņiks kā juūs! smile

Mani tas viss ļoti interesē,tieši tāpēc ņemos,meklēju....gribās ar jums apspriest! smile

6

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

siluro wrote:

man liekās, ka method feeder ir kaut kas līdzīgs "dubinšķiku" padarīsanai big_smile , bet tās ir tikai manas domas big_smile .

Paskaties video kur Sergejs Popovs bliež ar Method feeder.Man nu galīgi neliekās,ka viņš tur daudz meditētu! smile

7

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Method feeder manuprat vairak domats lielo zivju kersanai,baigi iepatikas si metode,preciza esmas un baribas prezentacija.

8

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

jonnyess87 wrote:

Method feeder manuprat vairak domats lielo zivju kersanai,baigi iepatikas si metode,preciza esmas un baribas prezentacija.

Copes stils ir ļoti interesants,mūsu apstākļos maz izpētīts.Pirmo nopieto copi ar Method plānoju uz Jūlija mēnesi,Ēsmas pasākumā. smile

9

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Tiesi taa,angli jau sak so veidu aizmirst.mes apgustam smile
Es tik ilgi nenocietisos,maija paris dienas veltisu tiesi method feederim.
Anglu saitos vinju slave tiesi ka ziemas taktiku parspejot pva,kad jaiebaro maz un precizi.Ariesmas diapazons ir milzigs sakot no balta pat motilisa imitacija beidzot ar boilam utt.
Es pagaidam  vel lauzu galvu par makskerkata  un spoles izveli,jo tiesam uz method feeder karpas nem ne pa jokam :)par breksi un raudu nerunajot,biju parsteigts ka 500g rauda nem boilu parliecinosi :@

10

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Par to ,ka viņi sāk aizmirst tu kļūdies!Gluži pretēji,viņi arvien vairāk cenšas ietekmēt starptautiskos noteikumus šajā sakarā,velk ratus uz savu pusi! smile
No manas firmas pārstāvi vakar tikai atbrauca no Preston rūpnīcas,nosūtija mums paris paraugus uz testu,ļoti pozicionē method feeder,slavē kā vienigo pareizo copes veidu! smile
Pavasarī būs veikalā pieejami Duch master kāti,tie ir vieni no labākaiem pasaule fīderiem....un protams kā jau angļi progrsīvi paraboli paredzēti karpu copei,cena ar nav no mazākajām aptuveni 200Ls! smile
Mēģina mūs aģitēt arī uz savām barībām,Avid Carp un Sunbait produkciju! smile

11

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Manā inventārā ir šāda tipa method feeder barotava, (nav sanācis notestēt) bet tikai nesaprotu, kā viņa var 100% strādāt , un kā āķis nepaliek zem pašas barotavas. Manā skatījumā tā ir tīrā veiksmes spēle smile Bet ja viņa strādā 100% tad domāju ka ir daudz efektīvāka, par citu veidu barotavām, lielo zivju copē. kur barība ir vairāk vajadzīga. Šeit video par to barotavu.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

12

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Bet kā ir ar sacensībām?
Šāda tipa barotavas var izmantot. un pavadiņu ne mazāku pa 50cm kā tas minēts ir nolikumos.
Ēsmas kausā, kurš būs Valle domāju ka labi varētu derēt šāda tipa barotavas, jo barības daudzumu var vairāk ar vienu piegājienu nogādāt ūdenī, vienīgais mīnus varētu būt tas, ka ilgāk laiks vajadzīgs to uzpildot.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

13

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Jannkkelis wrote:

Bet kā ir ar sacensībām?
Šāda tipa barotavas var izmantot. un pavadiņu ne mazāku pa 50cm kā tas minēts ir nolikumos.
Ēsmas kausā, kurš būs Valle domāju ka labi varētu derēt šāda tipa barotavas, jo barības daudzumu var vairāk ar vienu piegājienu nogādāt ūdenī, vienīgais mīnus varētu būt tas, ka ilgāk laiks vajadzīgs to uzpildot.

Zūd method feeder jēga,50cm pavada ir speciāli noteikta,lai sportisti neliktu ēsmu barotavā!Tev sanāks maz barot izvēlēto distanci,jo barība būs pārāk lipīga,tā tu taktiski zaudēsi...

14

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Principā es domāju,liela nozīme būs starta iebarošanai,kuras laikā vajadzētu salādēt vismaz trešdaļu sagatavotās barības.Bet tālāk jāstrādā ar "klusām" barotavām.Iespējams labi nostrādās ja ik pa brīdim padosi dzīvbarību,motili,sakapātas sliekas ar kukurūzu u.t.t.

15

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Dresden wrote:
Jannkkelis wrote:

Bet kā ir ar sacensībām?
Šāda tipa barotavas var izmantot. un pavadiņu ne mazāku pa 50cm kā tas minēts ir nolikumos.
Ēsmas kausā, kurš būs Valle domāju ka labi varētu derēt šāda tipa barotavas, jo barības daudzumu var vairāk ar vienu piegājienu nogādāt ūdenī, vienīgais mīnus varētu būt tas, ka ilgāk laiks vajadzīgs to uzpildot.

Zūd method feeder jēga,50cm pavada ir speciāli noteikta,lai sportisti neliktu ēsmu barotavā!Tev sanāks maz barot izvēlēto distanci,jo barība būs pārāk lipīga,tā tu taktiski zaudēsi...

Viereiz uzgāju video, kur pēc iemetiena, kad visa sistēma ir nostājusies uz vietas, tiek uztaisīti 2-4 asi spoles apgriezieni (atkarīgs cik gara pavada) tā rezultātā barība atdalās no barotavas, un āķis ar esmu ir ļoti tuvu barības laukumam.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

16

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Jannkkelis wrote:

Viereiz uzgāju video, kur pēc iemetiena, kad visa sistēma ir nostājusies uz vietas, tiek uztaisīti 2-4 asi spoles apgriezieni (atkarīgs cik gara pavada) tā rezultātā barība atdalās no barotavas, un āķis ar esmu ir ļoti tuvu barības laukumam.

Tādā veidā pastāv iespēja nobiedēt pienākušās zivis...ja tās būtu raudiņas ar plicīšiem tad pofig,bet karpām tāds gaiens var nepatikt.

17

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Dresden wrote:

Principā es domāju,liela nozīme būs starta iebarošanai,kuras laikā vajadzētu salādēt vismaz trešdaļu sagatavotās barības.Bet tālāk jāstrādā ar "klusām" barotavām.Iespējams labi nostrādās ja ik pa brīdim padosi dzīvbarību,motili,sakapātas sliekas ar kukurūzu u.t.t.

Paldies par ieteikumu. Tā kā šijā vasarā būs manas pirmās sacensības, tad šādi ieteikumi nāk tikai pa labu. smile

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

18 (edited by Jannkkelis 2013-03-22 23:29:48)

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Dresden wrote:
Jannkkelis wrote:

Viereiz uzgāju video, kur pēc iemetiena, kad visa sistēma ir nostājusies uz vietas, tiek uztaisīti 2-4 asi spoles apgriezieni (atkarīgs cik gara pavada) tā rezultātā barība atdalās no barotavas, un āķis ar esmu ir ļoti tuvu barības laukumam.

Tādā veidā pastāv iespēja nobiedēt pienākušās zivis...ja tās būtu raudiņas ar plicīšiem tad pofig,bet karpām tāds gaiens var nepatikt.

Tik tādu gājienu nebiju aizdomājies. big_smile Karpa kā nekā ir bailīgā un uzmanīgā zive.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

19

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Jan
te runa neiet par to ko var,bet gan cik tas ir lietderīgi?Tomēr 50cm pavadiņ auklas plivinās šur-tur ir iespēja,ka tā uzparikte v.n.k. sapiņķerēsies,sacensībās tas nav pieņemams. smile

20

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Pēc būtības var jau mēģināt, ēsmu nelikt iekšā tajā barotavā, un copēt tā pat, kā ar parastajām barotavām. Lai gan tas tiešām izķēmotu method feeder nozīmi, bet galvenais jau rezultāts legālā ceļā.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs