101

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

smile:):) LMSF šajā gadījumā pagaidām viss apmierina, arī  ar Ēsmas šefu un tiešajiem organizatoriem- Ēsmas komandu it kā viss pa lielam ir sarunāts, te problēmu nav pagaidām nekādu....
Te drīzāk MArekam personīgi iemesli  tādām domām,  jo pat reiz šeit nav bijis  pat vēsmas no kašķa vai kaut kā līdzīga, lai saceptos.....

Bet par LČ prestižu u.t.t. Var padiskutēt,  var protams to visu pasākumu padarīt stipri pareizu, ar karoga pacelšanu , himnu u.t.t. Kā tas ir leišiem,
Var to darīt līdzīgi kā to darām, var iet krievu ceļu un salikt svarīgus tiesnešus, kurus visi lamā un kuri dara kā ienāk prātā , ceļu attīstībai ir daudz, BET neviens no tiem nedubultos  LČ dalībnieku skaitu, un ..... personīgi es nezinu vai tas ir vajadzīgs, paskatoties apkārt pa mazajām valstīm, redzam, ka tie 25-30 cilvēki pludā un fīderī ir normāli, kausi un rajonu mači var savākt vairāk, bet LČ  tas cipars lielāks nebūs, jo.... Izmaksas paši redzat

Pietam.... nejaucam tomēr LČ ar izlasi  un PČ, patreiz visi pārāk ir akcentējušies tieši uz to,

LAtvijas galvenais notikums fīderī ir un paliks LAtvijas čempionāts, tad nāk kaimiņvalstu sacensības, PČ ir bet.... Vairumam tas ir un paliek neaizsniedzami sapnis, dažādu iemeslu dēļ  neaizsniedzams smile:)

102

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

MC2 wrote:

Jā realitāte skarba smile tiko sapratu, ka rudenī esmu velti tērējis laiku un līdzekļus tiekoties ar cilvēkiem no Ēsmas un Milo lai vienotos par LČ organizācijas modeļiem. Ja godīgi nezinu vai nākamgad vairs piedalīšos smile

Lai kā tur būtu, novēlu visiem priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno Gadu smile

Marek viss ko darīji nav zemē metams, pēc nākamās sezonas varēsi reāli spriest. Kas attiecas uz LČ, Ēsma uzņēmās rīkot un tas lielā mērā ir arī tavs nopelns. Patreiz negribu te solīt debes brīnumus, bet mēģināšu čempionātu izreklamēt un piesaistīt pēc iespējas vairāk dalībnieku. Pasākums būs interesants, idejas ir daudz, kā būs ar realizāciju to parādīs laiks.
Pēc svētkiem sākšu aktīvi šajā virzienā strādāt, mēģināšu piesaistīt normālus sponsorus, balvu fondam. Un varu uzreiz pateikt, balvas nebūs tikai uzvarētaiem, būs arī citas nominācijas. smile

Kas attiecas uz kausa rīkošanu, tā ir atsevišķa tēma. Meklēšu kur rīkot, izksatīšu visus iespejamos variantus. Bet es negrasos ziedot labu vietu tikai tusiņa pēc, vietai jābūt pirmām kārtām piemērotai fīder copei un tikai pēc tam stājās spēkā tusiņš.
Vallē tusiņa ziņā bija super vieta, manuprāt noorganizējām pasākumu diezgan labi, bet zivju trūkuma dēļ tas labi neizvērtās par ideāli.

103

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Dresden wrote:

...
Kas attiecas uz kausa rīkošanu, tā ir atsevišķa tēma. Meklēšu kur rīkot, izksatīšu visus iespejamos variantus. Bet es negrasos ziedot labu vietu tikai tusiņa pēc, vietai jābūt pirmām kārtām piemērotai fīder copei un tikai pēc tam stājās spēkā tusiņš.

Kausi kā LČ līdzinieki neaizrauj un pie tādas pieejas nāksies izvērtēt vai ir vērts braukt uz tiem vai labāk to laiku un naudu atlikt kādam izbraucienam ārpus Latvijas.
Kur un kā rīkot kausus tas protams ir organizētāja ziņā, tik nevajag pēc tam brīnīties kāpēc mačos ir tik maz dalībnieku un jaunpienācēju.

Vallē tusiņa ziņā bija super vieta, manuprāt noorganizējām pasākumu diezgan labi, bet zivju trūkuma dēļ tas labi neizvērtās par ideāli.

Vallē zivju bija diezgan, tikai lielākā daļa dalibnieku nespēja pareizi noorentēties. Par to ļoti labi liecina siluro rezultāts. Neteiksi taču ka visas zivis bija tikai viņa sektorā. smile

LSMK-MILO

104

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Sveiki Zirga gadā!
Novēlu šajā gadā jums visiem tādus lomus, ka ar zirgu nevar aizvest! smile smile smile

Ja runā par sacensībām - jāpiekrīt NG par koncentrēšanos uz LČ kā augstākās kompetences un meistarības etalonu LV.

Par klubu kausiem un rajonu mačiem - tur patiešām pasākumam vajadzētu būt tādam, ka pat Iesācējs smile var baudīt copi un tusiņu.

Esmu "jauniņais" klubu un maču jomā, tomēr pat no malas ir redzams, ka mums visi kopcopes pasākumi (izņemot butēšanos rudenī) ir tādi samocīti un smagi. Droši vien vietas izvēle ir kritiski svarīga. Tāpēc man ir doma veidot ierobežoti publisku copes vietu apkopojumu. Tam būtu jāpalīdz copes vietas izvēlei un vēlāk jau šo vietu regulārai "iestrādāšanai", sakārtošanai un sacensību rīkošanai.

Ja kādam ir idejas vai vēlmes šajā sakarā, rakstiet privātas vēstules. Kas zin, varbūt šis pasākums "izšaus" smile Tad mēs visi tikai iegūsim.
Gaidu milzu atsaucību un rēķinos ar 30-300 vēstulēm katru dienu smile

105

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Iesācējs wrote:

... Tāpēc man ir doma veidot ierobežoti publisku copes vietu apkopojumu . Tam būtu jāpalīdz copes vietas izvēlei un vēlāk jau šo vietu regulārai "iestrādāšanai", sakārtošanai un sacensību rīkošanai.

Ja kādam ir idejas vai vēlmes šajā sakarā, rakstiet privātas vēstules. Kas zin, varbūt šis pasākums "izšaus" smile Tad mēs visi tikai iegūsim.
Gaidu milzu atsaucību un rēķinos ar 30-300 vēstulēm katru dienu smile

Paskaidro tuvāk par to "ierobežoti publisku copes vietu apkopojumu".
Un kāpēc ierobežoti publisku, nevis publisku?
Un kāpēc tieši Tev, vai kādam individuāli, bet ne šeit forumā?

LSMK-MILO

106

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

OK. Mazliet vairāk detaļu.

Ierobežoti publisks copes vietu apkopojums - plānots 3 līmeņos:
- publiskā daļa (visi redz)
- privātā daļa (redz tikai pievienotājs)
- grupu daļa (redz tikai pievienotāja nodefinētā grupa)
Šis princips izriet no manas pēdējo pāris gadu copes prakses. Ir dažādi cilvēki, dažādas vietas, dažādas vēlmes. Katrā gadījumā ir plānots, ka no privātās un grupu daļas copes vietas var pārveidot par publiskām.

Kad būs pietiekami daudz vietu apkopots un savāksies arī atsauksmes, tad varēsim šo materiālu izmantot nākamo sacensību/pasākumu rīkošanai.

Kāpēc idejas un ierobežojumus jāsūta tieši man - tā ienāca prātā smile
Varbūt patiešām par to ir jāparunā te - forumā. Nu tad aiziet!!

Vēl ir doma atstāt copju vietu sarakstam saikni ar šo portālu. Vai tas izveidosies par ko patstāvīgu, vēl nezinu. Šobrīd galvenais ir saprast, vai tas, ko esmu iedomājies, citiem šķiet vajadzīgs un noderīgs.

Nu kaut kā tā

107

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Viss ir forši tikai diez vai kāds gribēs te dalīties ar savām labajām copes vietām. Man piemēram tā pat ka daudziem citiem ir savas vietas kur gribās copēt bez kaimiņiem, vienkārši atpūsties. Ja runājam par vietām kas būtu piemērotas sacensībām, tad te ir prasības dēļ kurām vietu atrast ir daudz grūtāk. Par to jau rakstīju un kā var redzēt piemērotu vietu nav daudz.
Atrast upes posmu ar 300 - 500 metru puslīdz vienmērīgu dziļumu un taisnu krasta līniju nav tik vienkārši kā varētu likties.
Ar stāvošu ūdeni situācija ir vēl sarežģītāka.

108

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Par privātajām vietām - piekrītu. Tāpēc arī ir doma veidot sarakstu tā, lai atstātu "privātuma" iespēju.

Tomēr es ticu, ka ir gana dsaudz vietu, kuras jau tagad ir publiskas, piemēram, Voleri, Lielupe pie Varkaļu kanāla, Ķīšezera krasta joslas, Juglas ezers, Juglas kanāls, ...
Tāpat eksistē arī vietas, kur notiek reģionālie pasākumi, vai vispārzināmas reģionālās vietas, piemēram, Rušona ezers, Liepājas ezers, Liepājas ezera kanāls, Bārtas upe, Mūsa+Mēmele=Lielupe, Gauja, Ogres upes dambis Ērgļos, ...

Sākotnēji vietu nebūs 1000, bet ticu, ka pa vienai vien tās atradīsies un mēs paši varēsim tās turpmāk gan sakopt, gan paplašināt, gan pielāgot sacensībām. Vienkārši ar kaut ko ir jāsāk.

109 (edited by Jan 2014-01-12 11:31:33)

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Iesācējs wrote:

OK. Mazliet vairāk detaļu.

Ierobežoti publisks copes vietu apkopojums - plānots 3 līmeņos:
- publiskā daļa (visi redz)
- privātā daļa (redz tikai pievienotājs)
- grupu daļa (redz tikai pievienotāja nodefinētā grupa)
Šis princips izriet no manas pēdējo pāris gadu copes prakses. Ir dažādi cilvēki, dažādas vietas, dažādas vēlmes. Katrā gadījumā ir plānots, ka no privātās un grupu daļas copes vietas var pārveidot par publiskām.

Kad būs pietiekami daudz vietu apkopots un savāksies arī atsauksmes, tad varēsim šo materiālu izmantot nākamo sacensību/pasākumu rīkošanai.

Ja cilvēks nevēlas publiskot savas copes vietas, tad ir apšaubāmi ka viņš tās kādam sūtīs privāti, apzinoties ka pēc kāda laika tās var kļūt publiskas.


Iesācējs wrote:

Kāpēc idejas un ierobežojumus jāsūta tieši man - tā ienāca prātā smile
Varbūt patiešām par to ir jāparunā te - forumā. Nu tad aiziet!!
...

Forumā jau ir sadaļa kur par šo parunāt. 
Man gan ir lielas aizdomas ka Tavai aktivitātei kājas aug no vēlmes uzzināt jaunas perspektīvas copes vietas, nevis vēlmes atrast mačiem piemērotas vietas. smile

LSMK-MILO

110

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Aktuāla tēma, patreiz sāku darboties pie LČ noteikumu atsvaidzināšanas, gribās nedaudz pilnveidot. Kas pēc jūsu domām jāpapildina LČ noteikumos? Ir kas tāds ko ir vērts pieminēt lai turpmāk nerastos lieki jautājumi?

111

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Visos starptautiskajos mačos un PČ arī, bija atļauts ap 50 -70 gr. āķa motiļa, lai tas nav jāspiež tajā bundžā un jātraumē. Manuprāt, ja mēs visu darām pēc ,, Eiropas,, big_smile , nu starptautiskajiem standartiem, tad es ierosinu ieviest šo praksi arī pie mums.

112

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Krisjanis1 wrote:

Visos starptautiskajos mačos un PČ arī, bija atļauts ap 50 -70 gr. āķa motiļa, lai tas nav jāspiež tajā bundžā un jātraumē. Manuprāt, ja mēs visu darām pēc ,, Eiropas,, big_smile , nu starptautiskajiem standartiem, tad es ierosinu ieviest šo praksi arī pie mums.

Tas ja nemaldos ir "Matrjoškas" mazākais trauks? Es par to tieši domāju, tā tēma man arī Baltkrievijā ļoti patika, domāju ir vērts arī pie mums ieviest.


P.S. Mazā matrjoška ir 1/8 no litra tas ir 125ml. Manuprāt pietiekams motiļa daudzums āķa tiesai.

113

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Dresden wrote:
Krisjanis1 wrote:

Visos starptautiskajos mačos un PČ arī, bija atļauts ap 50 -70 gr. āķa motiļa, lai tas nav jāspiež tajā bundžā un jātraumē. Manuprāt, ja mēs visu darām pēc ,, Eiropas,, big_smile , nu starptautiskajiem standartiem, tad es ierosinu ieviest šo praksi arī pie mums.

Tas ja nemaldos ir "Matrjoškas" mazākais trauks? Es par to tieši domāju, tā tēma man arī Baltkrievijā ļoti patika, domāju ir vērts arī pie mums ieviest.


P.S. Mazā matrjoška ir 1/8 no litra tas ir 125ml. Manuprāt pietiekams motiļa daudzums āķa tiesai.

Jā, tieši tā. Un tas neko tā pat īpaši nemaina, bet toties tavs āķa motilis ir dzīvs utt. .

114

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Dresden wrote:
Krisjanis1 wrote:

Visos starptautiskajos mačos un PČ arī, bija atļauts ap 50 -70 gr. āķa motiļa, lai tas nav jāspiež tajā bundžā un jātraumē. Manuprāt, ja mēs visu darām pēc ,, Eiropas,, big_smile , nu starptautiskajiem standartiem, tad es ierosinu ieviest šo praksi arī pie mums.

Tas ja nemaldos ir "Matrjoškas" mazākais trauks? Es par to tieši domāju, tā tēma man arī Baltkrievijā ļoti patika, domāju ir vērts arī pie mums ieviest.


P.S. Mazā matrjoška ir 1/8 no litra tas ir 125ml. Manuprāt pietiekams motiļa daudzums āķa tiesai.

Kā tad uz priekšu pēc Jūsu domām būs, 1/2 + 1/8 motiļa, vai 1/8 + 3/8? Otrais variants gan nebūs diezko ērts, jo 3/8 trauka "Matrjoškā" nav.

LSMK-MILO

115

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Paliek 1/2 + 1/8, tas ir diezgan ērts variants, turklāt nesarežģī cilvēkiem dzīvi ja gadienā tiek izmantots jokeris.

116

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Man īsti nav skaidrs, kā ir ar to ieiešanu sektoros un tautas staigāšanu sacensību laikā. Varbūt vajadzētu pieturēties pie nolikuma? Lai tas attiecas uz visiem vienādi...

117

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Gribētos ( VAJAG ) konkrētu atspoguļojumu par pēdējo zivi ...-tobiš par to ,kas notiek pēc finiša signāla .
Cik noprotu ,daudziem tā ir  tumša bilde .Un piemēri ir bijuši . ĒSMAS kausā pēdējā zivs pēc A.Z. barga pirksta pakratīšanas tika atlaista ,un šis moments atņēma kādam medaļu .
Voleros svētdien man bija tas pats ,-piecminūtē neskaitīju sekundes ( auns ) un rezultātā ar lielu pompu un pavadu mutē atlaidu plakano ,kurš  man dotu otro vietu zonā un Dresdenam vairs nebūtu pretenziju pret mani ... big_smile

TEAM VOLVO

118

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

No nākošā gada PČ nevarēs makšķerēt ar svinu, tikai mērīt sākumā, to vajag ielikt tas viens....

Par tiem sektoriem un staigāšanu, es tomēr piedāvāju šo punktu mīkstināt, jo .... Piemēram Lielupē , kad slimoju un man uz krūmiem bija jāskrien ik pa 15 minūtēm smile:):) biaj jāpārkāpj smile:), pietam.... Nu ja kāds grib kaut ko ienest sektorā lieku, tad ienesīs tik untā smile:):), bet daudzi atbrauc ar vienu auto, var kaut ko aizmirst, ir ģimenes, ir iesācēji, kuriem tās 90 minūtes ir ļooooti garas smile:):), tie, kuri cīnas apr kaut ko tik un tā nekur diži nestaigās, citi lai taču brīvi kustās, kad tad vēl paskatīsies uz citu inventāru, sistēmĀm ja ne tad, kad tās viss ir izlikts....

Es tomēr esmu par to, ka LČ ir svētki un uz tiem ir jābrauc ar prieku, nevis kā uz labošanas darbu izolatoru...:):):), ir lietas, kurām jabut obligāti, piemēram in line , sačoks, pavadas garums u.t.t., bet ir lietas, kur var neiestāties ļoti principiāli...

Par izlasi runāsims vēlāk, bet pat reiz jau var ļoti aktīvi spriest par 1. Kārtas vietu, jo novembrī jau jānodod sarakstus federācijā un tad tālāk uz apstiprināšanu..., vajag stāvošu ūdeni, mums nav un mēs nemākam tādā ķert, jāmācās..., es piedāvāju Mālpili, zivis ir, krastu viņi paši izpļauj u.t.t., ir vietējā kluba pretimnākšana, es mēneša beigās aizbraukšu krastu nopētīt, bet zivju ziņā labāk kā Zundā būs noteikti smile:):)

119

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Volvo, pulkstenīti vajag sev priekšā turēt, pulkstenīti, i laiku zināsi i sekundes skaitīsi....

Bet ja zivs atskanot signālam nav pilnībā no ūdens izvilkta, tad tā ir jāatlaiž, tur nav variantu, ja zivi neatlaiž, tad vai nu anulē visu rezultātu, kas ir galējais variants, vai kā bija ar Andžuku, neieskaita lielāko zivi......un ta sir tikai godīgi

120

Re: Sacensību pasākumi, apspriede / Спортивные мероприятия, обсуждение

Gnome wrote:

Man īsti nav skaidrs, kā ir ar to ieiešanu sektoros un tautas staigāšanu sacensību laikā. Varbūt vajadzētu pieturēties pie nolikuma? Lai tas attiecas uz visiem vienādi...

Konkrēti piekrītu šim aspektam -kā tas var būt ,ka sektorā varēja atrasties praktiski da jebkurš ,un neierobežotu laika sprīdi ...
Un man pajāt ,tas ir draugs , kaimiņš vai sievasmāte smile
Starptautiskajos noteikumos šis ir konkrēti aprunāts .Kurš drīkst ieiet sektorā un kāpēc .

TEAM VOLVO