321

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Varbūt var vēl kāds iekomentēt par barības galdu,lai man būtu pilnīga skaidrība,ko esmu darījis ne tā kā to vajadzētu???Jo pagaidām cik no Jan teiktā saprotu,par mazu barotavas(vajag padot vairāk barības vienā reizē), un piedevu dažādībai jābūt labākai,lai zivs var izvēlēties sev ko tīkamu.

322

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

7878
Tas daudzums ko Tu uzliki uz galda ir niecīgs priekš sīkzivs, nerunājot jau par Breksi. Pilnīgi iespējams ka Breksis bij arī pienācis, par ko liecina finierīša klātbūtne, bet tā kā ēdama tur nekā nebija, jo to niecīgo daudzumu kuru biji iemetis jau sen bij apēdušas sīkzivis, tad protams devās prom.

Kas attiecas uz barībām tad neredzu nekādu vajadzību kādu par kaut ko pārliecināt. smile

LSMK-MILO

323

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Starp citu, Tu esi aizmirsis par Salmo Lielo Breksi, ko es no saraksta neizņēmu, bet kura Tavā jaunajā sarakstā neredz. Kur Salmo Breksis bij domāts kā pamats, un Sensas vairāk tik smaržai un garšai, tā teikt kā rozīnīte uz pīrāga. Bet es jau biju domājis ka runa iet par fīdermakšķerēšanu, nevis par grunteni klasisko (izmantojot fīdermakšķerēšanas aprīkojumu). smile

LSMK-MILO

324

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Nu vispār es jau runāju par fīdermakšķerēšanu:).Ok,par barību un tās padošanas daudzumu skaidrs,šī lieta nākamreiz tiks izlabota.Protams piekrītu ,ka pieredze Tev ir lielāka,tādēļ ar komunicēju ar cilvēkiem zinošākiem,lai iegūtu pats pieredzi un izpratni par sīkumiem,jo lielos vilcienos viss ir skaidrs,sīkumos gan vēl nē.Jā Salmo breksis nebija klāt,tas tiesa,mana laža.Nu neko,jebkurā gadījumā paldies par info.

325 (edited by Maris 2013-08-07 15:40:30)

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Pēc vairākām ne pārāk veiksmīgām copēm Gaujā aizbraucu uz ezeru kur pavasarī vienreiz labi pavilkām breksēnus.Uz vietas biju ap 20.00 un uz priekšu.Barība Salmo L.breksis+Sensas Etang(lētā club) distance ap 40m,baltie un kukurūza kas izrādijās lieka.Copes sākās jau ar pirmajiem metieniem-100-150graudiņas aktīvi ņēma visu ko piedāvāja.Pirms tumsas valkāt raudeles apnika sāku bombardēt ar lielāko barotavu ko varēju tādā atālumā iesviest.Pēc tādas bumbošanas protams viss uz pauzes nepilnu stundu.Ap 23.00 pirmās kautrīgās brekšu copītes un ar nelielām pauzēm breksēni aktīvi copēja līdz pat 04.30.Pauze ieilga bet krietna balto deva katrā barotavā atgrieza šos uz pareizā ceļa.Izdevās noturēt viņus uz galda lidz pat 06.00.Pēc tam parādijās neierasti lielas raudas šim ezeram,ja sākas raudas-laiks mājā.Vispār labs ezers fidercopei ja nav lielas ambīcijas uz bonusiem tikai vietas kur no krasta copēt pamaz.Nebūtu slinkums izpļaut zāli un izvākt kritušos kokus rīko kaut vai mačus.Breksēns(krieviem labs termins podlešik) 700-900g plāniņš viņš ezerā.Bildē ap pusi no loma vēl tikpat sīkuļu kilogrami uzreiz atpakaļ saukt tētus un mamas pie galda.Neliels fui Ovner gatāvām pavadām divi āķi palika zivīs kaut kur pie lāpstiņas nogriezās aukla.
http://s5.uploads.ru/DA20B.jpg

CMS Valmiera

326

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Maris
Pa skaisto. cik izbaroji barību?

Pavadītais laiks pie ūdens makšķerējot, netiek atskaitīts no kopējā dzīves ilguma !!!

327

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Vakar dambis Ogres upē Ērgļos 07-11
Barība (kāda bija atlikusi) Traper karpa + baltie + kūniņas + kapāta slieka
Uz āķa baltais un slieka dažādās kombinācijās
Zivis mani piesmēja pap pilnu programmu sad
Ķērās tikai mailes un biezā slānī. Gan garotavai grimstot, gan no grunts. Ēdelīga šoreiz bija šī mazā zivtele smile

Rezultātā devos mājup bez pusdienām, bet labi nosauļotu seju un kārtīgi izsilis karstajā saulē smile smile smile

328

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Jan wrote:
Maris wrote:

Pateicoties tai nespējai vēl kāda zivs līdz šai dienai ir izdzīvojusi big_smile .Savādāk nopērc Sensas un upe tukša!

Nu beidz, pats taču labi zini, ka ne jau tikai no barības atkarīgs rezultāts, bet no daudz un dažādiem faktoriem. Starp kuriem tādi kā "zivs negrib ēst", atmosfēras spiediens, mēnes fāzes u.t.t. ir pēdējā vietā un pa lielam tā ir tikai tāda attaisnojumu meklēšana.

Lielisks piemērs šinī ziņā ir Volleri. Aizbrauciet un varēsiet pārliecināties paši, ka pārsvarā atbildes uz jautājumu kā ķeras, ir - neķeras, nav pat copes, šodien zivs negrib ēst, spiediens un vis kas cits, tikai ne pats. Pēc tam pamēģiniet un pārliecināsieties paši, ka ir gan copes, gan zivis ķeras. smile

Apskaužu cilvēkus, kuri spēj visu mūžu saglabāt tādu pašpārliecinātību:) Noteikti nemakšķerēju tik ilgi, tik daudz un tik labi, bet no manas necilās pieredzes un tā ko esmu uzzinājis no citiem, par mani daudz labākiem makšķerniekiem, varu likt galvu ķīlā, ka zivīm ir reizes, kad tu vari karināt motili pie deguna, tā šķaudīs tam virsū un vari kaisīt ūdenī ko gribi, tā vienkārši neņems. Ja tā nebūtu, tad sportistu lomi vienmēr būtu pāri par 10 - 20 kg. Taču pārsvarā tie ir daudz pieticīgāki un nav runa par mačiem. Arī ikdienas copē. Piemēram, vai NG katru reizi saķer 10 - 20 kilogramiem zivju. Protams, viņam šādi lomi gadās biežāk nekā man, bet arī aplauzieni viņam nebūt nav viens pa sezonu un es neņemtos apgalvot, ka NG ir slinks, dumjš vai neko nejēdz:)

Dzīvs piemērs no manas copes šopavasar. Vienā copes reizē vimbas savilku.... ja ne 10, tad kādus kilogramus 20 vai 30 uz galvošanu. Nākamajā reizē, es varēju izstellēties kā gribu, piedāvāt ko gribu un kur gribu.... vimbas bija nārstā un vienkārši neēda. Zivis ir tādi paši dzīvnieki kā visi pārējie. Un tāpat kā visiem pārējiem dzīvniekiem, ir reizes, kad tās neēd. Vai tam par iemeslu ir sekss, vai kas cits, bet zivis nav nekādi pārdzīvnieki, kas var ēst onlainā, vienmēr un visur. Protams, ja esi ūberkruts, tad biežāk izdodas zivi pierunāt kaut ko pamēģināt uz kārā zoba, bet tas tik un tā neizdosies 100% un vienmēr.

Un reizēs, kad zivis ķeras viena pēc otras, es neloloju ilūzijas, ka esmu baigi kruts. Es saprotu, ka šī ir ļoti veiksmīga dažādu apstākļu sakritība. Tādēļ reizēs kad zivis neķeras kā gribētos, bet izdodas atrast tām atslēdziņu, ir daudz vērtīgākas par tām, kad var tās vilkt lopā.


P.S. Neapgalvoju, ka man ir absolūta taisnība, tas ir tikai mans viedoklis:) Un nekad necenšos savu nemākulību novelt uz laika apstākļiem, ūdens līmeņa svārstībām, mēness fāzēm, vai ko citu:) Makšķerēšana ir tāds interesants process kurā nekad nebeidzas mācīšanās. Tajā brīdī, kad mācīšanās izbeidzas, zivis arī pārstāj ķerties:)

329

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Draiskulis wrote:

Maris
Pa skaisto. cik izbaroji barību?

Paka Salmo,paka Sensas un ap 200g apvārīta prosa(pšonka).

CMS Valmiera

330

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

mirtins wrote:
Jan wrote:
Maris wrote:

Pateicoties tai nespējai vēl kāda zivs līdz šai dienai ir izdzīvojusi big_smile .Savādāk nopērc Sensas un upe tukša!

Nu beidz, pats taču labi zini, ka ne jau tikai no barības atkarīgs rezultāts, bet no daudz un dažādiem faktoriem. Starp kuriem tādi kā "zivs negrib ēst", atmosfēras spiediens, mēnes fāzes u.t.t. ir pēdējā vietā un pa lielam tā ir tikai tāda attaisnojumu meklēšana.

Lielisks piemērs šinī ziņā ir Volleri. Aizbrauciet un varēsiet pārliecināties paši, ka pārsvarā atbildes uz jautājumu kā ķeras, ir - neķeras, nav pat copes, šodien zivs negrib ēst, spiediens un vis kas cits, tikai ne pats. Pēc tam pamēģiniet un pārliecināsieties paši, ka ir gan copes, gan zivis ķeras. smile

Apskaužu cilvēkus, kuri spēj visu mūžu saglabāt tādu pašpārliecinātību:) Noteikti nemakšķerēju tik ilgi, tik daudz un tik labi, bet no manas necilās pieredzes un tā ko esmu uzzinājis no citiem, par mani daudz labākiem makšķerniekiem, varu likt galvu ķīlā, ka zivīm ir reizes, kad tu vari karināt motili pie deguna, tā šķaudīs tam virsū un vari kaisīt ūdenī ko gribi, tā vienkārši neņems. Ja tā nebūtu, tad sportistu lomi vienmēr būtu pāri par 10 - 20 kg. Taču pārsvarā tie ir daudz pieticīgāki un nav runa par mačiem. Arī ikdienas copē. Piemēram, vai NG katru reizi saķer 10 - 20 kilogramiem zivju. Protams, viņam šādi lomi gadās biežāk nekā man, bet arī aplauzieni viņam nebūt nav viens pa sezonu un es neņemtos apgalvot, ka NG ir slinks, dumjš vai neko nejēdz:)

Dzīvs piemērs no manas copes šopavasar. Vienā copes reizē vimbas savilku.... ja ne 10, tad kādus kilogramus 20 vai 30 uz galvošanu. Nākamajā reizē, es varēju izstellēties kā gribu, piedāvāt ko gribu un kur gribu.... vimbas bija nārstā un vienkārši neēda. Zivis ir tādi paši dzīvnieki kā visi pārējie. Un tāpat kā visiem pārējiem dzīvniekiem, ir reizes, kad tās neēd. Vai tam par iemeslu ir sekss, vai kas cits, bet zivis nav nekādi pārdzīvnieki, kas var ēst onlainā, vienmēr un visur. Protams, ja esi ūberkruts, tad biežāk izdodas zivi pierunāt kaut ko pamēģināt uz kārā zoba, bet tas tik un tā neizdosies 100% un vienmēr.

Un reizēs, kad zivis ķeras viena pēc otras, es neloloju ilūzijas, ka esmu baigi kruts. Es saprotu, ka šī ir ļoti veiksmīga dažādu apstākļu sakritība. Tādēļ reizēs kad zivis neķeras kā gribētos, bet izdodas atrast tām atslēdziņu, ir daudz vērtīgākas par tām, kad var tās vilkt lopā.


P.S. Neapgalvoju, ka man ir absolūta taisnība, tas ir tikai mans viedoklis:) Un nekad necenšos savu nemākulību novelt uz laika apstākļiem, ūdens līmeņa svārstībām, mēness fāzēm, vai ko citu:) Makšķerēšana ir tāds interesants process kurā nekad nebeidzas mācīšanās. Tajā brīdī, kad mācīšanās izbeidzas, zivis arī pārstāj ķerties:)

Tā viņš ir.Pie pilnas zivju ķeseles tu sāc domāt ka nu ir pienākuši tie laiki kad tu sāc kaut ko saprast no copes,bet nākamā cope var atgriest tevi realitātē un tu saproti ka neko tu nesaproti smile .

CMS Valmiera

331

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

mirtin wrote:

...  Noteikti nemakšķerēju tik ilgi, tik daudz un tik labi, bet no manas necilās pieredzes un tā ko esmu uzzinājis no citiem, par mani daudz labākiem makšķerniekiem, varu likt galvu ķīlā, ka zivīm ir reizes, kad tu vari karināt motili pie deguna, tā šķaudīs tam virsū un vari kaisīt ūdenī ko gribi, tā vienkārši neņems. ...

Tev tās zivis pašas pateica ka negrib ēst, vai arī Tu tām biji karinājis motili pie deguna? big_smile

Maris wrote:

...
Tā viņš ir.Pie pilnas zivju ķeseles tu sāc domāt ka nu ir pienākuši tie laiki kad tu sāc kaut ko saprast no copes,bet nākamā cope var atgriest tevi realitātē un tu saproti ka neko tu nesaproti smile .

Tieši tā, tāpēc vainu par to ka neķeras vajag meklēt sevī, nevis laika apstākļos, vai tukšos ne ar ko nepamatotos apgalvojumos par to ka zivs neķeras jo negrib ēst.

LSMK-MILO

332

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Jan, nezinu kādēļ tev šķiet, ka dažas zivis ir citādākas, nekā pārējās zivis, bet bieži vien jau no mazām dienām esmu vērojis zivis upē un bieži konstatējis, ka tām nav ēstgribas. Karinot līdakai pie deguna grunduli, asarim tārpus, raudām un sapaliem kaisot upē sienāžus, spāres, viendienītes, mušas... ik reiz situācija ir bijusi citādāka - reizēm, upē iemesto sienāzi metas sagrābt uzreiz vairākas zivis, pat raudas ceļas uz ūdens virsmu. Reizēm kāds slinks sapaliņš nopeld garām, paskatās un aizpeld savās darīšanās, bet reizēm vari mest ūdenī ko gribi, neviena zivs uz kukaini pat nepaskatās. Protams, var jau mēģināt apgalvot, ka brīdī, kad ir pilnas pļavas un krūmi visdažādāko kukaiņu un daudzām zivīm tie ir pamatbarība, zivis noteikti labāk izvēlētos cīsiņu mīklā, krabju miltu boilu, sarkanu kukurūzas graudu ar koriandra garšu... taču tik un tā sliecos domāt, ka zivīm, kā jebkuram dzīvniekam ir  tās pašas dzīvniekiem raksturīgās fizioloģiskās iezīmes... un tad kad vimba aktīvi dara TO, nu negribēs tā ēst...

Bet nu paliec vien ar savu pārliecību, ka cilvēks spēj visu... varbūt, ka tev arī ir taisnība:)

333

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

nē tas ir dziļi psiholoģiskāk smile varbūt bērnībā vaina,  vai audzināšanā big_smile nez ko Freids teiktu... big_smile ja pie zivju neķeršanās vajag vainot sevi smile)))))

334

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Par domāšanu mēdz saukt prāta norises, garīgās darbības, ar kuru palīdzību tiek modelēta pasaule. Domāšana ir manipulācija ar informāciju, piemēram, veidojot uztveri, nodarbojoties ar problēmu risināšanu un iemesliem un pieņemot lēmumus. Domāšana ir augstākā izziņas funkcija, un domāšanas procesa analīze ir izziņas psiholoģijas sastāvdaļa. Bioloģijas kontekstā domāšana ir neironu grupu aktivācija.
wink nez ko zhivs teiks-manuprāt Jans tīri ok. izteica savas domas!!!

335

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Vakar biju aizbraucis līdz L-upei starp B-upi un jūru,kaut kur pa vidu.Laiks no 1600-0700.
Barība-Lielais Salmo breksis,Salmo Universal,sasaldēti baltie,nedaudz kapāta slieka,melase.
Ēsma-makaroni(ar vaniļu,zemeni,parastie),baltie,slieka,kukurūza.
Attālums- 35-40m
Dziļums- ap 3m
Izmantoju 1.5 oz spice 50gr trīstūrveida barotava,vēlāk 40gr barotava.
Rezultātā- 8 brekši lielākais 1.3 kg,pāris ar 1kg, mazākais ap 400gr,dažas raudiņas un bars ar pličiem.
Sākotnēji baigais klusums,baroju kādas 2 st ar 2-3 minūšu intervālu,bet zivs kā negrib tā negrib neko,tika gana liels klāsts piedāvāts,dažādās kombinācijās.Gala rezultātā vislabāk strādāja 5-7 baltie vai slieka kopā ar balto.Pāris uz makaronu.Sākotnēji braukāja daudz laivas un viļņi riktīgi,kas man vismaz nedaudz traucēja,bet pazūdot laivām zivis ar sanāca un cope pamazām uzlabojās.Rīta cēlienā cope katrā iemetienā un gana aktīva.Īsumā kaut kā tā.

336

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

mirtins wrote:

Jan, nezinu kādēļ tev šķiet, ka dažas zivis ir citādākas, nekā pārējās zivis, bet bieži vien jau no mazām dienām esmu vērojis zivis upē un bieži konstatējis, ka tām nav ēstgribas. ...
Protams, var jau mēģināt apgalvot, ka brīdī, kad ir pilnas pļavas un krūmi visdažādāko kukaiņu un daudzām zivīm tie ir pamatbarība, zivis noteikti labāk izvēlētos cīsiņu mīklā, krabju miltu boilu, sarkanu kukurūzas graudu ar koriandra garšu... taču tik un tā sliecos domāt, ka zivīm, kā jebkuram dzīvniekam ir  tās pašas dzīvniekiem raksturīgās fizioloģiskās iezīmes... un tad kad vimba aktīvi dara TO, nu negribēs tā ēst...

Nu redzi, mēs jau sākam mazliet saprasties smile Nevajag vainot zivis tajā ka neķeras, bet gan savu neprasmi pasniegt tādu ēsmu un tā lai zivs nespētu atteikties to paņemt. Nenoliedzami, ka vienmēr tas neizdosies, bet ja nevainosim zivis bet meklēsim un eksperimentēsim tad reizi pa reize tās tomēr mums ķersies pat tad kad citiem, (tādiem kā zhivs kas vainu meklē visur citur tikai ne sevī) neķersies.

... Bet nu paliec vien ar savu pārliecību, ka cilvēks spēj visu... varbūt, ka tev arī ir taisnība:)


Vari smaidīt vai smieties, bet es patiešām uzskatu ka cilvēks var sasniegt visu ko vēlas (saprātīgās robežās) ja vien to patiešām grib. Vienīgais kas var traucēt sasniegt nosprausto mērķi ir laiks. Tā vienkārši var pietrūkt. smile


2. zhivs - Tu kļūsti smieklīgs.

LSMK-MILO

337

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Pagājušo sestdien biju vienā, ka Māris viņu sauc,varžu dīķī.Makšķerēju ar jauno komplektiņu,Matrix CARPMASTER 3,6 un Preston pxr 5000,par kura iegādi MILZĪGS paldies Dresden.Kāts vienkārši supper,spole liekas arī būs gana laba.Pēdējā laikā stāvošā ūdenī esmu pārgājis uz method un rezultāts ir pārsteidzoši labs.Metot praktiski blakus divus kātus ar vienāda nosaukuma un satura baribām ,vienai gan tika pievienota baribas līme,rezultāts bija 11 pret 1 pa karpām par labu method.Uz mata ar 10 izmēra āķi sedās virsū gan plakanie gan sprīdi garas raudas.Mazās raudeles vēsi iesūc četras kukurūzas ka kāts vien nograb.Rezultātā 12 karpas un viens bars ar maziem plakaniem un kādai raudai.Uz feeder, parasto, viena karpiņa.Šāda sakritība pēdējā laikā ir regulāra,method ieliek gan parastam feeder gan pludam.Bildes kaut kā nesanāca,drasmīga saule

valmiera

338

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Pēdējā laikā stāvošā ūdenī esmu pārgājis uz method un rezultāts ir pārsteidzoši labs.Metot praktiski blakus divus kātus ar vienāda nosaukuma un satura baribām ,vienai gan tika pievienota baribas līme,rezultāts bija 11 pret 1 pa karpām par labu method.



Šogad arī pamēģināju method-ir ok. savādāks proces utt., protams ja patīk izsēdēt zivi, bet nedomāju, ka šis copes stils kabina klasiskajam fīderim. Matrix, gan rollz barotavas, pavadas, viss tiešām labs, bet ne cena. No barībām pamēģināju Traper karpa ar zemeni- sastāvs labs, bet nu tā krāsviela kretinē gan smile tas protams mans subjektīvais viedoklis smile

339

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Atļaušos nepiekrist.Nemakšķerēju sporta režīmā kad svarīga ir katra zivtiņa.Ja sešu stundu laikā esi noķēris ap divdesmit zivīm no gramiem 300 lidz 2.5 kg un tev tā maile nedzen kapā,tad domāju cope ir izdevusies.Es domāju ka taisni method pēc kārtīgas iebarošanas ātrāk piesaista zivs uzmanību.Es daru tā ,ielieku āķi ar ēsmu modulī ,piemēram kukurūzu,uzberu nedaudz barības tad piecas sešas kukurūzas un atkal barību.Uz grunts,kad izšķīst,jāizskatās labi.Un sēdēšana jau nu baigā nesanāk.Kaut gan gribas taču ari pasēdēt,jāstrādā ir darbā nevis pie ūdens.

valmiera

340

Re: Atskaites par copi / Отчёты о рыбалке

Visu nakti lija,nācās paredzētos darbus atlikt un sanāca aizbraukt uz upi man neierastā laikā-pa dienu.Īsi sakot-kā akā.Laikam joprojām cope ir nedaudz vakarā un biški labāk no rīta.Citā laikā nemāku smile .Vienu ieskaites zivtiņu gan izdevās piemānīt smile .
http://s4.uploads.ru/T4NEH.jpg

CMS Valmiera
+ Jan