1

Topic: Viss par barībām/Все о прикормке

Jan wrote:

Tāpēc jau forums ir, lai apspriestos un dalītos.
Tik tēma varētu būt cita. Piemēram - Vis par un ap barībām. smile

Turpinam apspriest ....

2

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

nedelas nogale ir doma pakerstit karpas uz granulam(pellet) 2mm iebarosanai,uz aka 8mm un 10mm,lai vinas labak izskatitos ir doma iekrasot vinas ar partikas krasvielu,varbut kads ir kaut ko lidzigu darijis,nesabeigs vina to peleti t.i nav tai krasai kadu sastavdalu kas zivim nepatik?paldies

3

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Sveiks Fīderistiem. Esmu vēl zaļš gurķis šajā jomā, bet visi kādreiz ar to sāk. Gribēju spečukiem
pajautāt, kādā veidā baltos tārpus nogādāt kopā ar barību līdz gruntij kad piebaro. Cik mēģināju, tad vai
nu man tie izlien no barotavas līdz iemešanai, vai nu ja saspiež barību ciešāk tad ilgi jāgaida kamēr
tā izkrīt no barotavas. Esmu dzirdējis ka var novārīt, bet tad jau nav jēgas ja tie guļ un nekustās.
Būšu priecīgs jebkuram padomam wink

4

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

bankuha
viss darās ar vienu roku, paņem šķipsniņu balto, ieliec barības traukā un uzreiz iesmel barotavā, tad barotavā no vienas un otras puses iesmel barību. Sanāk, ka baltie būs barotavas centrā. Labāk derēs plastmasas barotavas, trubiņas tipa.
http://content27-foto.inbox.lv/albums/u/uldis_pa/19-03-2013/pavasara-pu-es-195.jpg

LSMK-MILO

5

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

OK paldies par padomu ņemšu vērā, sacenēs būs ko pamēģināt :}

6

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Dzivus musu kapurus aplej ar gazetu dzerienu, jebkadu,vini pec kadas pusstundas negrimst!

7

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Daudz efektīvāks bet ilgāks process par applaucēšanu ir sasaldēšana. Turklāt tā ir mazāk smirdīga un tās dēļ nav jācūko trauki. Paņemam jebkuru plēves maisiņu, saberam iekšā mušu kāpurus, maksimāli izlaižam laukā gaisu. Ideālais protams ir vakuums, bet nav obligāts. Vienkārši ar rokām izspiež gaisu un aizsien maisu ciet. Tad to ieliek saldētavā. Ja pēcpusdienā to izdara, no rīta mušu kāpuri jau ir gatavi.

Priekšrocību ir daudz - nav jāsmērē trauki, jāsmirdinās pa māju, jātērē gāze:) Turklāt applaucējot mušu kāpuri ir slapji, bet sasaldējot - sausi. Kas ir vēl svarīgāk - applaucējot, mušu kāpuri izstiepjas un ieņem nedabīgu formu. Sasaldējot, tie tikai kļūst mīksti, bet izmēri faktiski paliek iepriekšējie.

Lielākais mīnuss - jāatceras, ka saldēšana jāveic laikus. Es īsāko laiku ko esmu saldējis - bija kādas 8 stundas. Vakarā 9 - 10 ieliku un no rīta ap 5 - 6 izņēmu. Bija ok.

Un ļoti svarīgi - nedrīkst aizmirst, ka saldēšana jāveic bezgaisā. Nevar ielikt normālu trauciņu ar caurumiņiem gaisam saldētavā un cerēt ka kāpuri noviebsies. Tā viņi kādu mēnesi saldētavā sildīsies:)

8

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

attiecīgi saldēšanai plusu nav smile:):), plaucēšana ir ļoti ok, reizēm uz vārītajiem arī ķerās labāk kā uz dzīvajiem, tas gan vairāk raudas u.c. zivis, kurām patīk, kad ēsma plivinās virs grutns

9

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Es pārsvarā saldēju , bet ja jāpavada pie ūdeņiem vairākas dienas citu variantu , kā apliet ar verdošu ūdeni nav.

10

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

labdien, varbūt kāds zin, kur Rīgā ir iespējams nopirkt "Van den Eynde" bārību?

11

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Представитель ВДЕ в Риге больше не работает...

Team Ēsma

12

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

спасибо за информацию, очень жаль

13

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

http://content27-foto.inbox.lv/albums/u/uldis_pa/19-03-2013/pavasara-pu-es-195.jpg

Siluro. es ari sataisīju līdzīgas barotavas, bet nāk ārā... it kā ķieģelis būtu galā. Mēģināju palabot, sataisot vairāk caurumu, bet vienalga liela ūdens pretestība. Kā Tu vari ar šim ķert mazās raudiņas? smile

14

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Jan wrote:
kola wrote:

...

es ari sataisīju līdzīgas barotavas, bet nāk ārā... it kā ķieģelis būtu galā. Mēģināju palabot, sataisot vairāk caurumu, bet vienalga liela ūdens pretestība. ...

Jo vairāk caurumu, jo sliktāka celtspēja. smile Un tur jau droši vien tā problēma ka tikai  līdzīgas, tāpēc arī - "nāk ārā it kā ķieģelis būtu galā".

Pamēģināšu bez caurumiem smile Es ar fiziku uz jūs smile

15

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

kola
ne jau caurumos tā lieta..........
un vispār, tas ir dzīvajā jāstāsta, bet nu barotavas līdz 50 gr man pašas lec no ūdens ārā, ar smagākām jau ir varianti. Būtiski ir izmantot atsvariem svina plāksnes 2- 2,5 mm biezas. Tie svina kluči, kas bildē redzami, nav tas labākais variants.........

LSMK-MILO

16

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Baložu sū ir sastopami Rīgas namu bēniņu stāvos. Daudz kur - es nesen tādos biju - biezā slānī. smile)))

17

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Nākam gad noteikti uzsūtīšu tos mēslus, sen gribēju iemēģināt copē. smile

Boroda Tur ir krasa atšķirība, vai balodis tiek barots ar sēklām, vai arī ēd visādus mēslus. Principā jau tas putns ir kā pārstrādes rūpnīca, apstrādā tās sēklas tā, kā to nevar izdarīt ne viena mašīna. smile

18

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Jautājums par barības sagatavošanu. Plānoju svētdien doties fīderēt. Ūdens kļuvis reāli auksts. Braucot copēt uz vietu, kur līdz upei ar auto var piebraukt, parasti iemaisu barību un ielieku siltā automašīnā piebriest. Savuklārt svētdien plānoju atklāt jaunas vietas un tur kilometrs kājām jāstaigā. Līdz ar to barības gatavināšana mašīnā izpaliek.

Kā labāk rīkoties? Vai nu paņemt līdzi siltu ūdeni uz upi un maisīt tur, vai barību jau sagatavot no vakara ar Daugavas ūdeni?

Kādas ir versijas?

19

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

mirtins wrote:

Jautājums par barības sagatavošanu. Plānoju svētdien doties fīderēt. Ūdens kļuvis reāli auksts. Braucot copēt uz vietu, kur līdz upei ar auto var piebraukt, parasti iemaisu barību un ielieku siltā automašīnā piebriest. Savuklārt svētdien plānoju atklāt jaunas vietas un tur kilometrs kājām jāstaigā. Līdz ar to barības gatavināšana mašīnā izpaliek.

Kā labāk rīkoties? Vai nu paņemt līdzi siltu ūdeni uz upi un maisīt tur, vai barību jau sagatavot no vakara ar Daugavas ūdeni?

Kādas ir versijas?

Es neiespringstu ar ūdeni, paņemu dzeramo un barību sagatavoju mājās. Turklāt nav javed līdz siets un spainis! smile

20

Re: Viss par barībām/Все о прикормке

Skatoties kādu zivi taisies ķert, ja gribi patvarstīt brekšukus, tad barību var droši ietaisīt iepriekšējā vakarā un cops vietā nonākt ar labi biebriedušu, inertu barību, ja ir doma pasēdēt uz raudām, tad protams barībai ir jābūt irdenākai un tad visu pasākumu labāk ir iemaisīt uz vietas līdz ar ko karstu ūdeni līdzi termosā un uz vietas atjaukt līdz vajadzīgajai temperatūrai...