81

Re: Barotavas/Кормушки

Suits wrote:
volvo wrote:
mariszin wrote:

Nu tad vēl pārāk ātri veikalā biju - aprīļa sākumā nebija smile
Varbūt kādi ieteikumi, kur iegādāt lielā vairumā barotavas? Kaut kā vajag ievākt sākumam normālu komplektu.

Labas Mikado bāzē ,ne tik labas ,bet lētākas Albakorā .

Es ar apskrēju pāris veikalus, bet lielos "stakanus" nekur neredzēju? Albakorā lielās varētu būt? Varbūt kāds  taisa un var man pāris notirgot?

Varbūt Lielupē, ja nav straumes būs ok ar lielo. Bet tik cik mana necilā pīderēšanas pieredze rāda, straumē un dziļumā es labāk iebaroju ar to pašu ar ko copēju, jo vismaz uz grunts nolaižas  tajā pašā vietā. Reizēm precizitāte ir baigi no svara. Reizēm atkal vienalga:)

82

Re: Barotavas/Кормушки

Dresden wrote:

Ja es būtu zivs , laikam dabūtu infarktu ... Piesēdies pie galda , bet tev šķīvis ar ņammu uzsprāgst! big_smile
Bet ja nopietni , interesanta štelle.

feeder.webtalk.ru


Ukraiņi jau pārbaudījuši un atzinuši par labu esam.

Romeo wrote:

Седня наконец-то руки дошли до теста английских "бомбочек", которые мне Даффи "организовал" прямиком с туманного альбиона... ну что могу сказать - англы дерьмо не придумывают - весчь зачетная... думаю при ловле с волосяной оснасткой на фидер можно смело отказаться от ПВА... причем дальность заброса значительно выше чем с ПВА - летит пипец как далеко при желании  

В пользовании очень простая штуковина... единсвенный момент... место где крепится фиксатор из ПВА материала надо перед установкой фиксатора протереть сухой тряпкой... загружать очень просто корм... причем и зерно и пеллетс и сыпуху... по деньгам реально дешевле чем использование ПВА!!!

Боится ли рыба эту штуковину??? Ну не знаю... судите сами  "Шестерочка с хвостиком" 

http://s5.uploads.ru/OgGF3.jpg

http://s4.uploads.ru/vlZmJ.jpg


Загружал пеллетс 8 мм Шелковица от Трофея... на волосе 12 мм Халибут + Криль от Карпио...

Были и еще поклевки и рыбы... причем забавно так... забросил... проходит минут 5 и вершинка начинается смыкаться... по всей видимости рыба собирает пеллетс который этак ормушка разбрасывает вокруг насадки и цепляет леску 

Рыбалка в целом седня была трудовая... свои кил 25 с батей за 7 часов мы поймали, но это слабенько  Но и марево стояло и ветер крутило... в общем хреново как то с погодой ИМХО!

Но тест прошел удачно... зачетная штуковина 

P.S. А я лошара слил гарного амура  Тупанул с фрикционом 

Отредактировано Romeo (Сегодня 15:50:02)

feeder.webtalk.ru

LSMK-MILO

83

Re: Barotavas/Кормушки

Atradu, kur var dabūt lielās barojamās barotavas (tieši Jaxon, kā vienā no iepriekšējām bildēm) - Smiltenē Buriniekā. Iespējams arī Valmierā ir, jo tur tomēr lielāks veikals.
Maksāja 1Ls gabalā.
Pārbaudīju praksē stāvošā ūdenī - barot vienkārši ideāli. 1.5l barības aiziet kā nebijis. Tik jārēķinās, ka vajag stingrāku kātu/spici.

84

Re: Barotavas/Кормушки

Hz. Tādas manas domas (vienmēr kādam iespējams atspēkot nepieciešamību pēc tās). Pats protams liku smagāko spici tīri drošības pēc - barotava tik 20g pēc svara, ar barību jau varētu būt visi 120g.

85

Re: Barotavas/Кормушки

Nu ok. Ja nedēļas nogalē būs iespēja, noteikti pamēģināšu. Tad arī redzēšu, vai/kā ietekmē metiena attālumu.

86

Re: Barotavas/Кормушки

Jan wrote:
mariszin wrote:

...
Pārbaudīju praksē stāvošā ūdenī - barot vienkārši ideāli. 1.5l barības aiziet kā nebijis. Tik jārēķinās, ka vajag stingrāku kātu/spici.

Vari arī pamatot stingrākas spices nepieciešamību????

Piekš tālākiem metieniem ne tikai spici, bet arī jaudīgāku kātu, lai var smago barotavu pidžināt vajadzīgaja  attālumā >30m
P.S. Tas arī ir iemesls kāpēc esmu praktiski atteicies no iebarojamām barotavām.

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

87

Re: Barotavas/Кормушки

Mr.Snuggles wrote:

Piekš tālākiem metieniem ne tikai spici, bet arī jaudīgāku kātu, lai var smago barotavu pidžināt vajadzīgaja  attālumā >30m
P.S. Tas arī ir iemesls kāpēc esmu praktiski atteicies no iebarojamām barotavām.

Заброс фидером это не заброс спиннингом -)
Если Вы используете метод спиннингистов, то и для маленьких кормушек и для коротких дистанций берите фидер с большим запасом прочности, а лучше конечно правильно выполнять заброс, ну или не путать понятия.
Вершинки в фидере это не элемент влияющий на заброс (типа чем жестче вершинка тем дальше заброс) а элемент передачи вам сведений о поклевке, и меняете Вы вершинки не от того какой вес кормушки а от условий лова.

Данный вопрос кстати часто рассматривается на семинарах ведущих спортсменов из Украины и России, на этом форуме есть ссылки на некоторые из них.

+ Jan

88 (edited by Mr.Snuggles 2013-07-12 13:12:41)

Re: Barotavas/Кормушки

Fīdera iemetiens un spininga iemeties nav divas pilnīgi kardinālās lietas, jebkurā gadījumā uzskatu ka ar parabolisku vai pusparabolisku kātu ar testu lidz 80-100g un mīkstāko spici mest iebarojamās barotavas  ar kopsvaru pāri pa 120g tā ir vardarbība pret inventāru, nemaz nerunājot ja tev jāmakškerē tālāka distancē, precizitāti. Es saprotu ka spicītes strojs nekādīgi neietekmē iemetiena attālumu un paša kāta veiktspēju, viņas ir tikai copes reģistrātori.
P.S. Var jau ar auto arī maukt pa bedrēm lielā ātrumā, praktiski jau nekas nenotiek... bet ilgtermiņā ja tu to dari katru dienu un ar muļķa neatlaidību tad tavs auto paliks ar laiku diezgan ļumīgs big_smile
P.S.S Jebkrš materiāls nogurst ar laiku. Es nesaku ka tā nedrīkst darīt un nepretendēju uz 100% taisnību, bet tā man šķiet ir attieksmes lieta pret inventāru. Neesmu savā mūžā salauzis nevienu spicīti un kātu. Bez naida big_smile

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

89

Re: Barotavas/Кормушки

Varbūt ir vērts ieviest biežāk uzdoto jautājumu sadaļu, kur tad šādas bieži apspriestās lietas/jautājumus varētu uzrakstīt?
Jau 2 ir:
1) Ko nosaka kāta/spices tests?
2) Vai tests ir norādīts ar/bez barības?
Gan jau vēl var sarakstīt par auklu izmēriem.

90

Re: Barotavas/Кормушки

Nezinu kā citi, bet es lietas (tai skaitā mašīnas un makšķerēšanas piederumus) iegādājos lai tos lietotu, nevis slaucītu no tiem putekļus. smile  Tāpēc jau tās arī ir, tikai un vienīgi lietas, kuru uzdevums ir kalpot man, reizēm pat virs to izturības robežas. smile

Pilnībā tev piekrītu, bet visam ir sava izturības robeža smile инструмент в руках дикаря всеволишь куча металлолома big_smile
P.S. Par to iemetienu nu nezzz... Moš es nemāku spiningot big_smile

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

91

Re: Barotavas/Кормушки

Iemetienam jābut ne asam (kā spiningojot) , bet gan kā ar katapultu metot, kāts pats aizsūta barotavu prom no punkta, tu tikai dod tam inerci, spēku un precizitāti...

+ Jan

92 (edited by Maris 2013-07-12 22:02:39)

Re: Barotavas/Кормушки

Ja tā bišku padomā nav jau tik traki ar tām spicēm.Diezgan reti varētu rasties vajadzība ar 0,5oz spici mest 100g.Tāpat 30g ar 3oz teiksim ezerā.Varbūt stāvošā ūdenī mega distancē varētu rasties kāds dīvaināks salikums.Upē spices testu diktē straumes stiprums un distance arī dziļums jo vairāk auklas sanāk zem ūdens.Ezerā principā vajadzētu maksimāli mīkstāko testu bet vējš un līdz ar to arī zināma straume var ievest savas korekcijas.Man gan pārsvarā pietik ar vienu parasti mīkstāko spici jo 90% makšķerēju Gaujā ap 40 km garā posmā kuru varētu teikt zinu no galvas.Mainās apstākļi ,ņemu citu kātu nevis spici.Problēmas varētu rasties ja būtu jāiztiek ar vienu kātu visos apstākļos.Kā tur rakstīja laikam šitā-IMHO smile .
p.s. Esmu salauzis jau tuvu pie desmit spicēm parasti naktī un ar to vairāk tākā lepojos big_smile .

CMS Valmiera
+ Jan

93

Re: Barotavas/Кормушки

Nu šitā takš, vai ne? big_smile

Pīpēju bez filtra. Dzeru no kakliņa!

94

Re: Barotavas/Кормушки

DIY barotavas no matu ruļļiem

95

Re: Barotavas/Кормушки

Jaunums no firmas Matrix.

Evolution® Elasticated Method Feeder

http://s4.uploads.ru/BtVXJ.jpg

Elasticated Method Feeder - Hooped - Medium 15g
Elasticated Method Feeder - Hooped - Medium 23g
Elasticated Method Feeder - Hooped - Medium 30g
Elasticated Method Feeder - Hooped - Medium 45g
Elasticated Method Feeder - Hooped - Medium 60g
Elasticated Method Feeder - Open - Medium 15g
Elasticated Method Feeder - Open - Medium 30g
Elasticated Method Feeder - Stems - Light x 3 - 1.4mm dia
Elasticated Method Feeder - Stems - Heavy x 3 - 1.8mm dia
Elasticated Method Feeder - Open - Medium 23g

96

Re: Barotavas/Кормушки

siluro wrote:

Šodien, ņemot vērā Ukraiņu kolēģu ieteikumus, uzlaboju dažās no savām lodes tipa barotavām, izmantojot izolācijas lentu
http://content26-foto.inbox.lv/albums/u/uldis_pa/11-12-2012/pavasara-pu-es-010.jpg
kad nokusīs ledus, salīdzināšu barotavas parastās un barotavas uzlabotās big_smile . Katrā ziņā , atskaite būs, kad nokusīs ledus big_smile .

Siluro, vai iznāca notestēt šos uzlabojumus?
Kādi rezultāti?

97

Re: Barotavas/Кормушки

nav iznācis, par cik nav bijusi vajadzība copēt super tālajā

LSMK-MILO

98

Re: Barotavas/Кормушки

Jaunums no Matrix

Sistēmas tagad varēs siet krietni vieglak. smile

99

Re: Barotavas/Кормушки

Pēc būtības sanāk sacensību sistēma - in-line. Tikai viss vienā. Nav vajadzīgas papildus detaļas. Liec barotavu uz auklas un vālē. smile
Jāpamēģina!
Tiesa gan, atvērts ir jautājums par ūdenstilpnēm ar mīkstu pamatni (vai neiegrims barotava ar visu auklu).

100

Re: Barotavas/Кормушки

Dresden wrote:

Jaunums no Matrix
...
Sistēmas tagad varēs siet krietni vieglak. smile

Labi aizmirsts vecais un pat ne aizmirsts.

Līdzīgas konstrukcijas barotavas ražo gan MAP
http://s5.uploads.ru/LW3Qa.jpg

gan NISA
http://s5.uploads.ru/gmTP1.png

un ja pameklēt tad gan jau atradīsies vēl kāds ražotājs.



Iesācējs wrote:

Pēc būtības sanāk sacensību sistēma - in-line. Tikai viss vienā. Nav vajadzīgas papildus detaļas. Liec barotavu uz auklas un vālē. smile


Princips tas pats kas in line method, in line method flet, pelet feeder  u.c. tāda tipa barotavām. Galvenokārt tiek izmantotas karpu copē un šādas barotavas tā pat kā pelet feeder iecienītas Anglijas karpu dīķos kur aizliegts izmantot method flet barotavas.

Sacensībām maz piemērots variants, jo lai nomainītu barotavu nāksies zaudēt krietni vien vairāk laika nekā izmantojot slīdošo sistēmu.

LSMK-MILO