21

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Jan wrote:
Dresden wrote:

Jan
te runa neiet par to ko var,bet gan cik tas ir lietderīgi?Tomēr 50cm pavadiņ auklas plivinās šur-tur ir iespēja,ka tā uzparikte v.n.k. sapiņķerēsies,sacensībās tas nav pieņemams. smile

Tajā pašā Vallē, tas būs pat ļoti lietderīgi big_smile un ne kas tur neplivināsies šur-tur un nepiņķerēsies jo straumes tur nav un ēsma būs pietiekoši smaga. smile

Nedomāju,ka tas ko mainīs,kad es tur copēju neko sevišķi neizgudrojot zivs labi atsaucās uz parasto paternoster sistēmu ar 50cm pavadu,ēsma slieka ar kukurūzu,galvenais kārtīgi uzklāt galdu un pēc iespējas precīzāk nogādāt barotavu punktā.
Tad vēl liela nozīme ir atrast pareizu vietu,punktu kur barot!

22

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Dresden wrote:

Tad vēl liela nozīme ir atrast pareizu vietu,punktu kur barot!

Pagaišējā vasarā biju Valle, kur satiku vienu džeku kurš ir Latvijas izlasē karpinieku komandā. Jautāju viņam par tām vietām, viņš atbildēja, ka tieši šajā ūdenstilpnē īsti lielu nozīmi tas nespēlē, jo zivis tur ir ļoti daudz, kā arī grunts reljefs ir samērā līdzens.
Bet pagaidām par Valli man nav pozitīvas atsauksmes jo tur nosēdēju 3 dienaktis un tā arī nevienu copi nesagaidīju. big_smile
Bet pa mirinājumu bija tas, ka profesionālis arī neko prātīgu nedabuja. Un teica ka baigi sliktie laika apstākļi ir, jo pēdējo dienakts laikā bija visi iespējamie laika apstākļi piedzīvoti.
Naktī lietus, no rīta karsts laiks, pēc puzdienām spēcīgs vējš.
Tas arī esot par iemeslu kāpēc zivis ir neaktīvas. Tā viņš pamatoja.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

23

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Jan wrote:
Dresden wrote:

...
Nedomāju,ka tas ko mainīs,kad es tur copēju neko sevišķi neizgudrojot zivs labi atsaucās uz parasto paternoster sistēmu ar 50cm pavadu,ēsma slieka ar kukurūzu,galvenais kārtīgi uzklāt galdu un pēc iespējas precīzāk nogādāt barotavu punktā.

Zivis parasti labi ķerās vienmēr, ja vien tās nav sacensības. big_smile

Cik zinu (pēc tevis stāstītā) tad ķeri salīdzinoši mazas zivis un tas ir tikai viens no iespējamajiem taktiskajiem risinājumiem.


Tad vēl liela nozīme ir atrast pareizu vietu,punktu kur barot!

Paldies, bet ābeci esmu jau apguvis. smile

Par ābecēm runājot, jāskatās kam tās ir derīgas un kam nav. Man kā iesācējam tas kolosāli noder. Un tā vēl ar vien nav 100% pārliecība par to vai vismaz teorētiski zinu kurās vietās vajadzētu copēt, jo pēc manas salīdzinoši mazās pieredzes ir bijis visādi.
Esmu noķēris uz kraujas malas, tieši pašā bedrē, kā arī uz līdzenuma. Taka nevaru saprast kādas vietas labāk meklēt.
Cik zinu tad breksis no rīta ir seklumā, un pa dienu, kad laiks iesilst iet uz dziļumu. Bet vai tā ir ar visam zivīm, to es nezinu.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

24

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Jannkkelis wrote:
Jan wrote:
Dresden wrote:

...
Nedomāju,ka tas ko mainīs,kad es tur copēju neko sevišķi neizgudrojot zivs labi atsaucās uz parasto paternoster sistēmu ar 50cm pavadu,ēsma slieka ar kukurūzu,galvenais kārtīgi uzklāt galdu un pēc iespējas precīzāk nogādāt barotavu punktā.

Zivis parasti labi ķerās vienmēr, ja vien tās nav sacensības. big_smile

Cik zinu (pēc tevis stāstītā) tad ķeri salīdzinoši mazas zivis un tas ir tikai viens no iespējamajiem taktiskajiem risinājumiem.


Tad vēl liela nozīme ir atrast pareizu vietu,punktu kur barot!

Paldies, bet ābeci esmu jau apguvis. smile

Par ābecēm runājot, jāskatās kam tās ir derīgas un kam nav. Man kā iesācējam tas kolosāli noder. Un tā vēl ar vien nav 100% pārliecība par to vai vismaz teorētiski zinu kurās vietās vajadzētu copēt, jo pēc manas salīdzinoši mazās pieredzes ir bijis visādi.
Esmu noķēris uz kraujas malas, tieši pašā bedrē, kā arī uz līdzenuma. Taka nevaru saprast kādas vietas labāk meklēt.
Cik zinu tad breksis no rīta ir seklumā, un pa dienu, kad laiks iesilst iet uz dziļumu. Bet vai tā ir ar visam zivīm, to es nezinu.

Tā nav aksioma ( par brekšiem ) ,un par citām zivīm arī...:)
Esmu ķēris 2.5 kg brekšus saulainā dienā 2.m dziļumā ar 7. m. mahu ...

TEAM VOLVO

25

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Sveiciens fideristiem!
Tatad method feeder,taka sanak dzivoties pa uk vakar izdevas aizsaut uz vietejo ezeru un izmeginat uz savas adas method feeder,pirms tam citigi studejot visu piejamo info interneta.
Tatad, merka zivs beksis,iebarosanai izmantoji sensas method feeder baribu,piesauju nedaudz melasi un dazas saujas 2mm pelletes ieprieks izmerceju uz 2minutem tad nolej udeni,laba manta nakamreiz izmanosu tikai pelletes.
Tatad kamer sgatavojos copei bariba gatava,diena silta ar nelielu veju,zivis leka noteikti barojas, ezers kura makskereju dzils,no ipasnieka uzzinu ka beksi lidz 8 kg!
Pitmais iemetiens,izmantoju 3staru feederi uz mata sistemas 8mm baltas sokolades boila, pavadina 8cm 0.18 mm akis nr 14.
Pirma cope ilgi nav jagaida un beksis 700-800 g ara,izvelku kadus 4 tad copes i ,bet tadas bailigas, izdomaju pamainit uz feeder ar mould,un uz sistemas pellete 10 mm,pima cope parliecinosa,zivis visas ka nomertas,sak jau satumst,domaju sakt pakoties,kad katu gandriz norauj no turetaja,bingo zivs cinas specigi domaju varbut karpa,ne breksis bet jau cienijama svara 1.7kg
Tada nu mana pima piedze ar method feeder,manuprat, nevajag jaukt vinu ar parasto feeder +starpautiskajiem noteikumiem,pavadas isas, bariba,esma diezgan rupja,zivs nu nav limita:)
Atvainojos par garumzimem un pieturzimem.
Lai veicas!

26

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Paldies Esmai un entuziastiem par apgaismosanu!!!! Velos pameginat method feeder, tapec radas dazi jautajumi : 1. pavadinas materials - kadas prieksrocibas mono vai pitajai auklai? Ieprieks salasitas gudribas, ka karpai nek as nevar but par rupju, dara mani bazigu par ieteikto mono pavadinu 0.16. Kapec problemas likt pi to 0.16? 2. Neesmu pats sejis mata sistemu - tante Google nepadarija mani gudraku jautajuma par sistemas uzsiesanu. Sapratu, ka jasien bezmezgla mezgls. Neguvu konkretu apstiprinajumu par to, vai obligati jaizmanto lime mezgla nostiprinasana? Ja ta jaizmanto, vai deer parasta super lime? 3. Bariba  barotava. Pasam gruti parbaudit ka bariba uzvedas. Vai tiesam pec 50-60m iemetiena  bariba ar visu barotavu piezemejas uz grunts???

27

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Izmanto to pašu pavadiņu ko izmanto parasta feeder copē. Tā vismaz es daru. 0.04 mīto auklu, tikai daudz īsāku aptuveni kādi 20-25cm. Bet tas jau gaumes jautājums.
Kā uzsiet mata sistēmu vari aplūkot šeit. Video tikai ir izmantota speciālā karpinieku aukla kurai novelk nost virsējo slāni. Bet mezgls no tā neizmainās.
Veiksmi kolēģi...

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

28

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

JanisB,kapec tiesi 0.16? Ja makskeresi karpas drosi liec resnaku,pito vai mono neredzu lielu atskiribu jo pavadina ir isa nekas nekur neplivinas,es sienu apmeram 10cm.
Mata sistemu var uzsiet looooti vienkarsi,uzsien cilpu,ta bus mata cilpa,tad izver aulku cau aka aci,no mugurpuses,izvelies cik garu gribi matu un pec tam sien bezmezgla mezglu,es ,personigi,neko nelimeju tura labi.
Par baribu,es no sakuma ar baidijos,jaeksperimente cik stingri vinu saspiest,ja izmanto flat method feeder ar forminu tad citreiz vajag saspiest vel ar roku,bet tas ir makskerejot liela dziluma.
Lai veicas!

29

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Paldies par atsaucību! Mata sistēma man bija skaidra, bet pamēģināju to uzsiet ar 0.16 mono - likās nāks vaļā. Ar pīto auklu nekādu problēmu. Pīto resnāku par 0.16 nebūtu prātīgi likt, ja pamataukla mono 0.3.
Vakar pamēģināju Method Feeder dzīvē. Sapratu, ka jāeksperimentē ar barību. Granulas ar barību - pavisam neturējās kopā. Traper method ar nelielām piedevām - it kā ok, bet palika ļoti lielas šaubas, vai pēc iemetiena barotava ar visu barību noguļas uz grunts. Par 99% palika pārliecība, ka barība izšķīst pret ūdens virsmu. Nekad neesmu izmantojis barības līmi - vai tā nevarētu palīdzēt?
Pati method sistēma patika - viegli pietiekami tālu un precīzi iemest + velkot ārā pārāk daudz drazu nesalasa. Problēmas, kas jāatrisina - barības turēšanās barotavā un iebarošana (~60m, esošā kaķene nedavelk, laikam jāmaina gumijas).
Pirmā zivs ar method - karpa 2.6kg

30

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Vakar biju aizgājis uz sev tuvāko copes vietu. Sāku ar parasto klasisko feederi barība (NG lielā karpa"zemeņu" + SALMO lielais breksis)
Ēsma kukurūza ar makaroniem. (dzīvā ēsma nebija nopērkama, veikali ciet)
copes pilnīgi neviena 3h laikā. iebarots kopā ap 35 barotavām. Tukšums, sākās dumas parādīties uz to zivi.
Beigās izvilku no somas aliņus, un feederi nomainiju pret methud. NG un SALMO kārtīgi saslapināju, tā lai turās klāt un uz mata sistēmu 3 kukurūzas, distance ap 40m.
Bija divi nelieli pavilcieni un tas arī viss.
Otrā reize mūžā ka uz feederi nav vispār neviena cope.
Pirmā bija SALMO kausa izcīņā big_smile
Pēc manām domām, ja baība ir tīra, bez granulām, vai peletēm tad kārtīgi saslapinot varētu būt viss ok (protams jaskatās kāds dziļums ir) Līdzko liec klāt peletes, granulas varētu neturēties tas viss kopā bez barību līmes.
Tāds ir mans viedoklis.

KMK Kurzemes Makšķernieku Klubs

31

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Jannkkelis iesaku izmeginat, ja veikala ir kada bariba tiesi method feederim ,manuprat, vina ir lipigaka ka "parastas" baribas,un vinas ir rupjaka maluma,par peletem runajot,parasti izmantoju micro peletes,apleju vinas ar udeni,cik liels izmers tik minutes lauju izmirkt,tad noleju udeni,pec 5 min. lipst kopa forsi,tiesa metu es salidzinosi tuvak,max 30 metri,bet strada,talakam iemetienam lime loti noder,ja atstaj barotavu ilgak izskist kapitali.
lai veicas

32

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Forša mantiņa, galvenais ērta. smile

33 (edited by rockandroll 2020-09-21 20:46:51)

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Прекрасные поводки с крючками

https://hosting.photobucket.com/images/ … fit=bounds

Их "работа":

https://hosting.photobucket.com/images/ … G_4758.JPG

https://hosting.photobucket.com/images/ … fit=bounds

34

Re: Apgūstam Method Feeder/Осваиваем Method Feeder

Sorievnovanija dlia školnikov po feederu 2022

1. 07- 16. Krivėnai. Kauno rajonas
2. 08 20- Birštonas, Nemunas